Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88
Gomlin Gomlin 10.11.2017, 10:36
Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #30
186V

Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #30

Hej Hej - Piątek, Piątunio - czas zapomnieć o graniu, o lepszych i gorszych konsolach i grach a zasiąść przed blogiem i pochwalić się kulturą w gronie userów PPE ! Zapraszam!

To już 30 odcinek także jeszcze troszkę, jeszcze troszkę a będzie już jedna trzecia setki...setki - jak to dumnie brzmi ^^. Dzisiaj troszkę z kulturką pomajstruje portalowy majster1981 oraz by tradycji stało się za dość - Repip. Zapraszam niżej :)


Tradycyjnie: Ode mnie parę słów na ten weekend:


Książka:


U mnie ze względu na brak czasu przez domowe remonty mało co się zmienia w kulturowym poczynaniu.... Nie znaczy to oczywiście bym się nudził czy narzekał. Wręcz przeciwnie - Smaug to smok z klasą a przygody Bilba choć teoretycznie pisane z myślą o młodszych - całkiem nieźle wciągają (tylko ten czas...) Myślę, że w ten weekend lub na następny wezmę się w końcu za Władcę Pierścieni i tu się zacznie już poważniejsza podróż w głąb Śródziemia

 

 


Film/Anime:

Rodzinka Adamsów miło umiliła mi ostatni tydzień. Na ten tydzień dość już strachów i wszelkiej maści "dziwadeł" i czas wrócić do obejrzenia innego gatunku. Trzeba się trochę pośmiać - a przy tym może coś super-bohaterskiego ? Pierwsze co mi przychodzi na myśl to oczywiście Deadpool

Chociaż do drugiej części jeszcze trochę czasu - to z przyjemnością przypomnę sobie pierwszą część, którą uważam za całkiem udaną - oby dwójka trzymała poziom (a najlepiej by była lepsza!)

 

 


Muzyka:

Jest remont to trzeba posłuchać paru muzycznych kawałków. Ścianka z tv,kinem i konsolami jest już uporządkowana, zatem jest to świetny moment by odpalić trochę głośniej jakieś brzęczenie. A do głośników polecą kawałki bardzo znanego kompozytora serii Final Fantasy - założyciela zespołu - Nobuo Uematsu

Jeżeli ktoś miał styczność z częściami gry od numerku X w dół to na pewno skojarzy niejeden kawałek z rockowych nutek tego zespołu

 

 

 


A teraz głos dla usera Majster1981


 

 


FILM


 

W ostatnich tygodniach fani klimatów cyberpunk mają powód do radości. Jest to zasługa kontynuacji kultowego Łowcy Androidów a tego obrazu raczej nie trzeba przedstawiać. Albert Pyun w 1992 wyreżyserował mniej znany film a dzisiaj praktycznie zapomniany.

NEMESIS

Alex jest policjantem który podczas akcji został ciężko ranny. Po tych wydarzeniach nie jest już zwykłym człowiekiem i on sam ma takie wątpliwości. Wielka korporacja widząc okazję odzyskania ważnych danych umieszcza w jego ciele ładunek wybuchowy. Alex ma trzy dni na ich odzyskanie.Klimat filmu, fabuła i szybkie tempo, które sprawia, że jestem zadowolony z jego obejrzenia i z czystym sumieniem mogę polecić.

 


CZYTADŁO


 

Graham MASTERTON to nie tylko pisarz horrorów i welkie było moje zdziwienie jak, wpadła mi w łapki jego bardzo dobra książka.

KRZYWA SWEETMANA

Nieznany snajper zabija z pozoru niewinnych ludzi. Kiedy ginie ojciec Johna ten postanawia wziąść sprawy w swoje ręce. Jego prywatne śledztwo przynosi zaskakujące wnioski. Wszystkie ofiary są zabijanie z listy A. Sweetmana. Teraz John będzie musiał się dowiedzieć co to za lista i do czego została stworzona. Dalsze śledztwo doprowadza go do bardzo wpływowych ludzi.


MUZYKA


THE LOVEPARADE COMPILATION 2001

Kultowa parada to i świetna płyta którą każdy fan muzyki techno i house powinien posiadać. Na składaku są Dr. Motte, Westbam, Lexy, K Paul i wielu innych twórców z dawniejszej gwardii.


Dziękuję Gomlinowi za zaproszenie i wszystkim odwiedźajacym jego blog.

P.s. Już trzydziecha ;-)

[ NAJLEPSZEGO! dop. Gom ]

 


A teraz 3 Grosze od Ojca....

znaczy od Repipa czyli:

Co wpadło w oko Sir Daniela

Achuj! Jak się okazuje deszcze na chwilę ustały więc można wyjść z chawiry. Poprzedni weekend to combo Park Śląski + Jura, a dokładnie uroczo odludne miejsce Przewodziszowice i o tej porze roku również odludny zalew Poraj. W ten weekend jednak siedzę poza granicami kraju. W oko wpadł widoczek z góry Żar w stronę Międzybrodzia, zdecydowanie jeden z lepszych punktów widokowych w paśmie górskim jakim jest Beskid Mały. Wyłaźcie w teren póki jeszcze się da, a szlaki nie zamieniły się w błotne przeprawy.

 


I tak oto domajstrowaliśmy kulturkę do końca ;) Serdecznie podziękowania za wystąpienie Pana Majstra oraz Pana Repipa. Jak zwykle wszystko na wysokim poziomie - teraz pozostają już tylko komentarze stałych bywalców i do zobaczenia w następnym odcinku!

Pozdr, Gom.

 


 

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 26 Poziom: 77
PD: 58118
REPUTACJA: 35036