Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 19.05.2017, 11:50
Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #5
251V

Kultura na weekend [ BEZ GRANIA ] #5

    Witam witam i o zdrowie pytam! Dziś już 5 odc kulturowego weekendu, zatem przekroczona została bariera miesięcznego cyklu! Dziękuję Wam i zapraszam do dalszego śledzenia, czytania oraz dzielenia się swoją kulturką na PPE!

     Dzisiejsza kultura szybko, zwięźle ale na temat! Początkowo swój wkład w odcinek miał włożyć Alexy78 , niestety życie to nie same przyjemności i pisanie tekstów. Coś wypadło, coś zaburzyło i ostatecznie zabrakło czasu na tekst - ale liczę na kolejny występ!

Na ratunek przyszedł mi legendarny w swoich blogach i (dawnej) aktywności na ppe - nie kto inny jak Veteranus  - serdeczne dzięki ;) Oczywiście nie zabrakło cegiełek Repipa także odcinek daję radę jak zawsze!

RAZEM BUDUJEMY WIEŻOWCE KULTURY!


 

Tradycyjnie: Ode mnie parę słów na ten weekend:

Z książki zostało mi kilka opowiadań Czarnej Banderyjeżeli ktoś lubi pirackie klimaty, to naprawdę polecam. To kawał porządnych opowiadań, które wciągają do ostatniej kropki.

- Z książek kolejny nowy nabytek w postaci Pan Lodowego Orgodu TOM1 [ Jarosław Grzędowicz] Książki jeszcze nie ruszyłem ale słyszałem wiele pochwał - także tu na portalu, zatem jestem lekko podekscytowany ;) Jeżeli formuła się sprawdzi to prawdopodobnie minie dobry miesiąc, dwa nim ogarnę ten i pozostałe tomy

- Z seriali robię przerwę z Piratami (2014-2017, Black Sails) Seria ma naprawdę coś w sobie, mimo to dla mnie osobiście zabrakło pewnego pierwiastka. Jest to serial do którego na pewno wrócę, gdy nie będę miał pomysłu na obejrzenie czegokolwiek innego...

- Kończą mi się również komiksy Kajko i Kokosza, także będzie trzeba się wziąć za Tytusa Romka i Atomka, z którymi nie miałem wcześniej większej styczności.

- Z filmów nie mam żadnych planów, więc w wolnej chwili przejadę wszystkie kanały i zatrzymam się, gdy będzie leciał jakiś klasyk. Zobaczymy.


A teraz oddaje głos zaproszonemu Veteranusowi:


 
Dostąpiłem zaszczytu ze strony Gomlina, za co Wielkie Ci Dzięki, Panie :) Cóż mogę polecić? W sumie nic oryginalnego, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
 
 
 
 
 
 
 

CZYTADŁO


Andrzej Pilipiuk

Całokształt twórczości Andrzeja Pilipiuka

Przyznam szczerze, że fantastykę zacząłem poznawać niedawno. Ale, jak już się wkręciłem w temat, to chłonę i chłonę. Piekara, Ziemkiewicz, Dukaj... Ale, wyszukany styl pisarski oraz przede wszystkim alternatywna historia, w której Polska rozpętuje III wojnę, a z równoległej rzeczywistości przybywa pociąg napędzany... reaktorem jądrowym czy widmowy pogrzebowy pociąg Piłsudskiego pędzący w nieziemskiej poświacie... W to mi graj. Takich smaczków u twórcy przygód Jakuba Wędrowycza jest całe multum i każdą książkę, a nawet opowiadanie tego archeologa z wykształcenia chłonie się z przyjemnością. Polecam każdemu.

 

FILM


Ziemia Żywych Trupów (  George A. Romero, 2005)

Nie jestem na bieżąco z nowymi produkcjami kinowymi czy telewizyjnymi. Ostatnio jednak po raz kolejny obejrzałem Ziemię żywych trupów George'a Romero. Film ten może nie trzyma poziomu słynnego tryptyka mistrza gatunku gore, niemniej wg mnie to pozycja obowiązkowa dla każdego fana klimatów zombie post apo. Nawet jeśli Romero przegiął lekko pałkę z uczącymi się truposzami, to wkomponowanie tego elementu w oblężenie ostatniego bastionu ludzkości wyszło mu całkiem udanie.

 


SERIAL


Nash Bridges 1996-2001

Co do seriali, w nieskończoność mogę oglądać Nash Bridges. Serial to nie nowy, bo ostatni odcinek wyprodukowano w 2001 roku. Motyw, co prawda, oklepany, niemniej dla moich receptorów to lepsze niż niejedna współczesna taśmowa produkcja: kapitan Bridges (w tej roli nieśmiertelny Don Johnson) kieruje jednostką specjalną do walki z przestępczością zorganizowaną. Czyni to skutecznie i na tym poletku odnosi spore sukcesy, jednak w życiu prywatnym nie ma już tak różowo - rozwód, wychowanie dorastającej córki, ojciec z Alzheimerem i częste romanse, w tym jeden z femme fatale Tamarą van Zandt...


 

A teraz 3 Grosze od Ojca....

znaczy od Repipa czyli:

 

Co wpadło w oko Sir Daniela

Kolejny tydzień to kolejne wypady, ja aktualnie jestem po maratonie przez Jurę, gdzie niemal nie będąc w tym czasie w domu przeorałem wiele ciekawych miejsc od gór Towarnych po Skałki Zegarowe, zachód słońca na pustyni Siedleckiej, czy przy zamku w Ogrodzieńcu included. W weekend zapowiada się wypad w Beskid Mały, a konkretniej na Leskowiec wspólnie z flabem z ppe, ktoś jeszcze chętny? Na odchodne fotka mojego autorstwa Queen of Jura, zrobiona nad Górą Zborów podczas przelotu balonem o wschodzie słońca, nara!


Tym oto pięknym widokiem (aż dech zapiera!) kończymy piąty odcinek cyklu. Jak zwykle podziękowania i pozdrowienia dla moich gości (A Tobie Alexy nie odpuszczę !)Oczywiście zapraszam do podzielenia się swoimi czytadłami, filmami, serialami wypadami w plener i ogólną kulturą! Za wszelkie plusy/minusy/komentarze serdecznie dziękuję.Ponieważ jak co tydzień blog wychodzi w piątek - czyli początek wolnego czasu od popołudnia (dla większości...), zatem życzę wszystkim udanego wypoczynku!

Pozdr, Gom.

Tagi:

Oceń notkę
+ +20 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +148 -
Gomlin
Ranking: 29 Poziom: 80
PD: 64322
REPUTACJA: 36941