Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 03.04.2020, 16:42
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #139
390V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #139

Witam i serdecznie zapraszam do kulturki! 

 

Gomlin

 

 

Witam,
Kwarantanna trwa, a my wszyscy (no w zdecydowanej większości) kisimy się w domu ku lepszej przyszłości. Zatem aby umilić sobie ten czas zapraszam do zapoznania się z nową kulturką oraz do dyskusji na temat nadrabianych zaległości filmowych itp. 

 

J

 


  


 

FILM: Na Netflixie pojawił się kolejny polski film : 365 dni...tym razem będę mądrzejszy i go nie obejrzę. Zerknąłem na kilka pierwszych minut i powiedziałem DOŚĆ. W ramach przypominajek odpaliłem sobie Kosmiczny Mecz

SERIAL: Nie będę się w kółko powtarzał, także krótko : Z Archiwum X

CZYTADŁO: Jakoś nabyłem nowy numer PE. Zatem na królewski pobyt na tronie w sam raz do poczytania. PS. Mam okładkę z Tifą ;]

 

        

              

 

 

dKc

 

Halo, halo, witam bardzo serdecznie grono moich czytelników, zarówno tych, którzy lubią poczytać moje filmowe wspominki (albo chociaż przejrzeć opisywane tytuły), jak i tych hejtujących. Tak jest, dorobiłem się jednego zaangażowanego hejtera, co jest miarą popularności, zatem jestem niezmiernie zadowolony z takiego obrotu spraw. Autografy będę rozdawał potem, jak obejrzę co mam obejrzeć. Niestety, na chwilę obecną muszę odrzucić prośbę o zaprzestanie pisania z powodów tylko mi znanych. No, to skoro wstęp mamy już za sobą przejdźmy do rzeczy!

 

"We dwoje łatwiej pilotować" 

W chmurach (2009) USA 
Reż. Jason Reitman, wyk. George Clooney, Anna Kendrick, Jason Bateman

Temat straty pracy w dobie zbliżającego się kryzysu jest szalenie ważnym tematem, a film ów może niektórych przygotować na dalszy etap życia, zwłaszcza, że został podany w miłym, zabawnym (ale nie śmiesznym) tonie. Główny bohater ma bardzo przykrą pracę - zajmuje się zwalnianiem ludzi. Jednak nie narzeka. Ale to nie tylko film o pieniądzach i pracy. Będzie też chwila wytchnienia, razem z bohaterami do których łatwo się przywiązać wkręcimy się na imprezę na której nie powinno nas być oraz będziemy światkiem konfliktów na wielu płaszczyznach. Konserwatyzm kontra technologia, młodzi versus starzy, rodzina kontra praca, wreszcie doświadczymy dyskusji na temat priorytetów u dam oraz mężczyzn. Jest w tym filmie taka dziewczyna, która wydaje się chłodną, pozbawioną emocji osobą, jednak w pewnym momencie robi ona coś niespodziewanego i ta scena właśnie skradła moje serce i od tego momentu patrzyłem na film pod zupełnie innym kątem. Piękny film. Polecam każdemu obecnie

 

P-chan

 

Witam !!!

Płeć piękna w komiksach superbohaterskich nigdy nie miała lekko, a przynajmniej na początku. Gdzie nie licząc przygód pewnej Wonder Woman, w większości były one postrzegane jako postacie drugoplanowe lub co gorsza, jako typowe dodatki do bardziej popularnych bohaterów. Jednak z czasem gdy komiks zaczął bardziej dorastać, zauważono potencjał w bohaterach płci pięknej, poświęcając im co raz więcej miejsca lub oddając im całą osobną serię. I nie inaczej jest z komiksem, który miał tak na dobrą sprawę jakiś czas temu swoją premierę przy okazji premiery pewnego filmu, Sam film okazał się typowym średniakiem, czego nie można powiedzieć o samym komiksie.

Ptaki Nocy: Tajemnice i morderstwa, tak na dobrą sprawę opowiada nam początki tej niezwykłej grupy, którą dowodzi Barbara Gordon. Cała historia rozpoczyna się trwającym od pewnego czasu konfliktem z Savantem, który za wszelką cenę nie zważając na poniesione koszty, pragnie zmusić Oracle do wyjawienia tożsamości Batmana. Z którym jak się okazuje ma jakiś wyimaginowany  zatarg. W tym celu opracowuje złożony plan, którego częścią jest była Batgirl. W skutek którego jego sidła wpada Black Canary, a do drużyny dołącza Huntress.

Tak pokrótce można streścić początek tego komiksu, który dość sporo różni się od kinowego "przeboju". I to nie tylko samym klimatem, ale również dojrzałością opowiadanej tu historii która na swój sposób jest dość mroczna. Nie brakuje tu bowiem spisków, zdrad czy nawet mało korzystnych sojuszy. Sama scenarzystka Gail Simone skupiła się tu przede wszystkim na przedstawieniu głównych bohaterek, jako silnych kobiet. Co ulega nie co zmianie na kolejnych stronach tego komiksu, gdzie zostaje wprowadzony ciekawy wątek Black Canary. Pogłębiając tym samym same bohaterki, ukazując je jako kobiety z krwi i kości, które mogą poradzić sobie w każdej sytuacji. Choć nie obeszło się tu bez pewnych zgrzytów, których ofiarą stała się sama postać Huntress, potraktowana po macoszemu.

Na osobną uwagę zasługują również same rysunki, gdzie najbardziej wyróżniają się prace pana Ed'a Benes'a, które są bardzo dojrzała ukazując nam w bardzo wiarygodny sposób poszczególne postacie. Tym samym udowadniając, że idealnie umie również nakreślić dynamiczne sceny, na które chce się patrzeć. Jedynie co może nie każdemu przypaść do gustu, to nadmierne skupienie się na przedstawianiu krągłości głównych bohaterek. Choć akurat mi to nie przeszkadzało.

Ptaki Nocy: Tajemnice i morderstwa, to komiks wart przeczytania, szczególnie że na naszym rynku brakuje tego typu tytułów gdzie mamy drużynę złożoną z samych pań. A przy tym jest to po prostu bardzo dobry komiks, że spójną i dobrze napisaną historią, która wciąga do samego końca. Polecam.

 

 

 

Gomlin

 

Na dziś to tyle z kulturki. Reszta należy do Was w komentarzach ;) Trzymajcie się ciepło w domach - razem uda nam się przetrzymać to dziadostwo. Im bardziej będziemy przestrzegać wprowadzonych zakazów, tym szybciej się pozędziemy tego dziadostwa. A póki co czytajmy, oglądajmy itp., w oczekiwaniu na lepsze jutro.

#zostańwdomu

Pozdr, Gom.

Kulturalne ogłoszenie CrossPlay:

Przy okazji, wszystkich spragnionych tekstów o grach  w ciągu tygodnia

( w weekend tylko kulturka!)  zapraszam na CP:
W tym tyg pojawiły się:
Historia świata NieR [Artykuł - MSaint]
Evil Twin: Cyprien’s Chronicles [Recenzja - Gomlin]
Zakupy Growe #9 [Kącik Kolekcjonerski - Redakcja]
Life is Strange: Before the Storm [Recenzja - Iron]
Watch Dogs [Recenzja - Tom]


www.crossplay.pl

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +14 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +149 -
Gomlin
Ranking: 26 Poziom: 79
PD: 61510
REPUTACJA: 37124