Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 26.05.2017, 11:49
Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #6
302V

Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #6

     Witam serdecznie w ten piękny piątkowy początek weekendu! Słońce świeci, deszcz nie pada a w weekend mają się pojawić takie temperatury, że muchy będą zdychać w powietrzu - nic dodać nic ująć poza zaproszeniem na kolejną odsłonę kulturowego bloga!

     Pogoda dopisuje, humory dopisują, kto wie... może i wolny czas trochę więcej dopisuje? Bo tak oto zapracowany ostatnio Alexy w tym tygodniu bez szemrania znalazł czas na podzielenie się z nami swoim spojrzeniem na kulturę - thx! ;) Z małą ilością czasu również dzielnie walczy Senior Repip, który wciąż podsyła nam co mu w oko wpadnie ;) Za co również należą się oklaski!

 

Powielajmy razem KULTURĘ!


 

Tradycyjnie: Ode mnie parę słów na ten weekend:

Książka:

Czarna Bandera odeszła na półeczkę - kto nie czytał ten biedok, bo książka warta świeczki ;) Naprawdę polecam i tu jeszcze raz podziękowania dla Pereza za jej załatwienie - nie chcę być pazerny...ale taki deal przyjmę zawsze i wszędzie! :D W zeszłym tyg pisałem o nabyciu Pana Lodowego Ogrodu  i też się teraz za niego będę zabierał ;)

Komiks:

Jestem po 2 tomach komiksu: Tytus Romek i Atomek i chociaż historyjki są czasem głupawe w swojej prostocie, to mają swój urok i będę jechał dalej z tym koksem

Film:

Z filmów mam na DVD przyszykowane już Powidoki - chętnie zobaczę jak starała się rozwijać polska kultura malarska przy tak wielu ograniczeniach, zakazach i nakazach....jednym słowem  jak nie dała się stłumić

Czas na powietrzu:

Być może dexx pamięta jak kilka lat temu zapałałem chęcią do oglądania nieba nocą i zakupiłem jeden z tańszych (aczkolwiek dla mnie drogi...) teleskop i wielkie G dzięki niemu zobaczyłem. Po czasie postanowiłem powrócić do pomysłu obserwacji, ale tym razem biorę się za lornetkę w cenie do 500 zł i po wielu rozmowach doszedłem do wniosku, że lepsza lornetka za np4 stówy niż teleskop w tej samej cenie. Na oku mam już upatrzoną jakąs Deltę Silver 10x50, która powinna dla takiego amatora jak ja wystarczyć. Pogoda dopisuje także na balkonik, leżaczek i pooglądam gwiazdy ;)

 

 


A teraz oddaje głos dla Alexa:


Cześć.

 

Dziękuję za zaproszenie od gospodarza tego wpisu i przejdę do rzeczy.Poza tematykę tego szanownego portalu, wiele czasu poświęcam na różne inne media – niekoniecznie ambitne, ale pełniące tą samą funkcję – relaksu, czasem odmóżdżenia, generalnie zatopienia się w innych realiach celem zapomnienia o np. problemach w pracy. Tematyka jest różna, często jednak staram się, bądź samo to z siebie wychodzi, trzymać w podobnych klimatach.

 

SERIAL


The Expanse

Mogę szczerze – myślę, że jako kolejna osoba – polecić serial The Expanse. Serial pokazuje przyszłość, w której ludzie wreszcie ogarnęli podróże kosmiczne i miało być pięknie – tyle, że wyszło jak zawsze. Na pewno jednak jest ciekawie i dosyć wiarygodnie z uwagą do szczegółów całość napisana i nakręcona.

Heroes

Podczas jednego z wpisów – Lechu bodajże napomknął coś w klimacie serialu Heroes sprzed ponad 10 lat. Wiem, że oglądałem, ale nie dokończyłem i …. Pomyślałem, że sprawdzę. Teraz jestem na 18 odcinku 1 sezonu i przyznam, że serial nadal a „to coś” co powoduje,  że człowiek interesuje się kolejnym odcinkiem. Dobrze, że w obecnych czasach mamy komfort oglądania odcinków po kolei – czynnik, bez którego nie obejrzałbym 80% seriali, jakie w ostatnich latach miałem okazję zaliczyć.

