SKLEP

Blog użytkownika BlondSpaceBoro

naima2
BlondSpaceBoro BlondSpaceBoro 24.10.2015, 19:13
Odliczanie do HALO 5 - Blue-Team
494V

Odliczanie do HALO 5 - Blue-Team

Zanim przejdę do zdarzeń z Halo 4, chciałbym wam przedstawić krótkie charakterystyki postaci które będą bohaterami piątej odsłony. A także odpowiedzieć na pytanie dlaczego Master Chief jest ścigany? Tym samym zaczynam odliczanie do wtorkowej premiery największej z gier.
 

BLUE-TEAM

John-117
 
 
Podobnie jak wszyscy Spartanie II, został porwany jako małe dziecko a jego miejsce zastąpiono klonem.
Dr. Halsey szukała dzieci wykazujących jakieś szczególne cechy lub zdolności. John wykazywał się niezwykłą odwagą oraz szczęściem (fuksem). Nie był ani najsilniejszy, ani najmądrzejszy ze wszystkich kandydatów tego projektu, ale potrafił szybko myśleć gdy dochodziło do sytuacji stresowych, co czyniło go najlepszym kandydatem na lidera.
W kolonii dr. Halsey podczas treningów zaprzyjaźnił się z Kelly.
 
O jego przygodach czytacie już od dłuższego czasu więc skupię się na pozostałych członkach ekipy.
 
 
 
Linda-085
 
Jest jedną z niewielu zachowanych super-żołnierzy II klasy Spartan.
Podoficer Linda Pravdin, najbardziej znana jest ze swych umiejętności snajperskich. Krążą o niej legendy, że kiedyś tak szybko wyeliminowała dwa cele po sobie, że nawet John117 nie potrafił stwierdzić, który był pierwszy.
Jest członkinią składu Blue-Team i współpracowała między innymi z: Johnem 117,Kelly-087, Joshua-029 oraz Frederickiem-104
Obecnie po przegrupowaniu Blue-Team i śmierci kilku z jego wcześniejszych członków, współpracuje z Master Chiefem, Kelly i Fredem.
 
Historia
 
Przed wojną z Covenantami brała udział w tłumieniu rebelii kolonistów oraz schwytaniu jego przywódcy w systemie Eridanus, który ukrywał się na jednej z asteroid o nazwie Eridanus Sekundus.
 
W czasie wojny z Przymierzem brała udział w Bitwie o Sigma Octanus VII.
Była w Blue-Team I , który miał za zadanie wysadzić opustoszałe miasto, opanowane przez wojska Przymierza. Wcześniej Read Team (pod dowództwem Joshua-029) prowadził ewakuację kilkudziesięciu ocalałych cywilów. Udało mu się to nim Blue-Team zdetonował w centrum miasta bombę nuklearną klasy Havok, niszcząc dziesiątki tysięcy wojsk Przymierza.  Linda wraz z sierżantem Johnsonem osłaniała drogę ucieczki Johnowi 117 i reszcie Blue-Team. Gdy ci znaleźli się już w Pelikanie, Linda biegnąca tam jako ostatnia, tuż przed wejściem do włazu została postrzelona serią z karabinów plazmowych. Wiązki przeniknęły jej pancerz i ciało, aż do zwęglenia kości. Jedna z wiązek uderzyła ją w tył głowy.
Master Chief na chwilę ocucił Lindę, lecz jej funkcje życiowe zaczęły zanikać i uznano ją za zmarłą. Chief się na to nie zgodził i czym prędzej włożył jej ciało do kapsuły hibernującej, która przetransportowana na Pillar of Autmn miała dalej trafić do ośrodka zdrowia na Reach.
 
W czasie Halo Event, kiedy Pillar Of Autmn został zaatakowany, standardową procedurą ratunkową było wystrzelenie wszystkich kapsuł kriogenicznych. Kapsuła z Lindą wylądowała na instalacji 04. Po tym jak Chief z Cortaną zniszczyli instalację i uciekli na pokładzie myśliwca Longsword, Cortana przeskanowała powierzchnię pierścienia szukając ocalałych. Namierzyła kapsułę z Lindą i zabrano ją na pokład myśliwca.
W końcu dr. Halsey na pokładzie lotniskowca UNSC Gettysburg zajęła się swoją Spartanką. Naprawiła jej kości za pomocą komórek macierzystych i przeszczepiła jej wątrobę i nerki, których nie dało się uratować. Stworzyła ich własne klony, by nie ryzykować odrzutu. Operacja skończyła się pomyślnie, a Linda wbrew zaleceniom Halsey by przynajmniej tydzień odpoczywać, szybko stanęła na nogi i natychmiast podjęła się kolejnych misji w obronie Ziemi.
 
