Blog użytkownika hellion

hellion hellion 15.05.2018, 16:46
Tales from the Games: Contra (4/4)
876V

Tales from the Games: Contra (4/4)

W poprzednim odcinku: Przedzierając się przez ośnieżony szczyt, Billy został zaatakowany przez dwa opancerzone pojazdy. Po unieruchomieniu ich, był świadkiem ewakuacji wrogich jednostek z wyspy. Jeden z pojazdów ewakuacyjnych, mając problemy ze startem, stanął do walki. Billy pokonał maszynę odnosząc przy tym poważną ranę. Z trudem dostał się do wnętrza tajnej elektrowni, gdzie zmorzył go sen.

hellion hellion 08.05.2018, 17:37
Tales from the Games: Contra (3/4)
897V

Tales from the Games: Contra (3/4)

W poprzednim odcinku: Billy staje u stóp wielkiego wodospadu. Wspina się na górę po potężnej konstrukcji. Po dotarciu za sam szczyt, komandos natrafia na kolejną bazę, chronioną przez gigantycznego opancerzonego stwora. Z trudem pokonuje potwora. Wewnątrz bazy znajduje się kolejny komputer, który musi zabezpieczyć. Wróg jednak przechytrza wszystkich i uruchamia proces autodestrukcji. Billy łamie rozkaz i odjeżdża windą…

hellion hellion 01.05.2018, 10:16
Tales from the Games: Contra (2/4)
835V

Tales from the Games: Contra (2/4)

W poprzednim odcinku: Billy zgodził się wziąć udział w tajnej misji. Wróg zajął jedną z tropikalnych wysp na Pacyfiku. Podczas przeprawy przez dżunglę, komandos natrafia na słabo chronione wejście do bazy. W środku odnajduje tajemniczy komputer. Od dowództwa dostaje rozkaz by zniszczyć maszynę. Po wszystkim korzysta z pobliskiej windy, która wiezie go na górę…

hellion hellion 24.04.2018, 09:53
Tales from the Games: Contra (1/4)
1801V

Tales from the Games: Contra (1/4)

Kwatera dowódcy była pomieszczeniem dosyć mrocznym. Ciemne dębowe boazerie, rozjaśnione porozwieszanymi gdzieniegdzie militarnymi trofeami, tworzyły duszny klimat. Billy wiedział, po co tu przyszedł. Sam wcześniej wyraził zgodę na udział w tej niebezpiecznej misji. Teraz przyszła pora na formalności, pobranie broni i munduru. Niepokoił go tylko widok niebieskich lateksowych spodni i karabinu o dziwnym kształcie, które to leżały przed dowódcą i opatrzone były jego nazwiskiem.

hellion hellion 15.09.2017, 23:47
Rentgen #2: Resident Evil 2 [SPOILER]
1989V

Rentgen #2: Resident Evil 2 [SPOILER]

"Rentgen" to efekt uboczny procesu pisania recenzji. Stąd też ma on charakter luźnego tekstu, zawierającego opisy poszczególnych elementów, przemyślenia, wspomnienia i głupoty. Jest pełen spoilerów, gdyż kieruję go do osób, które ukończyły dany tytuł, a sztywne ramy recenzji nie pozwalają zapuścić się w pewne rejony. Dziś prześwietlimy sobie Resident Evil 2. Zapraszam do lektury.

