Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 05.06.2020, 18:14
Kultura na weekend 4.0 [ BEZ GRANIA ] #147 - Aktualizacja dKc
202V

Kultura na weekend 4.0 [ BEZ GRANIA ] #147 - Aktualizacja dKc

Witam i zapraszam na kolejny odcinek kulturki na weekend!

Witam serdecznie!

Dzisiaj wraz z Pchanem samotnie toczymy bój na placu kulturki ;) Za tydzień już weekend czerwcowy, obostrzenia zdjęte, więc można gdzieś miło spędzić czas w towarzystwie dobrej książki czy z zapasem muzyczki. A teraz zapraszam do polecanki i komentnowania ;)
Aktualka - dKc jednak dojechał! :D


POLECAM


Oliver i Spółka (1988)
Reżyser: George Scribner

Stary koń, a ogląda bajki. No cóż jestem strasznie sentymentalny a Olivera i spółkę widziałem ostatni raz chyba z 10 lat temu. Bez względu na nasz wiek warto wrócić i odświeżyć sobie klasyczne animacje Disney'a. Te w porównaniu z tym co teraz jest wypluwane na rynek posiadają w sobie jakąś magię, która sprawia, że owe historie wciąga się jednym tchem bez różnicy ile ma się lat. Piękna historyjka małego, rudego kotka, który trafia do psiej bandy Bajera i spółki. Świetna przygoda, wpadające w ucho piosenki - Klasyka pełną gębą. Warto zapodać baje dzieciakom zamiast kolejnych krain lodu itp. W tym tygodniu serialowo, ale muszę ogłosić, że na Netfliksie obecnie znajduje się najlepszy polski film 2020 "Jak zostałem gangsterem". Nie opisuję go, bo robiłem już to na początku roku. Kto nie oglądał, niech nadrabia. A co u mnie?

Space Force (2020) , sezon 1 USA 
Wyk. Steve Caroll, Johna Malkovich, Lisa Kudrow.

Siły kosmiczne w których gra Steve Caroll znany z serialu The office jest niczym innym jak serialem The office w kosmosie. Oto, mamy nieudacznika-szefa, który musi mierzyć się z ogromną dawką stresu. Oprócz niezłego Johna Malkovicha grającego postać opanowanego naukowca, na uwagę zasługuje czarnoskóra aktorka, która gra zaskakująco dobrze i można ją polubić. Gra tutaj też Lisa Kudrow, czyli Phoebe z serialu Przyjaciele. Tuca & Bertie (2019), USA, sezon 1 Serial animowany Serial, który w dziwny sposób skradł moje serce. Seriale animowane dla dorosłych słyną głównie z tego, że są skierowane raczej do męskiej częsci widowni. A co jeśli... w takim serialu w rolach głównych obsadzimy dwie kobiety? Odpowiedź w tym serialu. Pierwszy odcinek to prawie teledysk, bo co chwilę będziemy słyszeć elektroniczną ścieżkę dźwiękową w tle. Raczej kobietom. Mężczyźni mogą się odbić, żeby nie było, że nie ostrzegałem. Zapowiedziano sezon 2.Witam !!!

Nazwisko Kazuo Koike większości zapewne nic nie powie, ale wystarczy wspomnieć że jest to autor jednego z klasyków japońskiego komiksu. Jakim jest "Samotny wilk i szczenie", o którym to większość już zapewne słyszała. Jest on również autorem innej mangi, którą swego czasu wydało u nas JPF, a której dość nieudolną ekranizację nakręcili swego czasu amerykanie. O płatnym zabójcy, który po każdym zabójstwie płacze, zainteresowani?

Yo Hinomura to płatny zabójca, który działa na zlecenie chińskiej mafii, znany również pod pseudonimem Crying Freeman, na który zasłużył roniąc łzy po każdym zabójstwie. Podczas wykonywania jednego ze swoich zleceń napotyka malarkę Emu Hino, którą postanawia oszczędzić. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy okazuje się że zaczyna darzyć uczuciem kobietę. Zaś w tle rozgrywają się kolejne porachunki mafijne, wraz z wykonywanymi kolejno zabójstwami.

Crying Freeman, to kawał dobrej sensacji, gdzie mamy do czynienia z mistycznym światem chińskiej mafii i japońskiej yakuzy, w którym to największą rolę odgrywa lojalność wobec swoich zwierzchników. Jest to barwna, szybka i pełna nagłych zwrotów opowieść, w której nie brakuje akcji, krwi i seksu. Widać że sam Kazuo Koike, bardzo dobrze odnajduje się w gangsterskich klimatach snując odpowiednie intrygi, przy tym tworząc barwną galerię postaci. Starając się na każdym kroku zaskoczyć czymś nowym i świeżym czytelnika, trzymając go cały czas w napięciu. Przy tym wzbudzając jego ciekawość.

Nie uzyskano by zapewne tego efektu, gdyby nie realistyczna i dopracowana kreska Ryoichi Ikegami, który polskim czytelnikom dał się już poznać z mangi "Heat". Narysowane przez niego postacie są niebywale dokładne, i mimo ich mnogości każda ma swój unikatowy styl i charakter. Na osobną uwagę zasługują również lokacje, które porażają przepychem detali i perfekcyjnym wykonaniem.

Crying Freeman, to już klasyka, po którą trzeba sięgnąć. Szczególnie jeśli się lubi dobre historie sensacyjne, a gangsterskie porachunki nie są nam obce. Sama historia opowiedziana jest tu po mistrzowsku, i mimo tego że manga ma już swoje lata nic nie straciła ze swojej wyjątkowości.

Polecam.


PODSUMOWANIE


Na dziś to już wszystko. Zapraszam serdecznie do podzielenia się swoimi kulturalnymi propozycjami w komentarzach. Do następnego!

Pozdr Gom


KULTURALNE OGŁOSZENIA CROSS-PLAY


Nasza strona również przeszła wiele zmian od czasu startu. Kilka razy zmieniliśmy layout, aż w końcu udało nam się uzyskać to czego od początku oczekiwaliśmy. Gruntowny remont przeszło również nasze logo, a ostatnio dzięki świetnej robocie jaką wykonał dla nas Adam11,  posiadamy fantastyczny banner (zapraszamy po 21 na jego nocną wersję!). 

Podsumowanie Maja:
                             

Jeżeli chcecie zobaczyć wszystkie okładki przygotowane przez Toma, zapraszamy TUTAJA jeśli jesteście żądni świetnych tekstów, do których wkładamy nasze serducha to zapraszamy do kulturalnego poczytania nowości w tym tygodniu:


- Zakupy Growe #11 [Kącik kolekcjonerski - Redakcja]
- Parasite Eve [Recenzja - Ndl]
- Opowieście z pogranicza  [Wolna Redaktorka - MSaint]
- Z padem wśród zwierząt: CAT edition [Wolna Redaktorka - Grifter]


www.crossplay.pl

   

Tagi:

Oceń notkę
+ +16 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +149 -
Gomlin
Ranking: 28 Poziom: 80
PD: 63046
REPUTACJA: 37608