Charakterystyka:

Linda znana jest z jej niezwykłych umiejętności snajperskich, które Master Chief w jej wykonaniu nazywa wręcz „sztuką”. Spartanka w ogóle nie używa pomocy spottera w oddawaniu strzału. Jedną z historii jaką lubią między sobą przekazywać żołnierze UNSC jest ta, w której Linda-085 zestrzeliła pilota Bunshi przez szczelinę pomiędzy maleńkim baldachimem i dolnej części pojazdu.
Jest najcichszym członkiem załogi Blue-Team, i jak o niej mówi John „...Linda jest „Samotnym wilkiem” wśród Spartan. Jest niezachwiana i trwała a jej zdolności w posługiwaniu się karabinem wyborowym są o wiele większe niż każdego innego Spartanina jakiego poznał..." 
Ma bladą twarz, krwistoczerwone włosy i ciemne, szmaragdowe oczy.
Praktykuje również Zen.
John twierdzi również, że Linda jest najsilniejszym ze wszystkich Spartan, bo nie opiera się na innych członkach swojego oddziału podczas akcji i to zawsze ona jest tym aniołem stróżem, dzięki któremu jej drużyny wychodziły cało z opresji.
 
 
 
Kelly-087
 
Podoficer Kelly Shaddock, jedna z niewielu pozostałych przy życiu Spartan II. Jest jedną z najbliższych przyjaciół Johna117. Najbardziej znana jest ze swojej niesamowitej szybkości.
 
Cechy charakterystyczne:

Kelly jest niesamowicie szybka, nawet jak na standardy Spartan. Łatwo czyniąc ją najszybszym człowiekiem jaki kiedykolwiek żył. W pełnym rynsztunku potrafi się poruszać z prędkością 62 km/h. Ma szybszy refleks niż jakikolwiek inny Spartan i wykonuje swoje zadania szybciej i precyzyjniej niż jej koleżanki i koledzy. Żeby działać skutecznie w drużynie musiała zwalniać i dostosowywać się do możliwości swojego składu. Wykazuje również niezwykle silną tolerancję na ból. Kilka razy była poważnie ranna lecz nigdy nie straciła władzy nad swym ciałem.
Kiedy była młodsza, miała włosy pofarbowane na niebiesko oraz była wyższa od Johna. MC w końcu ją przerósł a Kelly wróciła do swojego naturalnego, brązowego koloru włosów.

Ma również nietypowe, cyniczne poczucie humoru i często żartuje z potknięć członków swojego zespołu a także z samej misji.
Jak o niej mówi John: ”...Kelly jest prawie nietykalna, nikt jej nie może tknąć, chyba że sama na to pozwoli...”
 
Historia
 
Podobnie jak każdy Spartan II zaczynała karierę od tłumienia rebelii, by szybko potem stać się częścią drużyn odpierających ataki wojsk Przymierza.
 
Kelly 085 brała udział w wielu militarnych operacjach w większości zakończonych pełnym sukcesem. Jedną z najsłynniejszych była operacja Warm Blanket, której celem było odbicie uprowadzonej dr. Halsey. Tą operację można obejrzeć w animacji Halo Legends. 
 
Podobnie jak Linda brała udział w schwytaniu przywódcy rebeliantów na Eridanus Secundus.
Jako członek oddziału Blue-Team II wraz z MC brała również udział w bitwie o Sigma Octanus VII. To jej drużyna zabezpieczała i przetransportowała bombę w centrum miasta. To właśnie dla niej i Johna Linda-085 ubezpieczała drogę odwrotu.
 
Po zakończeniu wojny z Covenantami, Kelly brała udział w wielu misjach wywiadowczych, głównie przychwytując artefakty po Prekursorach. 
 
