Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 17.07.2020, 17:17
Kultura na weekend 4.0 [ BEZ GRANIA ] #152 - Przerwa Wakacyjna
110V

Kultura na weekend 4.0 [ BEZ GRANIA ] #152 - Przerwa Wakacyjna

Zapraszam do środka  

Witam serdecznie!

Od dłuższego czasu jak widać kulturka kuleje. Często zostaje z jedna osobą lub sam na placu boju. Cieszę się, że wciąż czasem ktoś napisze choć jeden komentarz - to dla tego  jednego komenta lub plusa, kolejne odcinki miały publikacje. Jest mi niezwykle żal zabijać bloga - dlatego postanowiłem zrobić wakacyjną przerwę. Mam zamiar w pełni sił wrócić we wrześniu. Być może do tego czasu uda mi się zebrać nową załogę, a sam cykl odżyje? Mam kilka pomysłów na lekkie urozmaicenie, ale to z czasem. Chętnych do podzielenia się tym co oglądają, czytają itp. zapraszam na pw, by dołączyć do załogi. 


POLECAM


Easy A (1982)

Film może wydawać się kierowany głównie do damskiego grona, z uwagi na tematykę. Ja lubię go jednak obejrzeć z racji tego, że gra tam moja ulubiona aktorka, jaką jest Emma Stone. Postanowiłem na wakacje odświeżyć sobie filmy, w których grała. Jako pierwszy poleci właśnie Łatwa dziewczyna, luźna komedyjka, która nadaje się na wakacyjne popołudnie.

 

 Guillaume Musso "Zjazd absolwentów"

Wakacje... Jakiż to wspaniały czas... Niestety nie dla większości z nas, którzy musimy codziennie wstawać i zapierdzielać do roboty!

Jednak teraz jest dobra okazja aby chwycić jakąś luźniejszą lekturę do ręki. Tak też zrobiłem i zacząłem czytać książkę autorstwa Guillaume Musso pod tytułem "Zjazd absolwentów". Nie miałem jakiś wielkich oczekiwań ale muszę powiedzieć że bardzo miło się rozczarowałem. Książka napisana jest bardzo zgrabnie, jest wciągająca, ponieważ posiada fabułę zawierającą wiele interesujących zwrotów akcji, bohaterowie pomimo kilku niedociągnięć lub wręcz nadużyć ze strony autora są osobami z krwi i kości i wszystko to zebrane razem składa się na całkiem dobrze przemyślaną całość.

Historia opowiada o pisarzu, który będąc już osobą w średnim wieku wraca do rodzinnego miasteczka na tytułowy zjazd absolwentów. Zjazd ten jednak nie jest absolutnie głównym elementem tej książki, ba nie jest nawet tłem. Tak naprawdę jest jedynie pretekstem do tego by móc wrócić do pewnych mrocznych i bardzo nieprzyjemnych wydarzeń z przeszłości. Jak to zwykle bywa zdradzanie kolejnych elementów fabuły byłoby krzywdzące dla tych z was którzy jeszcze nie czytali tej książki a noszą się z takim zamiarem. Powiem jedynie, że warto ponieważ ten typ beletrystyki w dzisiejszych czasach przepełniony jest wręcz mnogością nijakich tytułów, można powiedzieć wręcz jałowych, nie zawierających ciekawych rozwiązań, bohaterów i zazwyczaj nie niosą one za sobą żadnego większego ładunku emocjonalnego. Książka Musso prezentuje się na tym polu jako całkiem smakowity kąsek, dlatego też na ten wakacyjny czas mogę ją wam serdecznie polecić chociażby waszym gałkom ocznym, przemęczonym ciągłym gapieniem się w ekrany różnej maści elektronicznego badziewia.

 

Pozdrawiam, GEARHULK

 


 


PODSUMOWANIE


Na koniec chciałbym wszystkim życzyć udanych wakacji. Mam nadzieję, że po powrocie bloga pochwalicie się co tam kulturalnego zaliczyliście podczas tego okresu. Dziękuję jeszcze raz wszystkim wspierającym bloga i do zobaczenia we wrześniu!

Pozdr., Gom


KULTURALNE OGŁOSZENIA CROSS-PLAY


Nasza strona również przeszła wiele zmian od czasu startu. Kilka razy zmieniliśmy layout, aż w końcu udało nam się uzyskać to czego od początku oczekiwaliśmy. Gruntowny remont przeszło również nasze logo, a ostatnio dzięki świetnej robocie jaką wykonał dla nas Adam11,  posiadamy fantastyczny banner (zapraszamy po 21 na jego nocną wersję!). 

Jeżeli jesteście żądni świetnych tekstów, do których wkładamy nasze serducha to zapraszamy do kulturalnego poczytania nowości w tym tygodniu:


- The Last of Us Part II [Recenzja - Tom]
- The Last of Us Part II [Recenzja - Chrno]
- Witalizm w czasach dekadencji. O FFVII Remake słów więcej niż kilka [Artykuł - Enkidou]
The Last guardian [Recenzja - Tom]
Sequele Wylęte [Artykuł - MSaint]
-Zmiany na rynku prasy [Wolna Redaktorka - Duki]


www.crossplay.pl

   

Tagi:

Oceń notkę
+ +14 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +150 -
Gomlin
Ranking: 27 Poziom: 79
PD: 62563
REPUTACJA: 37604