How to be a renegade

snake18011992 snake18011992 11.08.2015, 22:06
Najlepszy czas na spieprzenie Dragon Ball Super
3930V

Najlepszy czas na spieprzenie Dragon Ball Super

Jaka była moja radość, po przeczytaniu na PPE informacji o długo oczekiwanej kontynuacji mojej ulubionej serii anime z dzieciństwa. Z jakim optymizmem patrzyłem w przyszłość po obejrzeniu Fukkatsu no F i pierwszych odcinków tytułowej serii. Teraz to wszystko zostało zaprzepaszczone. Wszystkie nadzieje i oczekiwania odnośnie nowej serii Dragon Balla można włożyć między bajki. Nadszedł odcinek piąty...

Poprzednie odcinki Dragon Ball Super może nie powalały animacją na kolana, ale nie były pod tym względem takie złe. Animacja spełniała swoje zadanie, przynajmniej póki nie było walk. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego Toei Animation postanowiło całkowicie spieprzyć animację wraz z pierwszym starciem Goku i Beerusa. To, co nam teraz zaprezentowali woła o pomstę do Kami'ego, Nieba, HFIL'a i Super Saiyanina God'a!

Tydzień temu obejrzałem najnowszy odcinek fanowskiej animacji Dragon Ball Absalon, tworzonej niemal w całości przez jednego człowieka z ograniczonymi funduszami i czasem. Wiecie co? Nie dość, że fabularnie Absalon podoba mi się dużo bardziej, to animacja miejscami nie ustępuje, a w wyjątkowych przypadkach nawet przewyższa to, co zobaczyłem dzisiaj oglądając piąty odcinek OFICJALNEJ kontynuacji Dragon Ball'a!

A teraz przyjrzyjmy się o co ten cały ambaras:

Jestem pewien, że ładniej w przedszkolu rysowałem. Chcecie więcej? Ależ proszę. Animatorzy mi tego widoku nie oszczędzili, to ja wam też żałował nie będę.

Goku, wszystko dobrze w kroku?

Serio, to już Absalon ładniej wygląda...

A teraz coś dla fanów figur niemożliwych!

Toei: U mad bro?

Me: I'M GOING TO SKULLF*CK YOU!

Niech dosięgnie Cię moje WIELKIE RAMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI!

Gdy Chi-Chi zobaczyła twarz Goku na tym kadrze, natychmiast zażądała rozwodu.

To, co Toei robi z legendarną marką się w przysłowiowej "pale" nie mieści. Fakt, jestem świeżo po obejrzeniu odcinka i wściekłość, hejt i zawiedzione nadzieje to wszystko, co teraz czuję, ale przecież te obrazki mówią wszystko. Animacja w nowym odcinku Dragon Ball Super to kompletne dno. Szczerze mówiąc, dawno nie widziałem gorszej animacji w anime. Uważam, że Dragon Ball zasługuje na dużo więcej. To...coś wygląda bardziej jak parodia, nie jak kontynuacja serii, której Toei tyle zawdzięcza. 

Obrazki, które załączyłem to tylko wierzchołek góry, i to nie lodowej, tylko góry  wylanego na fanów serii przez Toei Animation. Dla osób, które po przeczytaniu niniejszego bloga mają ochotę sprawdzić czy moje hejty są uzasadnione, więcej zrzutów z tego "dzieła" można bardzo łatwo znaleźć w internecie. W skrajnych przypadkach, zawsze można odcinek obejrzeć, ale nie polecam tego rozwiązania, chyba że pilnie potrzebujecie dobrego środka na przeczyszczenie.

Najlepiej moją reakcję po obejrzeniu odcinka podsumuje ten filmik, a najlepszym podsumowaniem niniejszego bloga będą słowa Gohana:

"I WON'T WATCH THIS ANYMOOOOOOOOOOOOORE!!!"

"STOP IT! THAT"S ENOUGH!!! TELL THEM TO STOP IT!!!

oraz

"I can never forgive you for what you've done."

EDIT/SPROSTOWANIE:

Niektórzy mogą mi zarzucać, że oceniam serię po obejrzeniu tylko pięciu odcinków. Nie to było moim zamiarem. W tekście wielokrotnie podkreślałem, że chodzi mi wyłącznie o odcinek piąty, a poprzednie odcinki mi się podobały. Oczekiwania i nadzieje względem serii, wspomniane we wprowadzeniu, to tylko moje prywatne odczucia, które wraz z wypuszczeniem odcinka piątego zostały zweryfikowane. Nie ukrywam, że zawiodłem się bardzo, bo sądziłem, że cała seria utrzyma poziom. Niestety, na powtórną emisję poprawionego odcinka piątego raczej nie ma co liczyć, więc koszmarna jakość tego odcinka będzie rzutować na moją ocenę całej serii, którą być może opublikuję już po jej zakończeniu. Bardzo liczę na znaczącą poprawę jakości animacji, żeby wyglądała przynajmniej przeciętnie. Serię zamierzam oglądać, chyba że nic się pod względem animacji nie zmieni.

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

"Ore ga bakemono? Chigau... Ore wa akuma da!"
Oceń profil
+ +93 -
snake18011992
Ranking: 65 Poziom: 73
PD: 49402
REPUTACJA: 24704