Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88
Gomlin Gomlin 15.09.2017, 10:39
Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #22
326V

Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #22

Hej hej! Witam w 22 odcinku weekendowej kultury! Jak co tydzień zapraszam do środka by na weekend mieć trochę obycia z kulturą na PPE!

Szaro buro i ponuro - a do tego zimno jakby był listopad - a to przecież połowa września O_o. Nie ma już zbytnio biwakowania i grillowania - tylko siedzenie dupskiem na kanapie - pora na pewno sprzyja dłuższemu pykaniu w gierki ale warto też dać szansę jakieś nowej książce czy zrelaksować się przy dobrym filmie ;) Dziś kulturalnie blog zapodany niczym flaki z olejem po staropolsku - a poważniej to zagościł u mnie FLACZEK1988 i tradycyjnie oczywiście Repip!
 

 


Tradycyjnie: Ode mnie parę słów na ten weekend:

Książka:

Smoczy Pazur zakończony - przyznam szczerze, że książka mnie zaskoczyła. Póki co mam inne wydatki ale na pewno wrócę jeszcze do twórczości Baniewicza. A co tym razem do czytania mi się nawinie do rączki ? Ciężko powiedzieć ale mam apetyt na trochę wampiryzmu - zatem trzeba odkurzyć książkę pt: Słodka jak Krew  której autorem jest Petra Neomiller. Jakby ktoś mnie znał to by pomyślał, że nie jestem sobą bo to nie jest książka polskiego autora - ale jak widać i zagranicznych paru nawet mniej znanych a mam ^^ Książka opowiada o pewnej wampirzycy żyjącej we współczesności. Do życia potrzebuje krwi - zatem załatwia sobie przydupasa, który się w niej zakochuje i regularnie oddaje jej krew by się nasyciła. Opowieść ma swoją intrygę - mamy tu jakiegoś detektywa jak mnie pamięć nie myli , masa prochów i narkotyków - a wszystko owiane dobrym czarnym humorem i mocnymi tekstami - pozycja myślę warta polecenia!

Film/Anime:

Stażyści zaliczeni i tak jak wspominałem - bardzo miło uzupełnili weekendowy wieczór. Tym razem pod nóż pójdzie polska produkcja pt To My. Film, który bardzo lubiłem oglądać tuż po swojej maturze, a dlaczego? Bo jego akcja kręci się właśnie wokół matury - a właściwie chodzi o to by wykraść pytania. O wszystkim dowiaduje się paczka dresiarzy, przez co tworzy się niezły januszowy bazarek gdzie głównym towarem są pytania z matmy. Fakt faktem ja byłem pierwszym albo drugim rocznikiem "nowej matury", zatem na matmie miałem już zestaw 30 zadań który obowiązuje do dziś - a film zahacza o stary motyw 5 zadań na całą maturę. W filmie nie ma Karolaka, Adamczyka, Szyca i innych gwiazd. Główne role to młodzi aktorzy (no teraz już nie tacy młodzi) i wszystko wyszło naprawdę dobrze i zabawnie.

Co do Slayers'ów  w sezonie Revolution faktycznie jest słabiej niż w Tv,Next i Try. Mimo to jako fan tego anime nie mogę specjalnie narzekać. Mamy tutaj pełny powrót ulubionych postaci, humor stara się gonić poprzednie sezony. Jedyne co to historia jest trochę miałka ale nie jest aż tak źle jak potrafią narzekać w internecie. A skoro wszyscy opiewają, że kolejny sezon jest bliższy pierwowzorowi to pozostaje mi się tylko cieszyć i łyknąć na dwa posiedzenia ;)

 


A teraz głos dla FLACZKA:


Kłaniam się nisko po same torb.... ekhm klepisko.
 
W moim przypadku No nie tylko na weekend ale głównie w tygodniu.
Ktoś z was posiada dzieci???
To palec pod budkę bo za minutkę.
Tak właśnie będzie trochę dziecinnie.
A to Z racji ze ostatnio mój synek został fanem pewnej uroczej i psotliwej blondyny.

