SKLEP

Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88
Gomlin Gomlin 25.08.2017, 11:47
Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #19
148V

Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #19

Osiemnastka już za nami. Teraz normalnym tokiem lecimy dalej z kulturą mając na celu odchamiać portal do końca świata i jeden dzień dłużej! Zapraszam

Czas leci nieubłaganie. Już lada chwila a stuknie 20 odc kultury a mam wrażenie jakbym pisał dopiero 1 odsłonę cyklu ^^ W tym tyg miał wystąpić pewien osobnik ale dał ciała no i... No cóż jak mogę go podsumować ? Poniższy filmik zrobi to za mnie a zwłaszcza ostatnie zdanie. Więc zanim zlecisz mu jakąś robotę to się grubo zastanów...
 

A o kogo chodzi? No cóż, chyba każdy już wie :)Choć mam nadzieję, że na przyszły tydzień się jakimś cudem wyrobi ;]

 

Sytuację uratował mi Musieł za co THX! No i oczywiście stale goszczący Repip!


Tradycyjnie: Ode mnie parę słów na ten weekend:

Książka:

Robiłem ostatnio porządki i normalnie własnym oczom nie wierzyłem, że między rzeczami miałem zaplątaną książkę O_o Skąd się tam wzięła...nie mam pojęcia ale chętnie doczytam, a właściwie przeczytam odnowa - bo nigdy jej nie skończyłem. Cóż to takiego? A Smoczy Pazur Banniewicza ;] Moje drugie zakupione fantasy polskie po Wieśku. Tyle lat, heh.

Film/Anime:

Panie i Panowie - dzisiaj premiera DEATH NOTE z murzynem...w roli L. I chociaż pierwsza koncepcja odwaliła mnie na setki mil... to i tak postanowiłem dać filmowi szansę. Od rana już zakupiłem dostęp na miesiąc do serwisu i wieczorem będzie oglądanie - zobaczymy czy poza L-em zepsuli wszystko czy może jak to u Netflixa bywa - wyjdzie naprawdę ok.

Kolejnym filmem na weekend będzie polski  AMOK. O filmie na premierę było głośnio a o samej książce jeszcze głośniej. Ale jak to w polskim kinie bywa - o 80% filmów jest głośno a ich jakość potem jest jaka jest. No ale tutaj liczy się bardziej fabuła i to jak ją przedstawią. Zobaczymy.

 

 

 


A teraz głos dla Musiela:


 

Czołem!

Minęły dwa tygodnie, więc zapraszamy was na kolejny................wróć, to nie ten blog. Tutaj to trzeba z kulturą się wypowiadać. Dobra, żarty żartami. Pora na powagę. A więc przy czym spędzę ten weekend?

 

 


FILM


Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Pierwsza część była jak dla mnie bardzo udanym filmem. Ale gdy dowiedziałem się o sequelu, to miałem mieszane uczucia. Z jednej strony się cieszyłem bo mogli w końcu zaszaleć z efektami specjalnymi, ale z drugiej bałem się czy czasami nie przesadzą i nie zrobią z tego kontynuacji, która jednak nie powinna ujrzeć światła dziennego? Cóż przekonam się o tym gdy obejrzę film :)

 


ANIME/MANGA


 

W weekend lubię sobie przysiąść i pooglądać kilka anime czy też poczytać dobrą mangę. Ale dziś tak w skrócie przedstawię Wam jedno z nich. A mianowicie mowa o Nanatsu no Taizai. Manga opowiada o Siedmiu Grzechach Głównych, które tutaj występują w postaci rycerzy. Owi rycerze zostali posądzeni o zamordowanie króla Brytanii czego tak naprawdę nie zrobili. Teraz są uważani za zdrajców. Od tego wydarzenia mija 10 lat. Córka króla - Elizabeth  postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć wszystkie Siedem Grzechów Głównych i udowodnić, że to nie oni stoją za tym wydarzeniem, a ktoś zupełnie inny. Tak pokrótce przedstawia się historia :)

Manga jest cały czas wydawana. Aktualnie ukazało się 230 rozdziałów podzielonych na 26 tomów. Historia na początku wydaje się infantylna, ale im dalej tym robi się coraz ciekawiej, a nawet i mroczniej. Pewnie sobie pomyślicie, że skoro to shounen, to jest bardzo przewidywalny? Nic z tego, manga potrafi zaskoczyć i to praktycznie w każdym momencie.

W 2014 roku zostało wypuszczone anime o tym samym tytule, które również mogę polecić. Nie jest jakoś bardzo długie. Posiada 24 odcinki, które można szybko obejrzeć. A na początku przyszłego roku jest planowany drugi sezon anime. Nie mogę się go wprost doczekać :D


Może w weekend jeszcze skoczę na rower jak pogoda dopisze. Trzymajcie się i niech kultura będzie z Wami :)


 

 

A teraz 3 Grosze od Ojca....

znaczy od Repipa czyli:

Co wpadło w oko Sir Daniela

Achuj! Po przeczytaniu "Poza Wysoką Drogą" nadal jestem w klimatach zamków, magów i wojów. W oko wpadła fotka z niedawnego wypadu na południe Polski - zamku Tropsztyn. Warownia ta jest jedną z wielu położonych wzdłuż Dunajca, dawniej stały na straży szlaku handlowego z Węgrami. Będę musiał w przyszłości mocniej spenetrować ten szlak, ale i tak wrócę w weekend na Jurę ;), Z ogłoszeń parafialnej chwalipięty donoszę, że w tym tygodniu 3 grupy na deviancie wyróżniły moje fotki – fajnie.

 


I tak kończymy ostatnie "naście" kultury na weekend by za tydzień móc przywitać pierwsze "dzieścia"

Dzięki Musiel za poratowanie i za stałe zaangażowanie od Repipa! Dzięki wszystkim stałym bywalcom i do następnego!

Pozdr, Gom.

 

 

 


Tagi:

Oceń notkę
+ +19 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +93 -
Gomlin
Ranking: 32 Poziom: 69
PD: 41556
REPUTACJA: 22380
Miesięcznik PSX Extreme