GraczyStan

granie po polsku

marcelo80 marcelo80 02.12.2013, 13:06
Podróż po PS4
324V

Podróż po PS4

Nadal niestety brak czasu pozwala mi na opracowanie jakieś retro-gry, Tym nie mniej ostatnio dużo się dzieje w świecie growym i chciałbym "dorzucić" swoje 3 grosze do tej dyskusji.

Generalnie największym wydarzeniem jest oczywiście premiera PS4 w Polsce. O krążących filmikach z "wyścigami" nie trzeba się chyba rozpisywać. Tym nie mniej chciałbym tutaj wyrazić ogromne ubolewanie adresowane do Sony, za to, że w ogóle dopuścił do takiej sytuacji. "Soniasze" mieli na tyle dużo czasu, aby przewidzieć, że będzie szturm po nowe cacko. Nie wiem czy to premedytacja marketingowców (podgrzać atmosferę do absurdu), czy też "przestrzelenie" się z potencjalnym popytem na nowy sprzęt. Obawiam się, że bliżej jest tej pierwszej opcji - ale raczej jest to nie do udowodnienia....

Moja sobotnia wycieczka do dwóch dużych sklepów w celu ew. nabycia PS4 zakończyła się tak jak ostatnie mecze naszej repry. Szczególnie zastanawiało mnie kompletny brak czegokolwiek związanego z PS4 w sklepie EuroAGD (no poza "biedną" dyktą reklamującą PS4). Ani jednej gry, ani jednego akcesoria. W Media Markt sprawa wyglądało znacznie lepiej (oczywiście poza najważniejszym - czyli brakiem konsol) - było do wyboru kilka tytułów (ceny średnio po 249,00 PLN), trzy kolory pada (cena 269,00 pln....auć!), ładowarka "stacjonarna" do padów. Na pytanie o dostępność konsol na 6 grudnia - sprzedawca tylko się uśmiechnął - i skwitował jak w czeskim filmie - że nic nikt nie wie (mam wrażenie, że chyba sprzedawca nie dorwał swojej sztuki i był z tego tytułu mocno rozżalony - druga sprawa, że na pewno chłopaki z MM liczyli na duże prowizje ze sprzedaży Ps4 na koniec roku, a tu nie ma czego sprzedawać i z prowizji chyba będzie nici).

W MM udało mi się również bezstresowo dostać do stand-a z PS4 - pierwsze wrażenie? Wcale jakoś tak super-szybko wszystko nie działało...nie wiem czy to kwestii "sklepowej" wersji PS4, czy też czegoś innego. Druga sprawa - to pad - i tutaj generalnie duży plus - bo naprawdę jest dobrze - jakość wykonania jest dobra, nic nie trzeszczało (łapska mam duże, i dwa pady z Ps3 poczuły ich moc :D). Trzecia sprawa - to gry. Niestety, ale miałem pecha, bo jedyną grą (demo) to był Knack (na moje nieszczęście), pozostałe gry miały tylko "filmowe" lub "screenowe" prezentacje (miałem smaka na test nowej FIFY i oczywiście Killzone - ale niestety....). Knack niestety, ale po tym co ograłem mocno rozczarowuje - grafika gorsza niż od ostatnich dwóch "Rachetów" (Nexus, 4z1), sterylne obiekty ("kwadratowe domki"), i wszechogarniająca pustka - niczym z filmu "Jestem Legendą" (poza bohaterem i oponentami "na mieście" nic się nie dzieje...). Myślałem, ze to wynik mojego "uprzedzenia" (w końcu rozczarowanie braku zakupu na pewno ma jakiś wpływ na ocenę) - ale po recenzjach w PSE - odetchnąłem z ulgą...A więc uwaga do Sony i stand-ów ustawionych w sklepach: CZYM PRĘDZEJ ZMIEŃCIE DEMO!!!

Podsumowując - emocje opadły - i mogę spokojnie czekać na PS4, ogrywając tytułu na PS3 (przymiarka już do ACIV).

A jakie są Wasze wrażenia z "podróży" po sklepach? Na co zwracaliście uwagę?
 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +17 -
marcelo80
Ranking: 205 Poziom: 58
PD: 25782
REPUTACJA: 4642