Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 20.12.2019, 16:34
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #125
206V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #125

Zapraszam do nowego odc kulturki!

 

Gomlin

 

 

Witam wszystkich,

Już za kilka dni Święta - dla wielu z Was odpoczynek. Mam nadzieję, że będzie on spędzony w miłej rodzinnej atmosferze. W międzyczasie oczywiście możecie pochwalić się swoimi kulturalnymi ciekawostkami ;)

 


 


 

FILM/SERIAL: Nie będę się zbytnio rozpisywać... Dziś wielka premiera wiedźmina i on będzie na tapecie aż do świąt a może i podczas - zależy jak to z czasem wyjdzie bo też masę rzeczy teraz na głowie mam ;)

CZYTADŁO: Przeczytałem kilka opowiadać Wędrykowicza i uszę przyznać, że książka posiada bardzo fajny humor i chyba wciągnę się na kilka tomów ;)

        

           

 

 

P-chan

 
Witam !!!
 
„Czy w blasku najjaśniejszego dnia, 
  Czy wśród najczarniejszej nocy, 
  Uciśnieni dostąpią naszej pomocy, 
  Ty który zło czynisz i dajesz upust przemocy, 
  Strzeż się zielonej pierścienia mocy.”
 
Każdy kto miał styczność za dzieciaka z komiksami wydawanymi przez nie zapomniane Tm-semic, pewnie zetkną się chociaż raz z tą przysięgą. Jak nie w tej formie, to zapewne w nieco innej, w innym tłumaczeniu. I od razu powinien skojarzyć Korpus Zielonych Latarni i Hala Jordana, który swego czasu gościł jakiś czas w naszym kraju w regularnie wydawanej serii. Te wspomnienia nie przywołuje przypadkowo, bo od czasu do czasu jesteśmy raczeni kolejnymi wydawnictwami z tej lubianej przez moją osobę serii. Choć tym razem padło akurat na dość świeże wydanie na naszym rynku, przedstawiające jeden z najlepszych eventów, jaki miał miejsce w uniwersum wykreowanym przez DC.
 
Od dłuższego czasu między Korpusami Latarni posługującymi się różnymi kolorami panuje konflikt. Kruchej równowagi starają się pilnować Strażnicy z planety Oa. To właśnie dzięki nim nie doszło jeszcze do otwartej wojny między frakcjami. Pokój zostaje złamany dopiero przez latarnie nowego typu - czarne, których jedynym celem jest zniszczenie wszelkiego życia we wszechświecie. A że członkowie tej mrocznej grupy mogą sprawić, że umarli powstają z martwych, ich szeregi wciąż rosną. W tej sytuacji jedynym sposobem ocalenia cywilizowanych planet jest połączenie wszystkich zwaśnionych korpusów, co nie będzie łatwe. Nawet sami Strażnicy, będą zmuszeni zrezygnować że swojej neutralności i stanąć po stronie latarni niosących że sobą światło. Zaś sam Hal Jordan ziemski Green Lantern będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości by pogodzić skonfliktowane strony i stanąć do walki.
 
Najczarniejsza Noc to komiks bardzo udany i przy tym jeden z tych, który warto przeczytać. Tym bardziej że sama opowieść od samego początku wciąga i czyta się ją po prostu znakomicie. Nie brakuje w niej rozmachu, szybkiego tempa oraz zwrotów akcji, które mogą się podobać. Przy tym dostajemy tu lekką i nieskomplikowaną historię, która intryguje od samego początku i trzyma w napięciu do samego finału. Gdzie sam scenarzysta buduje odpowiednie tempo i umiejętnie potrafiąc wzbogacić uniwersum Zielonych Latarni o nowych przeciwników zagrażających wszechświatowi. Sam odbiór tego komiksu by był zapewne całkowicie inny gdyby nie rysunki Ivana Reisa, które są realistyczne i szczegółowe. Oddając w sposób naturalny wszelkie sceny akcji, a samym przedstawionym starciom nadając dynamiki.
 
Najczarniejsza Noc to komiks jak najbardziej warty polecenia, nie tylko fanowi Hala Jordana i spółki, ale także osobie która po prostu szuka dobrej rozrywki i nie ma alergii na superbohaterów. Przy tym jest to jeden z najbardziej udanych eventów, jakie wyszły spod szyldu DC w ostatnich latach, który może (ale nie musi) przekonać do Zielonych Latarni. I jeden tytułów, wobec którego nie można tak naprawdę przejść obojętnie. Polecam.
 
Pozdrawiam.


 

 

Darek79r19

 

Heja heja :)

Przede wszystkim życzę wszystkim wesołych, rodzinnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i nie siedźcie za dużo przed TV lub monitorem :) Choć kusi w święta nadrobić kilka pozycji, bo w końcu jest czas, to jednak nie zapominajcie o rodzinie :) A może pograjcie z rodzinką i to będzie najlepszy kompromis. No i super prezentów Wam życzę :)

Z powodu remontu wciąż nic sensownego poza 3 sezonem The Grand Tour nie zobaczyłem, więc może mało świątecznie, ale w klimacie najlepszych fur i wielu żartów to polecam w tym tygodniu. Jeśli byliście fanami Top Gear, to nie trzeba Was namawiać. Trzech starszych panów dalej w formie :)

P.S. Wszystkie 3 sezony można już obejrzeć bez problemu na YT, niestety chyba bez pl napisów.

 

 

Coś dla ucha:


Coś dla oka:

 

Wesołych Świąt


 


 

 

Gomlin

 

Na końcu tego bloga chciałbym wszystkim życzyć zdrowych spokojnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze. Obyście wykorzystali ten wolny czas jak najlepiej. Bez względu na to czy ktoś jest wierzący lub nie - ważne by w tym okresie był z bliskimi osobami.

Z całego serca wszystkim życzę przede wszystkim ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

Pozdr, Gom.

Kulturalne ogłoszenie CrossPlay:

Przy okazji, wszystkich spragnionych tekstów o grach  w ciągu tygodnia
( w weekend tylko kulturka!)  zapraszam na CP

W tym tyg pojawiły się:

Eternal Darkness: Sanity’s Requiem [Recenzja - Ndl]
Captain Commando [Mini Seria - Ndl]


www.crossplay.pl

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +150 -
Gomlin
Ranking: 27 Poziom: 80
PD: 63740
REPUTACJA: 37659