Blog użytkownika Sendo1910

Sendo1910 Sendo1910 09.04.2016, 13:02
Zmiany – coś czego gracze nie lubią
888V

Zmiany – coś czego gracze nie lubią

Ostatni czas dla użytkowników konsol nie jest łatwy. Wiele odgórnych decyzji wprawia w osłupienie i wprowadza zamieszanie, będąc ponadto pretekstem do utarczek słownych. Gracze stają przed rewolucją i są jej częścią. Już teraz wielu z nas ma dość zmian, co jest z pewnością zrozumiale. Dokąd to wszystko zmierza?
 

Branżowi giganci chcąc iść z duchem czasu, wprowadzając innowacje, które często są po prostu wymuszonymi dodatkami, mającymi generować większe dochody. Począwszy od szeroko rozumianych DLC, przez modne ostatnio „krojenie” gier na epizody, a kończąc na nowych modelach konsol, z mocniejszymi podzespołami. W kwestii sprzętowej wiele szumu narobiło niedawno Sony, które ma zaprezentować w tym roku usprawniony model PS4, dostosowany optymalnie do technologii VR. Wcześniej proces wyglądał tak: nowy model = lepsze jakościowo gry, co miało miejsce tylko przy debiucie kolejnych, pełnoprawnych generacji. Tym razem czeka nas zapewne pierwszy krok w przełamaniu tej konwencji, co dla entuzjastów tradycyjnych konsol będzie nie do przyjęcia. Jest to na pewno zrozumiałe, wszakże kupując nie tak tani sprzęt pod telewizor, wymagamy jakości, wygody i satysfakcji z grania. Ponad 40 milionowa społeczność graczy korzystających z next-gena Sony może poczuć się urażona, że firma, której ufali od lat wyda konsolę umożliwiającą rozgrywkę w zakładanym 4K i stałych 60 klatkach na sekundę. Stworzy się gorszy sort? To złe określenie, stąd japoński gigant nie może pozwolić sobie na wyraźny downgrade gier na „zwykłe” PS4.

Swojego konsolowego charakteru wyzbywa się za to powoli Microsoft, strącając niejako „dziecko” Billa Gatesa do miana drugorzędnego produktu, który przez odgórne decyzje odnośnie portów Quantum Break, Gears of War: Ultimate Edition czy serii Forza (!) na komputery osobiste, tworzy negatywny PR wokół Xbox'a One. Można by zacząć od stwierdzenia, że Microsoft nigdy nie miał i nigdy nie posiądzie takiego charakteru, który cechuje Nintendo czy wyżej wymienione Sony. Jak wspomniał to Butcher w jednym z ostatnich numerów PSX Extreme, na myśl o Microsofcie od razu kojarzy Nam się Windows, dopiero później Xbox. Marka jednak ciągle istnieje, jednak usilne łączenie jej w jeden ekosystem wespół z PC, może przeszkodzić w osiągnięciu przyzwoitego wyniku na mecie obecnej generacji. Sceptycyzm wielu graczy odnośnie sensu nabywania Xbox’a, ponieważ większość exów i tak pojawi się na PC będzie ciągle odczuwalny. Dla innych z kolei możliwość zapisywania gry w dowolnym momencie i kontynuowania rozgrywki na PC będzie zbawienne, w końcu to swoista rewolucja.

Nintendo z kolei znane od lat ze swojej nieco konserwatywnej polityki i całkiem odmiennego podejścia do branży, również przełamuje schematy, inwestując w rynek mobilny, co wcześniej mogło być traktowane jako niesmaczny żart. Jeśli nawet gigant z Kioto staje się otwarty na współczesne realia rynku i umiejętnie dopasowuje się do niego, nie można liczyć na nudy. Patrząc z perspektywy kontrowersyjnego pomysłu Sony z PS4,5 na Nintendo, trzeba zaznaczyć, że również ojcowie Mario wprowadzali modyfikacje do swoich konsol, mające wpływ na jakość rozgrywki i możliwość grania w wybrane gry. Począwszy od Nintendo DSi, które dostało kilka mało znaczących produkcji na wyłączność, przez wykastrowane z modemu internetowego i wstecznej kompatybilności Wii mini, na którym z kolei nie mogliśmy pograć w gry z Game Cube’a, a kończąc na New Nintendo 3DS z mocniejszymi podzespołami i ekskluzywnym portem Xenoblade Chronicles, którego naturalnie nie obsługują klasyczne 3DS-y.

