Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88
Gomlin Gomlin 01.09.2017, 14:55
Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #20
455V

Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #20

Witam w 20 odsłonie kulturki na weekend ! Pierwsze dzieścia ^^ Teraz pozostaje już odliczać do pierwszego "dzieści" heh. Zapraszam !

Dzisiaj w kulturce na weekend swój popisowy numer odstrzelił Affek, przez co kulturka dziś uboga ;) Oczywiście (jak zawsze z resztą) nie zawiódł mnie Repip - mimo natłoku swojej pracy i obowiązków, thx!


Dziś głównie ode mnie ten weekend:


CZYTADŁO:


Właśnie doszedł pocztą nowy nr PE - także musowo go otworzyć i przewertować wraz z połknięciem najlepszych tekstów ;) Jak zwykle na pierwszy rzut leci strefa retro oraz publicystyka a na koniec przejrzy się gierki ;] Swoją drogą dziwi mnie znaczny spadek fotek w sekcji "Grające Damy"

Czyżby płeć piękna przestała grać? Czy może na łamach PE pojawiły się już wszystkie przypadki grających piękności? Hmmm - ludzie chwalcie się swoimi kobitkami! :D

 

SMOCZY PAZUR

Niestety, mimo dobrych chęci - nie udało mi się ruszyć więcej niż 40 str książki... Cóż, trzeba było wykorzystać ostatki czasu na porządek w ogródku. Za to teraz weekend wolny od prac zatem można się zabrać za czytadło! Smoczy pazur to taka bardzo przyjemna książka, zwłaszcza dla ludzi siedzących w temacie fantasy. Banniewicz chciałby zapewne swoimi dziełami dogonić Geralta z Rivii (sam autor kiedyś w jakimś wywiadzie powiedział, że zaczał pisać pod wpływem książek Sapka), niestety do kunsztu Sapkowskiego mu brakuję. Nie zmienia to jednak faktu, że opowieść zapowiada się niezwykle ciekawie. Mamy tutaj fajnie wykreowany świat, odpowiednio przemyślaną magię oraz bardzo dobre dialogi. Dodajmy do tego dobry humor i mamy bardzo dobrą pozycję na robiące się powoli coraz dłuższe wieczorki ;) Jeżeli macie głód na fantasy a Banniewicza nigdy nie degustowaliście to myślę, że śmiało można skosztować ;)


FILM


Zaginione miasto Z

Jakoś mnie tak wzięło by rzucić na ekran jakiś dobry film przygodowy... No ok - to czy dobry to się dopiero okaże, gdyż mam w ten weekend dopiero obejrzeć Zaginione Miasto Z. Zwiastun jak zwiastun - od jakiegoś czasu już dawno im nie ufam. Przeczytałem za to sporo recenzji i film ma dużo pochlebnych wypowiedzi. Nie jest wolny od wad ale bardzo mnie zaciekawił. Zapewne nie będzie to na miarę starego dobrego Indiany ale mam nadzieję, że nie zmarnuję czasu, który mu poświęcę ;)

 

Obcy: Przymierze

Słyszałem, że film jest naprawdę dobry... słyszałem również, że jest naprawdę kiepski... Komu wierzyć ? Myślę, że najlepiej sobie, dlatego też jako drugi film weekendowy idzie nowy Obcy. Do kina nie ryzykowałem iść ale w domowym zaciszu to film jak znalazł. Widziałem wszystkie poprzednie części, więc choćby czysta ciekawość "nakazuje" by zapoznać się z najnowszym dziełem ksenomorfa. Kupi się jakieś chipsy, włączy kino, zgasi światło i będziemy oglądać ;]


SERIAL


ATYPOWY

Po sennym koszmarku jakim był "Death Note"... od Netflixa - postanowiłem przerzucić się na coś co serwisowi wyszło na pewno lepiej. Luźny i zabawny serial, który wleci na moją listę to Atypowy. Historia dzieciaka nieradzącego sobie z uczuciami i ich wyrażaniem - to w połączeniu z dobrym humorem i tekstami na poziomie daje nam odprężający serial na weekendowe popołudnia. Przede mną pierwszy odcinek i mam nadzieję, że się wkręcę. Z resztą po DN nie dużo mi do tego potrzeba ;]


Tyle ode mnie na dzisiejszą kulturkę ;)A teraz głos Affka co się kulturą wręcz popisał:


 


Dziękujemy Affku za zabranie głosu!


 

A teraz 3 Grosze od Ojca....

znaczy od Repipa czyli:

Co wpadło w oko Sir Daniela

Achuj! Wrzesień rozpoczęty, a to oznacza początek sezonu na super mgły o wschodzie słońca. W ten weekend prawdopodobnie jednak dupa z tego będzie bo pogoda będzie deszczowa, mam nadzieję że uda się zorganizować choć krótki wypad w Beskidy. Planowałem wejście na Żurawnicę (727 m), ale zobaczymy bo z tego co widzę będą opady… Na w/w szczycie jeszcze nie byłem, więc zapodaję inną panoramę, tym razem z Potrójnej na której kilka tygodni temu z flabem byłem. Ciekawe w tej panoramie jak i samym widoku z Potrójnej jest widok trzech beskidzkich gigantów w tle, od lewej: Diablak (1725 m), Pilsko (1557 m) i Skrzyczne (1257 m). Na fotce tego nie ma, ale z Potrójnej jest tak szeroka panorama, że zobaczyć można też wszystkie 4 szczyty ponad 900m w Beskidzie Małym o których kiedyś pisałem. Jak ktoś ma okazję to warto tam się wybrać.

 


I tak kończymy pierwsze "dzieścia" kultury na weekend by za jakiś czas móc przywitać pierwsze "dzieścia" !

Dzięki Affek za występ! Oczywiście duże brawa dla wytrwałego w kulturze Repipa, który zawsze wspomaga jak może mimo braku czasu. Wciąż czekamy na jego główny występ tutaj! Póki co ja się żegnam i pozdrawiam czytelników ! Do przeczytania w 21 odsłonie!

Pozdr, Gom.

 

 

 


Tagi:

Oceń notkę
+ +22 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 26 Poziom: 77
PD: 58075
REPUTACJA: 34951