 

CZYTADŁO


Reclamation

Oprócz seriali lubię zanurzyć się w opowiadaniach książkowych – w szczególności w jakiś zimny i deszczowy dzień z odpowiednim napojem rozgrzewającym (kulturalnie oczywiście, małe ilości, zaznaczam), kiedyś miałem kominek w domu i już w ogóle było przyjemnie. Teraz tak dobrze już nie jest, bo dzieciaki co jakiś czas muszą, po prostu muszą, wpaść z czymś arcyciekawym (grygloły i bohomazy namalowane kredką, dobrze zresztą, że na kartce, a nie na ścianie np. – na drzwiach sypialni nadal mam do tej pory potworka namalowanego kiedyś przez 2 letnią artystkę). Utworzyłem kiedyś newsa o wydarzeniach spowodowanych misją Salome w Elite Dangerous – otóż ta postać ma swoją genezę w książce pt. :„Reclamation”, którą to na Amazon zamówiłem i już do mnie dotarła – dopiero ją zacząłem, a celem moim jest zabrać ją na wczasy i tam poznać losy tragicznie zmarłej postaci, które będą opisane w drugim – teraz powstającym na bazie wydarzeń w z gry, w których uczestniczyłem – tomie.


FILM


Strażnicy Galaktyki vol.2

Do kina niestety chodzę sporadycznie w ostatnich miesiącach, nad czym ubolewam – niemniej staram się co ciekawsze filmy oglądać. „Strażnicy Galaktyki cz.2” oceniłbym na 7/10, gdzie część pierwszą spokojnie na 9/10 bym ocenić mógł. Czyli dobrze się bawiłem, ale to nie to samo co zaskoczenie względem dystansu jaki reprezentowali bohaterowie do świata i samych siebie w pierwszej części.


I to tyle, dziękuję za uwagę i oczywiście kulturalnie pozdrawiam. A.


 

A teraz 3 Grosze od Ojca....

znaczy od Repipa czyli:

 

Co wpadło w oko Sir Daniela

Kolejny wpis Gomlina to i ja coś od siebie wypluję. W ostatni weekend z flabem zdobyliśmy Leskowca (922m) w Beskidzie Małym, było fajnie i oby udało się jeszcze kiedyś jakiś wypad w góry zorganizować (wstępnie lipiec i Beskid Makowski, ktoś reflektuje?). Niebieski szlak na Leskowca jest chyba najciekawszy bo z niego niedaleko Groni JPII mamy świetny widok. Co wpadło w kaprawe oko? Ano nic innego jak panoramka Beskidu Małego  mojego skromnego autorstwa z punktu o którym wspomniałem, z specjalną dedykacją dla ManoWara!


Oj sam bym się chętnie wybrał podziwiać takie widoki! Może kiedyś życie da taką możliwość ? Oby ;) I tak oto dobrnęliśmy do końca kolejnego odcinka kulturowego. Jak zawsze serdecznie dziękuję moim gościom za występ i poświęcenie swojego wolnego czasu aby skleić tekst i podesłać go do mnie! Gratki dla wytrwałych stałych czytelników i podziękowania za komentowanie i plusowanie - co jest motorem napędowym do kolejnych odcinków. Pogoda piękna, więc oderwijmy się trochę od grania i wyjdźmy na świeże powietrze albo połączmy przyjemne z pożytecznym i wybierzmy się z kieszonosolką na udany rodzinny/koleżeński piknik! Do zobaczenia w przyszłym tygodniu. Niech kultura będzie z WAMI!

 

P.s Przy okazji wszystkiego najlepszego portalowym Mamom (jeśli takie tu posiadamy :D) oraz dla Waszych Mam wszystkiego najlepszego! Nie zapominajcie o ważnych i bliskich dla Was osobach!

Pozdr, Gom.

Tagi:

Oceń notkę
+ +18 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +148 -
Gomlin
Ranking: 28 Poziom: 80
PD: 64296
REPUTACJA: 36941