Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 03.01.2020, 16:07
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #127
220V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #127

Zapraszam do nowego odc kulturki!

 

Gomlin

 

 

Witam wszystkich,

Nastał 2020 rok, niektórzy pewnie jeszcze odsypiają grube zabawy stąd na dzisiejszą kulturkę dojechał tylko Pchan :D Zapraszam zatem do szybkiej i krótkiej kultury na weekend ;)

 


 


 

FILM/SERIAL: Jedno słowo: JOKER. Do tej pory myślałem, że śmieszka z Batmana Nolana nic nie pobije. I chociaż widziałem masę recenzji i opinii, że jednak tak się stało - musiałem to zobaczyć na własne oczy. Naprawdę jestem pełen podziwu! Prawdziwy majstersztyk ;)

CZYTADŁO: Za poleceniem RasMass'a poszedłem zakupić Wampir z M3 - bardzo fajna pozycja, chociaż pełną opinię będę mógł wydać dopiero jak dobrnę do końca książki. Przyznam jednak, że humor od samego początku trafia już w moje gusta. THX!

        

           

 

 

P-chan

 

Witam !!!

Komiks erotyczny nie ma w naszym kraju lekko, szczególnie że nasze wydawnictwa komiksowe dość często unikają tego typu komiksów w swoich planach wydawniczych. Tak jakby ten rodzaj historii obrazkowych w ogóle nie istniał lub nasze wydawnictwa wstydziły się wydawania takich komiksów. Dlatego każde tego typu wydawnictwo mnie cieszy, i to nie z tego powodu że lubuje się w "historiach z pieprzykiem", i namiętnie je kolekcjonuję. A dlatego, że każdy ukazujący się u nas komiks z tego gatunku, uświadamia mi że nasz rynek komiksowy po prostu w końcu zaczął dorastać, jeszcze dość wolno ale widać w końcu postępy. I jednym z takich zwiastunów tych zmian jest komiks  duetu który powinien być dobrze znany polskiemu czytelnikowi, jaki postanowiło nam przybliżyć wydawnictwo Planeta Komiksów.

Tytułową bohaterkę poznajemy w Nowym Jorku w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Trwa prohibicja, a w amerykańskich miastach rośnie w siłę mafia, gdzie rosną gangsterskie fortuny. Ciesząca się ogromną sławą Cicca wraz ze swoim kochankiem musi uciekać z "Wietrznego Miasta". Ich tropem bowiem podążają sługusy samego Ala Capone, którego nasza nierozsądna para postanowiła okraść na dość sporą sumę. By uniknąć wyroku śmierci, nasza dwójka uciekinierów ukrywa się w przebraniu cnotliwej panienki i jej matrony, stojącej na straży godności córki. Co nie raz doprowadza do dość humorystycznych sytuacji.

Cicca Dum Dum to jak już się pewnie domyślacie po zaprezentowanej okładce, przedstawiciel komiksu erotycznego który wprawdzie nie powala jakąś grubszą intrygą. A sama fabuła ma za zadanie ukazać nam kolejne "pikantne sceny", ale jest też podszyta odpowiednią dozą niepoprawnego politycznie humoru, i pewnymi motywami kryminalnymi. 

Właśnie w takiej konwencji odnajduje się znany z "Torpedo" i "Krakena" Jordi Bernet. Gdzie w końcu mógł popuścić wodze swojej fantazji, i oczywiście skrzętnie z tego skorzystał. Ukazując czytelnikom różne "konfiguracje" wolnej miłości we wszystkich pozycjach i figurach geometrycznych. Robi to jednak na tyle umiejętnie i karykaturalnie, żeby odbiorca sięgający po ten komiks nie traktował tego zbytnio poważnie, a raczej z lekkim przymrożeniem oka, jak przysłowiowe pulpowe magazyny z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. O ile wiecie o co mi chodzi.

Cicca Dum Dum to dość specyficzny komiks, który zapewne nie każdego zainteresuje z powodu obranej tematyki, choć również co poniektórych może wręcz zainteresować. Tym bardziej że tak naprawdę dostajemy tu lekki rozrywkowy komiks, który do niczego nie zobowiązuje. Jest to po prostu pozycja na mile spędzony wieczór (tylko proszę bez głupich skojarzeń), po której być może nie staniemy się lepszymi ludźmi, ale powinna nam zapewnić choć trochę rozrywki w życiu. Polecam.

Pozdrawiam.


 

 

Gomlin

 

Rach ciach już koniec bloga ;)  Dziękuję Pchanowi za to, że jako jedyny się wyrobił i nadal zachęcam do współpracy z blogiem. Dzięki za odwiedziny i skromne komentarze ;) I do następnego piątku!

Pozdr, Gom.

Kulturalne ogłoszenie CrossPlay:

Przy okazji, wszystkich spragnionych tekstów o grach  w ciągu tygodnia
( w weekend tylko kulturka!)  zapraszam na CP

W tym tyg pojawiły się:

Last Bronx [Recenzja - Ndl]
Zack & Wiki: Quest for Barbaros’ Treasure [Recenzja - Gomlin]
Zakupy Growe #6 [Kącik kolekcjonerski - Redakcja]


www.crossplay.pl

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +14 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +148 -
Gomlin
Ranking: 29 Poziom: 80
PD: 64350
REPUTACJA: 36941