Blog użytkownika BlondSpaceBoro

naima2

BlondSpaceBoro BlondSpaceBoro 22.08.2014, 04:20
Ciekawy wywiad z Philem Spencerem
298V

Ciekawy wywiad z Philem Spencerem


Hey, wygrzebałem w sieci fajny wywiad z szefem Xboxa, którego udzielił dla brytyjskiego Kotaku. Treść już od tygodnia zalega w sieci a jakoś ominęła wszystkie główne portale w Polsce. Zatem zapraszam do lektury.

Wyciągnąłem co ciekawsze wypowiedzi i zaprezentuje je na blogu. Natomiast pełny wywiad w oryginale znajdziecie pod tym linkiem->

http://www.kotak(...)ro-image

 

O dziwo (i całe szczęście)  Spencer nie jest fanem FPSów ani gier sportowych i woli mniejsze gry oferujące coś, czego jeszcze nie było, lub jak my tu lubimy nazywać " gry z duszą". Dlatego niedługo oprócz kolejnych bliźniaczo podobnych do siebie strzelanin, dane nam będzie zagrać w gry nietuzinkowe jak Ori the Blind Forest, Below, D4 czy niesamowicie zapowiadający się INSIDE od twórców Limbo. Na E3 miał nawet na sobie koszulkę z nadrukiem tego tytułu :)

 

Nie wiem czy już o tym publicznie wspominałem ale nie jestem zbyt wielkim fanem FPSów. Gram teraz w Valiant Hearts, bardzo podobało mi się Max: Curse of the Brotherhood, w zeszłym roku pokochałem Brothers a moją ulubioną grą w ostatnich pięciu latach byłoby chyba Limbo. W takie właśnie gry gram. Nie chcę oczywiście by w tym wszystkim chodziło tylko o mnie, ale na pewno mam wpływ na to, co ukazuje się na naszej platformie oprócz rzeczy, który z reguły budzą duże zainteresowanie
 

 

Tu kolejny raz podkreśla jak bardzo podobają mu się gry, które przygotowuje dla swojej platformy Sony, oraz zauważa (nieco po fakcie) brak FPS na start X1. To tak jakby chciał zerwać z wizerunkiem nowego Xboxa  jako typowej konsoli dla graczy "Corowych" uwielbiających zagrywać się w sieciowe "shootery" tak jak to miało miejsce przy X360. Akurat mnie ten gatunek nie jara na tyle, żebym miał cierpieć z tego powodu i cieszę się że Microsoft zafundował nam grę wyścigową i slashera zamiast FPSa. To właśnie Forza 5 na start nowej generacji przechyliła szalę na korzyść Xbox One sprawiając, że pierwszym moim next genem jest konsola Microsoftu. I cieszy mnie, że Spencer ma "wyjebkę" na FPSy, bo tego gatunku gier mamy na kilogramy od innych firm i jedno Halo w zupełności mi wystarcza jako gra na wyłączność.

 

To interesujące, że z punktu widzenia exclusive’ów, nie mieliśmy jeszcze żadnej znaczącej strzelaniny. Mamy Master  Chief Collection, o którym można powiedzieć, że to cztery stare gry albo Halo zdefiniowane na nowo – w zależności od tego jak bardzo cyniczne masz do tego nastawienie. Coś, w czym pragnąłbym wyrazić uznanie wobec Sony, to różnorodność gier, które pokazali na Gamescom…jest to coś, czego my również pragniemy.

 

A tu jest bardzo ciekawa informacja dla wszystkich, którzy twierdzą, że Microsoft szasta pieniędzmi na lewo i prawo inwestując w przekupowanie developerów by działali na niekorzyść konkurencji. Jak widać bardziej go interesują mniejsze studia, które mogą zaoferować więcej niż przereklamowane stare marki, a które są kontynuowane tylko po to by zaspokoić zapotrzebowanie ludu. Podkreśla, że są one robione głównie pod publiczkę i nie są robione z pasji. To bardzo dobry znak, że nowy szef działu Xboxa woli inwestować w gry, które wprowadzą większą różnorodność gatunkową w ich portfolio niż kontynuacje typowych wyciskaczy kasy jak Fifa czy CoD. Mam nadzieję, że za rok na E3 zamiast zapowiedzi nowych ekskluzywnych dodatków do gier sportowych lub FPSów, zaprezentują nam nowe ciekawe gry niezależne lub małe gry ze swoich studiów, które zauroczą nas tak jak Ori czy Abzu.

 

To nie jest tak, że mam nieskończone zasoby pieniędzy. Pomniejsze rzeczy nie są takie drogie, więc można zdobyć ich trochę więcej…Rynek nie jest aż taki ogromny. W tym wszystkim tak naprawdę chodzi o budowanie więzi z ludźmi – niektórzy z nich pracują w dużych studiach, a niektórzy w małych. Z tymi mniejszymi można zainwestować w większą liczbę tytułów po mniejszych kosztach. Sądzę, że obydwa typy dystrybucji mogą ze sobą współistnieć. Rynek konsolowy jest świetny ponieważ może wspierać i jednych i drugich. To właśnie w tej różnorodności widzimy największą siłę. Czy zapewnienie szerokiego wyboru jest wyzwaniem? Zdecydowanie tak, ale uważam, że musimy temu stawić czoła, by odnieść sukces....

...Moim celem jest stworzenie bardzo wszechstronnej biblioteki, jeszcze bogatszej niż ta, którą mieliśmy na 360-ce – i jest to coś, w co na pewno zainwestujemy.

 

Ja wiem jedno, po pierwszym zderzeniu z górą lodową, do której doprowadził Matrick, zmiana kapitana sprawiła, że ten statek jeszcze nie zatonął. Co więcej, po naprawieniu szkód i objęciu nowego kursu ma szansę wypłynąć na szerokie wody i dotrzeć do ludzi, którzy oczekują tego co ma do zaoferowania. I cieszę się, że oprócz gier takich jak tu:

 

Xbox One zaoferuje mi doznania takie jak tu:

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +9 -

Najpierw GRY, potem sprzęt
Oceń profil
+ +110 -
BlondSpaceBoro
Ranking: 39 Poziom: 73
PD: 50046
REPUTACJA: 31617