 


SERIAL/BAJA


Masza i Niedźwiedź 

Serial? Chyba serial bo niby szto
Niby pierdoła, niby bajka dla dzieci ale jak to bajka, ma mnóstwo podtekstów i także drugie dno. Ja wiedzę co innego, synek co innego. Jednak oboje bawimy się przednio (ja chyba nawet bardziej).
Przygody niesfornej Maszy i niedźwiedzia luzaka o ogromnej cierpliwości polecam każdemu tacie lub mamie. Gwarantuje dobra zabawę , dużo śmiechu o nawet momenty zadumy i wzruszenia.
Do tego polecany by obejrzeć w całości odc :
 

CZYTADŁO

DEATH NOTE

Pewnego niepięknego dnia. Przez przypadek trafiłem na otwarcie Yatta (nawet nie wiedziałem co to itd) kolejka długa jak w łosiemdziesiątympjontym. A ze akurat spotkałem się wtedy z kilkoma "przystojnymi kawalerami" z tego portalu. Poszliśmy do Muzeum Lotnictwa (jego mać) a z kranu wcale nie cieknął Dżony Łalker. Wszystko pięknie wszystko ładnie tralalalala sratatatat. I tak nikt nie czyta wiec korzystając z okazji chciałby przypomnieć ze w miejscowości Chujbyszew przewrócił się worek kartofli. Zdarzenie miało miejsce we wrześniu 1997 roku. Wstrzasy wtóre jak się później okazało wywołały wielką fale tsunami która zalała Japonię w 2011r.
Wracając do tematu. Podczas drugiego podejścia udało mi się kupić..... Death Note. Pierwsze dwa tomy. Cóż mogę napisać NOSZ RUKWA nie spodziewałem się że to będzie aż tak dobre.
"Osoba której imię i nazwisko zostaną zapisane w tym notesie umrze"
Cóż zamówiłem pozostałe 10 tomów nie było wyjścia. Jak skończę czytać zabieram się za wersje animowaną.

 


MUZUKA


Made in Germany

Główne to co kręci się podczas drogi do pracy.
Made in Germany
RAMMSTEIN
Pierwsza płyta zawiera największe hity w odnowionej wersji.
Druga płyta z remiksami wymiata.

Scooter + RAMMSTEIN to sje nie mogło nie udać.
A dla przeciw wagi
Soundtrack z Gladiatora
Jeden z piękniejszych jakie możemy usłyszeć w filmach.
W końcu jak na mistrza przystało.Hans Zimmer nie ma sobie równych.
 

I to by było na tyle i pamiętajcie ze KURTUŁY WINCY KURTUŁY.

Wyszło jak wyszło cóż poradzić mam?skoro o kulturze pisze cham ;)


 

  

 

A teraz 3 Grosze od Ojca....

znaczy od Repipa czyli:

Co wpadło w oko Sir Daniela

Achuj! W końcu w weekend pogoda dopisała i wylądowałem w Beskidzie Małym. Nie mam coś szczęścia do Żurawnicy bo kolejny raz była w planach, a nie wyszło, padło na najwyższy szczyt BM Czupel. Wypad był to nie byle jaki bo pierwszy raz z córką, która jakieś 4 miesiące temu się dopiero nauczyła chodzić i dała radę! A Ty jaką masz wymówkę ;)? Nie była najmłodszą osobą na szlaku bo mniejsze dziki się przeprawiały siłą rodziców przez góry – duch w narodzie nie ginie, ruch na szlakach spory! Fotka z wypadu, czyli widok z szlaku prowadzącego na Magurkę Wilkowicką, który jest o tyle ciekawy, że widać na nim jedyne miejsce w którym Beskid Mały spotyka Beskid Śląski (ten na drugim planie).

 


No i tradycyjnie z pięknymi widokami dojechaliśmy do końca. Kulturka jak zwykle pełną gębą bo nawet mówiący o sobie "cham" człowiek zna się na rzeczy - i to się liczy!

Po raz kolejny się z Wami żegnam - dziękując stałej widowni za odwiedzanie bloga i podziękowania dla nieocenionych w kulturze gości!

Pozdr, Gom.

 

 

 


Tagi:

Oceń notkę
+ +17 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 26 Poziom: 77
PD: 58099
REPUTACJA: 35006