Blog użytkownika LukeSpidey

LukeSpidey LukeSpidey 12.04.2019, 00:00
Piątkowa GROmada #132
373V

Piątkowa GROmada #132

Kilka miesięcy temu postanowiłem, że do końca tego roku ukończę wszystkie gry, które rozpocząłem i mam wciąż zainstalowane na dysku swojej konsoli. Jakby tak je policzyć to wchodzi 12 tytułów. Niektóre to ogromne kolosy, na które trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Inne to krótkie przygody, które odpaliłem z ciekawości i niekoniecznie mnie wciągnęły.

W ten weekend gram w Assassin’s Creed Odyssey: The Legacy of the First Blade, Cities Skylines PlayStation 4 Edition oraz Farming Simulator 19.

Zatem widzicie, że to gry o ogromnym rozstrzale gatunkowym. W grudniu przerwałem przygody Alexiosa – tak chyba jako jeden z nielicznych zdecydowałem się gapić na tyłek faceta podczas nurkowania w celu odkrywania tajemnic skrywanych przez dna mórz w starożytnej Grecji – czekając, aż pierwsze fabularne DLC o pierwszym ostrzu zostanie wydane w całości. W międzyczasie pojawiło się jeszcze kilka darmowych misji, które w sumie uzbierały się w zbiór zadań nawet na kilka godzin. 

Z kolei na otwarcie swojej pierwszej farmy czekałem kilka miesięcy wiedząc, że rzesza fanów wirtualnego uprawiani gleby w Farming Simulator 19 nie zawiedzie mnie i dostarczy kilka niesamowitych modyfikacji, które urozmaicą zabawę. Teraz, kiedy mamy już do wyboru nowe mapy oraz ogromną liczbę dodatkowych maszyn i pojazdów rolniczych, wreszcie jestem gotowy rozpocząć przygodę. 

Do gry podchodzę z dużym sentymentem. Jako dziecko praktycznie każde wakacje spędzałem na gospodarstwie swojego wujka, który wprowadzał mnie w tajniki uprawy roślin i hodowli trzody. Tamte czasy gdzieś wyryły w mojej głowie pewien rodzaj ekscytacji związany z tym obszarem i do dzisiaj uśmiecham się na widok maszyn rolniczych w akcji. Nowa gra Giants Software nie tylko oferuje standardowe tryby, ale dodatkowo pozwala budować swoją farmę od postaw razem z kształtowaniem terenu czy układem poszczególnych budynków. Teraz także można sprzedawać ziemię i nieruchomości i przenosić się w inne miejsca. Dodatkowo społeczność graczy cały czas dostarcza nowych narzędzi do jeszcze większego zróżnicowania każdego gospodarstwa i urozmaicenia rozgrywki. 

Na koniec symulator budowy i zarządzania metropolią, czyli Cities Skylines. Edycja na konsole cierpi na brak modyfikacji, które niesamowicie zmieniają tę grę, czyniąc z niej prawdziwą piaskownicę do zabawy. Przeglądając filmiki na YouTube łapałem się za głowę widząc, co niektóre narzędzia stworzone przez społeczność potrafią zrobić z tą produkcją. Niemniej jednak twórcy z Colossal Order robią, co mogą, aby konsolowi gracze nie tracili za wiele cały czas udostępniając nowe dodatki. Można powiedzieć, że gra dzisiaj nie przypomina już produktu, który trafił do sprzedaży na premierę. 

Sam osobiście mam już kilkadziesiąt godzin spędzonych w świecie drapaczy chmur, ale jeszcze nie udało mi się nawet dotrzeć choćby do połowy tego, co oferują nam twórcy. Można się o tym przekonać przeglądając listę trofeów. Cała masa rzeczy, które czekają na swoje odkrycie i wykorzystanie. Droga do nich jest jednak długa i wymaga cierpliwości, którą na szczęście mam. 

Trzy różne gry, trzy różne światy, trzy różne mechaniki rozgrywki i tylko jednak wspólna rzecz – czas rozgrywki. Każda z tych gier może porwać gracza na setki godzin. Oczywiście nie każdy podzieli moje zdanie, lecz w każdej z nich bawię się wyśmienicie i każdemu polecam spróbować. Jeśli sprawy nie obiorą innego kierunku to może być problem z postanowieniem, o którym wspomniałem na początku wpisu. 

Pozdrawiam

A teraz do komentarzy!!! 

P.S. Naprawdę mam nadzieję, że ktoś to czyta. ;) 
 

Tagi: assassins creed odyssey cities skylines Farming Simulator 19

Oceń notkę
+ +27 -

Oceń profil
+ +37 -
LukeSpidey
Ranking: 549 Poziom: 47
PD: 14354
REPUTACJA: 3256