Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 19.12.2013, 00:11
DuckTales Remastered - Czy warto wskrzesić starą produkcję
679V

DuckTales Remastered - Czy warto wskrzesić starą produkcję

      Czy warto wskrzeszać produkcję z platform takich jak Nes w obecnych czasach ? Ciężko odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo to co kiedyś było dla Nas magią dzisiaj może się okazać zupełnie czymś innym a co więcej może popsuć nasze dawne spojrzenie na daną produkcję. Czy DuckTales Remastered sobie poradziło ? Myślę, że tak. Czuć ten sam klimat co kiedyś a magia nie znika ani na moment. Jedyne co to ...a z resztą zapraszam do mojej recenzji

 

 

      Raz na Wozie, Raz pod Wozem , Kaczki UUU! Jak wielu z Nas kojarzy tę piosenkę ? Ja pomimo, że dla takich "bajek" jestem już za stary byk to jak tylko pierwszy raz usłyszałem piosenkę w pierwszym zwiastunie nie czekałem ani sekundy i zacząłem sobie pod nosem gwizdać melodyjkę a po chwili puściłem jeszcze raz i jeszcze raz.  Prawda jest taka, że bez względu na wiek, jeżeli mamy coś tak zakodowane w głowach to wspomnienia wracają i nie ma w tym nic złego. W takim razie Jaką podróż do przeszłości zaserwował nam CAPCOM ?

 

Wstęp:        

             Od razu chciałbym zaznaczyć iż zmuszony byłem ograć wersję na PC, gdyż nie posiadam PS3 a wersja X360 ma poślizg, mimo to odczucia powinny być te same. Pominę tylko sterowanie - i tutaj uważam wielki plus dla konsolowców - na klawiaturze gra się po prostu OKROPNIE.. Z resztą nie ma się co dziwić gra (tak mi się wydaję) jest wręcz stworzona pod pada od X360 - wystarczy wejść w ustawienia by zobaczyć Skok - A...niestety nie mam adaptera do PC więc męczyłem się na klawiaturze. Obiecuje sobie, że jak tylko wejdzie wersja na X-a to przeskakuje.

             Capcom przenosi Nas w przeszłość ( zarówno mnie jak i wielu z Was w czasy dzieciństwa) Jeżeli by postawić obok grę wywaną wiele lat temu na Nesa to muszę przyznać, że odwalono kawał dobrej roboty. Gra jest wręcz do bólu identyczna - lokacje, rozgrywka, przeciwnicy - jedynie co to grafika i muzyka ale czy to wystarczy...?

Tak Niewiele za Tak Wiele:

              Niestety Capcom tworząc zremasterowaną wersję kaczek wszedł na bardzo cienki lód. Dlaczego? Zapewne miał do wyboru :

1) Zrobienie całej gry od nowa z lepszą grafiką i muzyką nie tykając podstawowych założeń gry

2) Zrobić grę odświeżoną - zmienić kilka rzeczy poza grafiką itp dodać nowe rozwiązania .

Capcom wybrał pierwszą opcję, czy dobrze ? Dla mnie jak najbardziej i zapewne dla wielu fanów, którzy zagrywali się godzinami przy Nesie... No właśnie godzinami. Przyznam się, na pierwszy rzut w ustawieniach nie rzuciłem się na harda ale grałem na medium. Jakie są efekty? Niestety, przykro mi to mówić ale gdy ujrzałem napisy końcowe...do momentu ostatniego napisu "Thanks for playing" ...tak to zaboli ale napisy trwały tyle co gdzieś 1/6 całej gry.  Ja na medium wszystkie poziomy - a mamy ich 5 +  zakończeniowe bodajże 2 + boss (nie wiem czy gra naliczała mi czas napisów) grę ukończyłem w 1 godzinę 48 minut... No cóż to był bardzo krótki powrót do dzieciństwa za 50 zł które wydałem. I tu się pojawia problem. Ja nie rzucam niczym na prawo i lewo że za 50 zł (nie wiem jak się ma cena na ps3) dostałem niecałe 2 godz zabawy, ponieważ mam sentyment do tej gry i jeszcze dzisiaj wrócę pograć na hardzie. Chciałbym też poodkrywać niestety znikomą ilość bonusów - tapety, arty, lokacje, postacie, muzykę itp. Trzeba na to wielu milionów a za pierwszym przejściem odkryłem większą połowę bonusów więc...gra nie ma czym zatrzymać typowego Kowalskiego, bo powiedzmy sobie szczerze... ja te 7 rund ogram jeszcze z 5-6 razy każdą ale typowy gracz nie mający żadnego sentymentu rzuci prawdopodobnie grę po pierwszym przejściu - widzę już ten lament w necie, że gra na 1 godzinę i gno warta. No cóż z tym właśnie Capcom musi się liczyć. Mnie osobiście też trochę rusza, że nie ma nic więcej. Owszem jestem za tym by nic nie zmieniać u podstaw gry, ale ze 3-4 poziomy dodać chociaż bez fabuły tak rekreacyjnie ? No cóż, jest tego za mało na dzisiejsze czasy - a przynajmniej za tą cenę. I nie oszukujmy się czuję się trochę jak frajer bo zapewne za jakieś pół roku będzie wyprzedaż 30-50% no ale co ograłem to moje ;)

 

Dość narzekania - Gra jest świetna!

           I czy się komuś to podoba czy nie - mówię to z ręką na sercu. Miałem świadomość długości gry, w końcu grałem  w nesówkę i jestem w pełni zadowolony z produktu jaki finalnie dostałem. Grafika jest śliczna, animacje płynnie. Ani razu gra się nie zacięła, nie znalazłem pustych ścian czy lewitujących przeciwników. Wierna pierwowzorowi aż do bólu i za to ją cenię. Nie wiem skąd w sieci pojawiły się niższe oceny i narzekania na poziom trudności - bo albo ktoś grał na klawiaturze co naprawdę utrudnia albo nie miał nigdy w życiu do czynienia z tego typu grą i jak gra się nie przechodzi sama a życie się samo nie przywraca no to gra jest za trudna...

         Jedyne co mnie trochę wkurzało to dialogi mówione. Nie oceniam czy dobrze dobrali aktorów czy nie... choć dla mnie tylko wujaszek ma dobrany głos a reszta mówiąc wprost - biła mnie w ucho. Osobiście wolałbym dialogi tylko pisane, by móc szybko przeczytać i przewinąć no a niestety kwestie mówione się ciągną przez co często byłem zmuszony pominąć cutscenkę. Muzyka została bardzo ładnie odświeżona - szczególnie polecam tą lecącą w tle podczas wyprawy na księżyc.. Fajną opcją jest też możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej na 8-mio bitowca. Parę rund sobie na 8 bitach przeszedłem i naprawdę czułem się jakbym grał w tą samą grę co lata temu! ;)

Tagi:

Werdykt
  • + - Wraca dzieciństwo
  • + - Ładna grafika
  • + - Płynność rozgrywki
  • + - Jeśli się zdecydujemy - poziom trudności potrafi dopiec
  • - - Kiepsko dobrani aktorzy dialogowi (oprócz sknerusa)
  • - - Nie PL!
  • - - Krótka, za krótka
  • - - Brak przydatnych bonusów
8.0
Gomlin
Gomlin Jeżeli ogrywałeś kiedyś Nesową wersję, jeżeli na dźwięk melodyjki z kaczek i tego niepowtarzalnego "Uuu" od razu masz uśmiech na twarzy to pomimo ceny ta gra musi u Ciebie wylądować!
Oceń notkę
+ +1 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 26 Poziom: 79
PD: 60871
REPUTACJA: 36519