Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 29.12.2013, 15:34
Kwestia gier " Dla dzieci"
285V

Kwestia gier " Dla dzieci"

Nieraz stykamy się z sytuacjami kiedy to słyszymy od znajomych, rodziców itp " jak możesz grać w te dziecinne gry" mówiąc ogółem. Zdaje mi się jednak, że wśród Nas "Graczy" też nie jest tak kolorowo jak się wydaje.

        Wiadomo kobiety zawsze bronią swoich racji, istnieje męska solidarność to i gracze powinny siebie wspierać. Na ogół tak jest ale jak wygląda spojrzenie gracza na to w co gra inny gracz ?

Niestety sam często spotkałem się z podobnymi stwierdzeniami od ludzi z grona graczy. Oczywiście wszyscy rozumieją, że gry to nie są typowe "bajki" dla dzieci. Ale niejednokrotnie, gdy pochwaliłem się kumplowi, że mam nową grę to na samo słowo np Lego - zostałem wyśmiany.  Rzecz jasna na nic się zdały moje argumenty gdyż było to jak waleniem głową w mur. Mam ponad 20 lat i gram w gry dla przedszkolaków.  W tym wieku takie gadanie mnie już dawno nie rusza. Gram w to co chcę, w to co lubię i w to co mi sprawia, że te kilka godzin spędzonych przed tv nie jest dla mnie straconym czasem.

Wydaje mi się, że każdy z Nas ma w sobie coś z dziecka i chociaż w pewnym wieku trudno się do tego przyznać - pewnie tak właśnie jest. Oczywiście jedna sprawa to gusta graczy - można nie lubić gier gdzie chodzimy klockami lego w świecie dajmy na to Marvela - ale inna sprawa bezpodstawne jechanie - dosłownie tak samo jak ludzie którzy w ogóle nie mogą zrozumieć, że gry nie są zabawką dla dzieci.

W chwili obecnej gram w Fife, Diablo, Wiedzmina itp ale daje się też ponieść grom dla młodszych odbiorców i nie wstydzę się tego. Gdy sam byłem mały to wtedy zagrywałem się głównie w gry kierowane do młodszych chociaż i Quake był jednym z głównych dań na spotkaniu z kumplami.

Pamiętam - bo wtedy wychodziły naprawdę dobre gry na podstawie filmów jak np Potwory i Spółka - ten klimat - uwielbiałem te gry zręcznościowe gdzie trzeba coś ruszyć, przesunąć poskakać trochę itp. To wszystko gdzieś się we mnie zakorzeniło. Może dlatego właśnie dla relaksu lubię pyknąć w fajną luźną gierkę, która wcale nie musi być dla dzieci. Kto z Was grający w Lego włądca pierścieni nie uśmiał się z podejścia jakie klocki nam przedstawiają ?  Bawiłem się nawet gdy nie było w tych grach podłożonych głosów. 

Wszyscy lubimy sobie pograć a przy tym się pośmiać i odprężyć. Jednego dnia mogę latać nad przepaściami w grze Alice Madness Returns a innego również poskakać np Meridą Waleczną..

Przekonanie, które niektórzy wyznają, że gry to tylko GTA, Batmany, krew i zabijanie a reszta grając w coś nazwijmy to "lżejszego" jest gorsza - to śmieszne. Można by tutaj poruszyć wielki problem, który dość mocno zakotwiczył w świecie gier. Chodzi o Big N. Wii stało się jedną wielką DZIECIĘCĄ konsolą w świecie wielu graczy. Nie mogę zrozumieć tego podejścia, że Wii jest dla dzieci + ich rodzin jako gry rodzinne. Ten, że tak powiem smród ciągnie się już dobry rok z Wii U. Nie potrafię pojąć sytuacji, że w oczach innych graczy ktoś kto ma Wii U jest gorszy. To, że na tą konsolę nie wychodzi wiele produkcji jak na X360 I PS3 (teraz PS4 i XO) to jedna sprawa - ale ktoś kto się decyduje na zakup dobrze o tym wie. Co jest zabawne w internecie jest jedna fala hejtu na Big N a z drugiej... jest jeszcze większa fala ZAZDROŚCI  - nowe Mario, Linki, DK i wiele innych. Ciekawe jest, że anonimowo ludzie potrafią się przyznać jak bardzo chcieli by pograć w te świetne gry, które chcąc nie chcąc są adresowane również do młodszych. Przecież ile ludzi specjalnie kupuje tą konsolę dla "dzieci" jako uzupełnienie obecnie posiadanego PS3 czy X360.  Tak swoją drogą ludzie śmieją się, że ktoś gra w gry lego a sami daliby wszystko by zagrać w takie Lego Undercover - brak mi słów.

 

Prawda jest taka, że gra to jest gra. Najważniejsze by spełniała swoją rolę bez względu na jej gatunek. Ma być grywalna i jeżeli jest to nie powinno być żadnego więcej "ale". Moim zdaniem nie ma gry dla dzieci - są one do nich kierowane ze względu na brak krwi, brutalności itp, ale to wcale nie oznacza, że są jakoś gorsze - chyba, że gra jest spartolona ale to inna kwestia. Każdy z nas gra w to co chce i druga osoba powinna to uszanować, wszak czy gra jest taka czy taka... wszyscy jesteśmy w jednej drużynie ;]

Tagi:

Oceń notkę
+ +10 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 25 Poziom: 78
PD: 58759
REPUTACJA: 35318