Blog użytkownika Cami

Cami Cami 03.07.2013, 00:59
Gry, które przewartościowały generację - Demon's Souls.
289V

Gry, które przewartościowały generację - Demon's Souls.

"Japonia jest skończona", "gry muszą być bardziej przystępne", hasła o takim znaczeniu zapewne słyszeliście wiele razy w tej generacji. I o ile trudno nie przyznać, że Japonia przeżywa problemy (nie tylko na polu gier video, ale o tym innym razem), zaś ta część graczy z brakiem czasu i sił, potrzebuje przyjaźniejszych tytułów, to próba narzucenia nam "nowej wspaniałej branży" przez korporacyjnych krawaciarzy, mogła

wzbudzić wściekłość. W takiej atmosferze zadebiutował Demon's Souls. 

 

Rok 2009. Dzięki Atlusowi (Sony nie doceniło potencjału gry From Software, czego w przyszłości będzie żałowało), DS ma swoją premierę w stanach . Nieoczekiwanie gra zbiera nie tylko świetne noty, ale i tytuły najlepszej gry gatunku/roku w największych magazynach/portalach w branży. Kreowany przez ostatnie kilka lat mit o casualizacji środowiska konsolowców i upadku Japonii zaczyna się chwiać. Ludzie w branży znów zaczynają dostrzegać, że miliony graczy wciąż chcą wymagających gier. Korzystają z tego Capcom, tworząc Dragon's Dogmę i Namco Bandai, zlecając zrobienie duchowego następcy DS "From". Obie gry odnoszą na tyle duży sukces, że wspomniane firmy zapowiadają kontynuacje, zaś samo "From" zostaje uznane za jednego z najlepszych devsów (Edge) generacji. Dziś wiemy już o Dark Souls II, mrocznej grze od Capcomu na PS4 i Destiny of Spirits. Wszytkie te gry łączy ciężki klimat, pochodzenie i stopień trudności. 

 

Biorąc pod uwagę marazm Japończyków w odchodzącej generacji, rok 2014 szykuje nam się niezwykle dynamicznie. A trzeba przecież pamiętać, że przed nami TGS i nie jedna niespodzianka nas czeka. 

 

I to wszystko zasługa jednego, niszowego tytułu. 

Tagi: branża Dark Souls dark souls II demon's souls From Software japonia

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ 0 -
Cami
Ranking: 4662 Poziom: 24
PD: 2278
REPUTACJA: 24