Czasem coś tam skrobnę na spontanie...

mashi

mashi mashi 06.04.2018, 13:29
Namiastka "kanapy". Co-op online...
226V

Namiastka "kanapy". Co-op online...

Będzie krótko, ale zwięźle. Granie kanapowe dogorywa, niemal zdechło. Z takim stanem rzeczy musimy się niestety pogodzić, jednak - na całe szczęście - oprócz trybów online polegających na "my lejemy ich, a oni nas", jest jeszcze wariant kooperacji. Taka namiastka "starej kanapy". Fajnie!

"Masz coś na dwóch?"

Chyba każdy z nas pamięta czasy, w których wspólna gra z kumplem na kanapie, w jedną z naszych ulubionych pozycji nie była niczym nadzwyczajnym. Dawniej sporo hitów oferowało różne tryby i warianty zabawy dla dwóch graczy. Tym stały konsole. Dzisiaj - w czasach cyfryzacji i "onlinezacji" znalezienie gry z opcją "TWO PLAYER" jest tak samo prawdopodobne, jak trafienie sejfu z najwyższą nagrodą w popularnej radiowej loterii. Raz na rok się uda...

"Ta gra ma co-opa przez sieć! Grasz?"

To, czego doświadczyłem w Destiny , PUBG, a w chwili obecnej Far Cry 5 jest dla mnie czymś fantastycznym. Oczywiście - to nadal nie to samo, jednak są też plusy! Cały telewizor należy do mnie :) A tak poważnie - każdy z nas jest dorosły. Czasami zapominamy, że mamy na karku 30+ (albo i więcej). To już nie ten moment życia, gdzie jedynym zmartwieniem jest to, czy jutro zapyta mnie "facetka z gegry", albo kumpel dostarczy kopie zaległego wypracowania na polski... Mamy swoje życie, sprawy, problemy i zwyczajnie nie pozostaje wiele czasu na odwiedzanie siebie nawzajem. Skrzyknąć dwóch, trzech kumpli w środku tygodnia na granie przed konsolą? Powodzenia (tak, tak - wiem, że niektórym to się udaje! Szczerze zazdroszczę).

Zmierzam do tego, że twórcy gier zabierając nam z upływem lat kanapowe multi - bo nie oszukujmy się, to zweryfikował sam rynek - próbują nas dostosować do obecnych zasad i reguł. Te dyktuje zaś aktualna baza graczy, która w 90% jest zasilana internetem. A jeśli internet pozwala na implementacje w grach trybów dla wielu graczy, pozwalających w kooperacji zaliczać misje fabularne, umożliwiając dwóm (lub więcej) graczom współpracę, to ja po podzielonym ekranie płakać nie zamierzam. Mamy imprezę PSN, mamy grupy na Xboxie, mamy masę możliwości by porozumiewać się na odległość za pomocą jednego przycisku. To kapitalna sprawa, że w jednej chwili mogę zagrywać się z ludźmi z całego świata! I nawet sprzątać potem nie muszę, co po domowych posiedzeniach przed pierwszym i drugim PlayStation było nieuniknione! Teraz tylko musimy pokazać, że tego chcemy i chętnie z takiej opcji korzystamy, bo jeśli tego nie zrobimy...cóż - historia zatoczy koło.

Trochę śmieszkuje, ale nic nie poradzę. Jako gatunek na wymarciu nie mamy za wiele do powiedzenia w dzisiejszej branży na którą wcale się nie obrażam. BA - uwielbiam ją taką, jaka właśnie jest. Nowoczesna, na czasie i zawsze pod ręką. Dokładnie tak jak moi "cyfrowi znajomi" z różnych zakątków Polski. Na co dzień mogę z nimi pograć i pogadać, a od święta - spotkać i napić piwa. Dziesięć, czy piętnaście lat temu nawet o tym nie marzyłem. Jak dla mnie - połączenie idealne!

Trzymajcie się

mashi1986

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +19 -

...
Oceń profil
+ +170 -
mashi
Ranking: 37 Poziom: 75
PD: 53531
REPUTACJA: 43397