hellion hellion 01.07.2017, 14:24
Resident Evil 2 - recenzja
1440V

Resident Evil 2 - recenzja

Po publikacji w mediach wydarzeń z pierwszej części Resident Evil, społeczność Zombie powiedziała „argh” (co w ich języku znaczy „dosyć”) i masowo wyległa na ulice. Sprzeciwiali się przemocy domowej, traktowaniu zmarłych jak zmarłych oraz żądali większych praw obywatelskich (pożywiania się i bezwładnego leżenia w miejscu publicznym). Doszło do zamieszek, podczas których miasto zostało doszczętnie zdemolowane. Co ciekawe, mieszkańcy miasta, którzy początkowo stawali naprzeciw nieświeżym chuliganom, z czasem zaczęli zasilać ich szeregi. Ja nie mogłem się biernie przyglądać temu jak ludzkość niesprawiedliwie traktuje te biedne stworzenia. Zombie też mają prawo do masowej i publicznej eksterminacji, a rzeź z pierwszej części miała zbyt małą skalę. By im pomóc wydobyłem z szuflady broń i wyszedłem na ulicę z zamiarem podzielenia każdym nabojem jaki posiadam celując im prosto w mózg.

hellion hellion 19.01.2017, 17:53
Świat Helliona - Giełda
1103V

Świat Helliona - Giełda

Giełda w parku pod chmurką? Giełda dbająca o moją kondycję na długich dystansach? Giełda wzmacniająca moją odporność na stres? Giełda testująca koleżeńskość? Giełda która tak naprawdę nie była giełdą? Nie wiesz o co chodzi? Zapraszam do lektury.

hellion hellion 30.12.2016, 22:30
Rentgen: Resident Evil
1586V

Rentgen: Resident Evil

Poniższy tekst jest poniekąd suplementem mojej recenzji (http://www.ppe.p(...)du-.html). Postanowiłem w nim prześwietlić całą grę i opisać całkiem subiektywnie, przeciwników, lokacje i co mi tam jeszcze do głowy wpadnie. Mam nadzieję, że da się to czytać. Przyjemnej lektury.

hellion hellion 18.11.2016, 21:22
20 lat niezaspokojonego głodu...
1083V

20 lat niezaspokojonego głodu...

Dwadzieścia lat temu swoją premierę miała pierwsza część pięknej (jak ciemna noc), barwnej (z lekką przewagą czerwieni) i pełnej emocji (jak strach o własną d**ę) historii o ludziach, którzy pomimo własnej śmierci dostali od losu drugą szansę. Otrzymali oni drugie życie, które zamierzali spędzić na jedzeniu mięsa oraz szwędaniu się w poszukiwaniu czegoś, co można by zjeść. Problem ukazał się wówczas, gdy ich pożywienie korzystając z własnych nóg i broni palnej, skutecznie przeciwstawiało się takiemu stanowi rzeczy. Na domiar złego tak się złożyło, że to my - gracze, jesteśmy tym uciekającym skórzanym workiem tatara...

hellion hellion 19.08.2014, 00:57
Tony Hawk's Pro Skater 3 - recenzja
682V

Tony Hawk's Pro Skater 3 - recenzja

Trzeci Tony Hawk’s wydany rok po poprzedniku oraz dwa lata po debiucie miał nie lada trudne zadanie. Jedynka była nowatorskim podejściem do tematu, natomiast dwójka znacząco podbiła poprzeczkę. Z perspektywy czasu jednak wiemy, że ta odsłona dorównała poprzednikom, a według niektórych nawet ich przerosła. Moja recenzja jest bardziej opisem tego, co znajdziemy w tym tytule. Na pytanie „czy warto?” chyba nie trzeba odpowiadać. 

hellion hellion 22.09.2013, 18:15
Resident Evil: Outbreak - recenzja
997V

Resident Evil: Outbreak - recenzja

W zamierzchłych czasach, grając w pierwszego Resident Evil, zakiełkowała mi w głowie myśl „a gdyby tak ktoś wpadł na zrobienie residenta w wersji na dwóch (tak kiedyś postrzegałem gry multi), bez zmiany zasad rozgrywki (czyli przy zachowaniu zagadek logicznych i rozwoju fabularnego)”. Nie przypuszczałem, że skubani azjaci to zrobią…

Oceń profil
+ +15 -
hellion
Ranking: 3196 Poziom: 33
PD: 5323
REPUTACJA: 1332