Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 19.06.2020, 18:46
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #149
126V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #149

Witam i zapraszam na kolejny odcinek kulturki na weekend!

Witam serdecznie!

Długi weekend się już skończył. Samemu udało mi się wyskoczyć powdychać trochę jodu - przy czym miałem czas na czytanie książki i nie tylko. Zapraszam do kolejnej odsłony bloga.


POLECAM


Wielki Szu (1982)

Wielki Szu, czyli Wielki Szuler. Człowiek, którego nie da się ograć. Lubię wracać do tego starego filmu, który pokazuje czym jest i jak potrafi się zakończyć prawdziwy hazard. Nie są to może kasyna Las Vegas, ale i w Polsce ludzie potrafili przerżnąć cały dorobek swojego życia podczas kilku rozdań pokera. 
Podczas każdej partii gra się po to by wygrać, nie zwracając uwagi o co toczy się stawka. W przeciwnym razie będziemy zaślepieni żądzą pieniądza i damy się łatwo podejść. Mimo, że wszystko opiera się na oszustwach i kantach, sam film uczy widza pokory. To o co dziś zagramy?

 


Patch Adams (1998), reż. Tom Shadyac,
Wyk. Robin Willimas, Philip Seymour Hoffman

Świętej pamięci Robin WIllimas niejednokrotnie stykał się ze śmiercią. Oprócz Między Piekłem a Niebem (1998) zagrał też w feel better movie p.t. Patch Adams dotykającym tematyki lekarskiej. Nieco naiwny dziś, nieco niewiarygodny, ale zwracający ogromną uwagę na empatię. Na uwagę zasługuje fakt, że głównym bohaterem nie jest młodzieniaszek, a... nieco bardziej doświadczony życiem mężczyzna. Oprócz Williamsa ekran ożywi także Philippa Seymoura Hoffmana.

 


Witam !!!

Demony, potwory i diabły wcielone różnie się nam kojarzą, ale ogólnie rzecz ujmując mają dla nas przeważnie negatywny wydźwięk, i kojarzą się nam z czymś złym. Szczególnie jeśli weźmiemy za przykład choćby religię. Co jednak się stanie, gdy za tą tematykę wezmą się Japończycy, ze swoją pomysłowością, przetwarzając to wszystko na swoją pokręconą modłę. I dostarczając nam coś zgoła odmiennego, co potrafi zaskoczyć. Gdzie demony okazują się tak naprawdę sympatycznymi i urodziwymi uczennicami, które dodatkowo ratują świat. A to wszystko skąpane w sosie pełnym humoru podszytego pewną dozą erotyki. Zapraszam do lektury kolejnej mangi.

Issei Hyodo to typowy facet, któremu marzy się własny harem, choć jakoś specjalnie nie grzeszy urodą i inteligencją. Żeby tego było mało to uchodzi w pewnym kręgu za zboczeńca, który gdy tylko nadarzy się okazja to ugania się za "spódniczkami" i myśli o sprośnych rzeczach, co odstrasza od niego płeć piękną i nie przynosi mu popularności. Jakież więc było jego zdziwienie, gdy okazało się że piękna koleżanka że szkoły zaprosiła go na randkę. Wszystko układało się po mysli chłopaka, do czasu aż nie okazało się, że dziewczyna z która miał spędzić miło czas jest demonem, który postanowił go zabić.
Issei pewnie już by był martwy, gdyby nie pewna diablica która postanowiła go wyrwać z objęć śmierci. I w ramach wdzięczności za udzieloną pomoc uczynić go sługą, tym samym wplątując biednego chłopaka w sam środek konfliktu między aniołami, demonami i diabłami.

Highschool DxD to bardzo sympatyczny tytuł z naprawdę interesującą historią, gdzie mamy ciekawe połączenie świata normalnego, gdzie bohaterowie uczęszczają do liceum i starają się prowadzić normalne życie. Ze światem magicznym, w którym przeplatają się zarazem demony, diabły, aniołowie, a nawet bogowie z różnych mitologii. Trzeba też napisać wprost, że nie jest to typowa kolejna haremówka bez fabuły, i tym samym obrażająca inteligencję czytelnika. Mająca za zadanie ukazać nam tylko kolejne sceny gdzie możemy zobaczyć walory kobiecego ciała.

Samą historię charakteryzują liczne i ciekawe zwroty akcji, których być może nie spotkamy w prawdziwym życiu, ale sprawiają że manga wciąga i potrafi przykuć uwagę czytelnika na dłużej. tym bardziej że mamy tu kilka wątków, które mogą co bardziej ortodoksyjne osoby przyprawić o zawrót głowy. Jest tu po prostu interesująco i śmiesznie. a na osobną uwagę zasługuje choćby przedstawienie samego piekła, i to jak funkcjonuje. Co tylko dodaje charakteru całej opowieści.
Natomiast sama kreska, jak najbardziej może się podobać, szczególnie ze ma swój urok, i sprawia że od razu pałamy sympatią do głównych bohaterów. Choć fani znający wersję animowaną, mogą co nie co kręcić nosem na widoczne różnice.

Highschool DxD to sympatyczna manga, przy której można jak najbardziej się zrelaksować, i miło spędzić czas. Historia jest wciągająca i ciekawa, posiadająca kilka zaskakujących zwrotów akcji. Oczywiście osoby, które mają wstręt do ukazywania nawet lekkiej erotyki, nie mają czego tu szukać.  Reszta będzie zadowolona, o ile podejdziecie do tego komiksu, jako coś czysto rozrywkowego, a nie ambitnego. Polecam.PODSUMOWANIE


Na dziś to już wszystko. Wakacje nam się zaczynają, słoneczko potrafi już ładnie przygrzać - korzystajmy z możliwości wypoczynku i spędźmy razem kulturalnie czas wolny 

Pozdr., Gom


KULTURALNE OGŁOSZENIA CROSS-PLAY


Nasza strona również przeszła wiele zmian od czasu startu. Kilka razy zmieniliśmy layout, aż w końcu udało nam się uzyskać to czego od początku oczekiwaliśmy. Gruntowny remont przeszło również nasze logo, a ostatnio dzięki świetnej robocie jaką wykonał dla nas Adam11,  posiadamy fantastyczny banner (zapraszamy po 21 na jego nocną wersję!). 

Jeżeli jesteście żądni świetnych tekstów, do których wkładamy nasze serducha to zapraszamy do kulturalnego poczytania nowości w tym tygodniu:


- O tym, że człowiek człowiekowi wilkiem -medytacje nad Metro: Last Light [Wolna Redaktorka- Nocny Misiek]
- Digital Devil Saga 2[Recenzja - Ndl]
- Pocky&Rocky [Recenzja - Ndl]


www.crossplay.pl

   

Tagi:

Oceń notkę
+ +15 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +149 -
Gomlin
Ranking: 28 Poziom: 80
PD: 63058
REPUTACJA: 37608