Frederick 104
 
Fred wykazał wiele podobieństw do Johna117. Podobnie jak on ma zdolności przywódcze i szybko myśli podczas stresu. John zauważył jednak, że Fred bierze odpowiedzialność za swe misje zbyt poważnie, mocno przywiązując się do swych towarzyszy, co mogło w przyszłości pogrzebać misję. Podobnie jak wielu Spartan jest introwertykiem i nie wyróżniał się żadną cechą szczególną, aż do śmierci Samuela 034. 
Fred jest drugim najlepszym snajperem wśród Spartan, a na pewno najlepszym znanym spotterem. Wykazuje również nadzwyczajne umiejętności w posługiwaniu się nożem bojowym. Nosi krótko ścięte włosy a John powiedział kiedyś o nim:
"...Jeśli kiedykolwiek Spartan będzie musiał wmieszać się w tłum, Fred będzie najlepszym kandydatem...
 
 
Historia
 
W 2526 roku wraz z Johnem i Kelly brali udział w ratowaniu kadetów w Oficerskiej Akademii Wojskowej na planecie Circinus IV. Jednym z ocalonych uczniów był Thomas Lasky (przyszły kapitan Infinity). 
(wydarzenia te można zobaczyć w mini serialu Forward Unto Dawn)
 
Podczas wojny z Covenantami wraz z Kelly brał udział we wszystkich ważnych operacjach militarnych Spartan.
Po wojnie przydzielano go do tajnych misji zlecanych przez ONI. Do Blue Team dołączyła również Linda.
 
 
Kiedy zakończył się epizod dotyczący Rekwiem (HALO 4), do Blue Team dołączył Master Chief. 
25 Lipca 2557 roku drużyna Chiefa została wysłana na tajną misję zleconą przez ONI, która miała na celu odnalezienie naukowców ONI oraz Black-Team, z którym stracono kontakt na Gamma Halo (instalacja nr 03), którą badała agencja wywiadowcza UNSC. Po przybyciu na miejsce cała ekipa ONI nie żyła a Dydact przygotowywał się do kolejnego ataku na Ziemię. Blue-Team udało się powstrzymać Dydakta...przynajmniej na razie. 
Po tych wydarzeniach Rada Bezpieczeństwa UNSC wezwała Johna117 do swej siedziby i kazała mu przejść w stan spoczynku.Miał wrócić dopiero na ich wezwanie. Master Chief odmówił i wraz ze swą drużyną postanowił bronić ludzkości za wszelką cenę.
Przez kolejny rok Blue-team kontynuował rutynowe zabezpieczanie artefaktów, aż w końcu kontakt z nimi się urwał na dobre. Przestali odpowiadać na wezwania.  
 
W pewnym momencie w 2558 roku, kiedy Ambasador koloni zewnętrznych Richard Sekibo, w końcu domykał ciągnące się latami rozmowy pokojowe między ludźmi i obcymi, Master Chief prawdopodobnie zaatakował ambasadę, zabił 19-tu ludzkich strażników i porwał ambasadora Sakibo. Jego martwe ciało, znaleziono w pobliżu budynku następnego dnia. Tak to przynajmniej wyglądało z uchwyconych materiałów.
 
Później by uspokoić opinię publiczną, UNSC ujawniło że Master Chief i jego drużyna zdobyła informację o spisku przeciwko ambasadorowi, co skłoniło ich drużynę do przybycia. Master Chief miał niby odprowadzić delegatów Sangheli w bezpieczne miejsce wraz ze śmiertelnie rannym Sakibo. Potem zabił dziewięciu ludzkich szpiegów oraz trzech strażników Sangheli. W tym czasie dowiedziano się , że atak był zaplanowany przez grupę Sapien Sunrise
 
Przeciek o fałszywych informacjach jednak sprawił, że podniosły się protesty przeciwko grupie Spartan II. Twierdzono, że Sapiens Sunrise to właśnie grupa Blue-Team. By uspokoić opinię publiczną ogłoszono, że Master Chief nie żyje.W tym samym czasie powołano do służby Fire Team Osiris, który miał go wytropić i doprowadzić na przesłuchanie a w ostateczności zlikwidować.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagi:

Oceń notkę
+ +8 -

Najpierw GRY, potem sprzęt
Oceń profil
+ +79 -
BlondSpaceBoro
Ranking: 43 Poziom: 66
PD: 36404
REPUTACJA: 26486
Miesięcznik PSX Extreme