SKLEP

Blog użytkownika GraczeSluchacze

GraczeSluchacze GraczeSluchacze 22.09.2013, 20:27
O człowieku orkiestrze, symfonicznym Nyan Kocie i Chrono Trigger Symphony + bonus
360V

O człowieku orkiestrze, symfonicznym Nyan Kocie i Chrono Trigger Symphony + bonus

Wpis zawiera lokowanie produktu - konkretniej The Blake Robinson Synthetic Orchestra. Czuję się jednak zupełnie usprawiedliwiony, projekt Brytyjczyka nadal nie należy do szczególnie rozpoznawalnych, a jest przecież istną kopalnią motywów - nie tylko z gier. 24 września wychodzi najnowszy album Robinsona, Chrono Trigger Symphony Volume 2 i myli się każdy to myśli, że to tylko odcinanie kuponów. 

Po pierwsze, za The Blake Robinson Synthetic Orchestra nie kryje się żadna prawdziwa orkiestra, ba, nawet kwarter czy choćby solista. To tylko jedna osoba, właśnie Blake Robinson, a w cieniu jego sukcesu komputer, programy do tworzenia muzyki i biblioteka sampli.
 Po drugie, lista jego dokonań jest wprost nie do ogarnięcia. Wystarczy wejść na konto youtube i przewijać (i przewijać, i przewijać). Mamy też wersję dla leniwych, listę przykładowych kawałków z gier, filmów, seriali i anime, które Robinson zaaranżował bądź zremiksował.


 1. Alan Wake (Re)Orchestra
 2. Wing Commander - Theme Orchestra
 3. Chrono Cross - A Child Lost In Time Orchestra
 4. Dexter - Theme Orchestra
 5. Breaking Bad Orchestra
 6. Gremlins 2 - The Office Orchestra
 7. Final Fantasy IV - Main Theme Orchestra
 8. Game of Thrones Re(Orchestra)
 9. Fullmetal Alchemist - Bratja (Re)Orchestra
 10. Deus Ex - Theme Orchestra - Video Game Orchestrations Vol 1
 11. Portal 2 - Want You Gone Orchestra
 12. Silent Hill 2 - Theme of Laura Orchestra (naprawdę genialny!)
 13. Adventure Time - Tropical Island Cover
 14. The Last Of Us - The Way It  Was Orchestra
 15. Tetris - Theme B Orchestra
 16. Secret of Monkey Island - Le Chuck's Theme


I wiele, wiele innych, więcej muzy każdy sobie może posłuchać na oficjalnej stronie.


A teraz dla odmiany próbki z "pełnych" albumów.

Jak już jesteśmy przy pełnych albumach - jeden z kawałków z Chrono Trigger Symphony gościł ostatnio w Muzyce Gracza. Co prawda zebrało się Wam na wspominki i chyba niektórym umknął fakt, jak bardzo nowy Chrono Trigger OST został odświeżony. Nostalgia nostalgią, ale Robinson rozwinął jingle w pełnoprawne utwory, odkurzył SNESowe brzmienia, a nawet jeśli ktoś kręci nosem, że woli starszą wersję - dał powód, by po nią sięgnąć.


 


Premiera Volume 2 przypada na 24 września:W naszym wywiadzie podpuszczaliśmy Blake'a Robinsona, żeby zaaranżował jakiś polski utwór. Chwilowo nie możemy powiedzieć, co nam obiecał (tajemnica zawodowa), ale dał do zrozumienia, że bardzo podoba mu sie muzyka do Wiedźmina (Adam Skorupa, Paweł Błaszczak) i Dead Island (Paweł Błaszczak). Cóż, pozostajemy z nim w kontakcie.


Na koniec absolutny hit Robinsona, który przyniósł mu zasłużone 5 minut sławy (to znaczy, jedne z kilku 5 minut sławy), Nyan Cat Orchestra.Wspomnianym w tytule bonusem jest natomiast konkurs; Robinson podesłał nam dwa kody na pobranie w dniu premiery Chrono Trigger Symphony Vol. 2, więc jeśli Wam się chce, to do jutra macie możliwość podesłania nam zgłoszenia - szczegóły i warunki na naszej stronie. Jeżeli się nam uda, to zrobimy też kiedyś konkurs na bloga ppe (bezpańskie płyty walają się nam po mieszkaniach), ale chwilowo jesteśmy zajęci rozwojem treści i społeczności u siebie, więc musimy na to znaleźć czas.


Na koniec dzięki wszystkim, którzy czytają i komentują naszą Muzykę Gracza, wymienię m.in. takich użytkowników jak SroQ, Emas czy Senix (choć dopiero ostatnio zorientował się, że to my ją robimy ;d). I wielu innym co wpadają, choć nie zostawiają komentarzy. Ale są - skądś te wolty mamy, nie?


~ Krzysiek

Tagi: Chrono Trigger Gracze Słuchacze muzyka z gier

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ 0 -
GraczeSluchacze
Ranking: 3682 Poziom: 24
PD: 2271
REPUTACJA: 66
Miesięcznik PSX Extreme