Kontrowersyjne decyzje i ciągła ewolucja są w tej branży od zawsze. Jeśli teraz pewne ruchy ze stron największych korporacji są dla nas tematem do długich, często bezowocnych dyskusji, co będzie za 5, 10 czy 20 lat? Odpowiedź jest tylko jedna - wciąż będziemy psocić i tęsknić za starymi, dobrymi czasami. Czy wchodząc w przyszłości na ppe.pl normą będą dla nas takie nagłówki i leady?  

Activision zaprezentowało Call of Duty: Civil War

Długo wyczekiwana części kultowej serii wreszcie zadebiutuje na next-genach. Poznaliśmy pierwszy gameplay i szczegóły nowego Call of Duty, w którym wcielimy się w XIX wiecznych żołnierzy biorących udział w wojnie secesyjnej.

Aplikacja Xbox 360 dostępna na smartfonach z Android KitKat 15.1

Microsoft na nadchodzący okres zimowo – swiąteczny udostępni swoją popularną aplikację do dystrybucji gier z Xbox'a 360 na smartfony z najnowszym Androidem KitKat 14.4.

Z wyra na stadion. EA potwierdza - FIFA 26 z trybem Footballer Life

Na oficjalnej stronie Electronic Arts pojawiło sie potwierdzenie rewolucyjnego trybu „życia piłkarza”, który pojawi się w najnowszej odsłonie FIFY. Flagową serię EA czekają poważne zmiany.

Rockstar sądzi się z rosyjskimi handlarzami o wylacznosc praw nad GTA 7

Jak nauczyły nas ostatnie lata, w Rosji na wszystko przymyka sie oko. Skrzętnie wykorzystała to pewna spółka z Sankt Petersburga, która sprzedaje GTA 7. Problem w tym, ze gra jest dopiero w fazie produkcji.

Sony ujawnia nowe podzespoły do PS6

Japoński gigant zelektryzował publiczność zgromadzona na targach E3. PS6 dostanie nowy zestaw dedykowanych podzespołów, jeszcze tej jesieni!

Trollowisko w ppe.pl

Ppe.pl nie nadąża za likwidacją wpisów niezalogowanych trolli hejtujacych Xbox'a 900p i wielbiących 10-częściowego Battlefielda: Black Friday Offensive. Trwa rekrutacja do sztabu kryzysowego kierowanego przez redaktora Gołębia.

Remake Metroid Prime Federation Force potwierdzony. Znamy szczegóły.

Odświeżona wersja przenośnego hitu z Nintendo 3DS pojawi sie na Nintendo eXtra! Tryb single player póki co pominięty.

30 lat Duke Nukem! I’ll be back Bitches Edition również na systemie Samsunga

Popularna platforma streamingowa Samsung GameOnTV otrzyma crowdfundingowy przebój z zeszłego roku. Szykujcie się na zwariowaną jatkę!

Wiedźmin 5: Krew Wampirów przekroczył barierę 30 mln. egzemplarzy!

Geralt w formie! Najnowsza odsłona Wiedźmina zdominowała rynki w USA i Japonii, dobijając do 30 mln. sprzedanych egzemplarzy!

Konami liderem na rynku gier mobilnych. Nowe tytuły niebawem!

Jeden z największych przed lat deweloperów gier video potwierdza swoją klasę na rynku gier mobilnych. Zapowiedziano porty Metal Gear Solid 4: Guns of Patriot i Castlevania: Lords of Shadow 2

Oczywiście Michael Pachter ze mnie żaden, ale czasem fajnie sobie powróżyć z fusów. Sam oceniając obecną kondycję branży i codzienne nowinki z całego świata jestem nastawiony sceptycznie do dalekosiężnych planów niektórych firm. Bo w sumie po co zmieniać coś, co się sprawdziło i jest wielbione w przyjętej od lat formie? Po co tworzyć „lepsze i gorsze” konsole, dzieląc tym samym fanów? Dlaczego gry co raz częściej są krytykowane i niedopracowane? Pytanie rodzi pytanie i nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Pocieszeniem jest natomiast fakt, że tym zgiełku wciąż można odnaleźć nieskrępowaną frajdę i kolejne oryginalne gry, trzeba jedynie dobrze szukać. I mieć szybkie łącze. Życzę wam wytrwałości w tych ciekawych dla graczy czasach. Nie bójcie się pokazywać twórcom środkowego palca, jeśli jawnie was oszukają. Nagradzajcie i wspierajcie ekipy, które przelewając pot i łzy dostarczają wam gry z duszą, nawet jeśli są to produkcje indie. Tylko w ten sposób utrzymamy w ryzach tę zwariowaną karuzelę, która codziennie dostarcza nam atrakcji i rozczarowań.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +7 -

Play for fun, not 4K
Oceń profil
+ +118 -
Sendo1910
Ranking: 124 Poziom: 64
PD: 33250
REPUTACJA: 13591