Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 13.12.2019, 15:47
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #124
220V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #124

Zapraszam do nowego odc kulturki!

 

Gomlin

 

 

Witam wszystkich,

Póki co, wciąż stara szata graficzna. Mam nadzieję, że przyjdzie dzień kiedy doczekamy się nowych grafik. Cokolwiek ktoś tu robi, to robi to za darmo, więc nie ma co popędzać. Już połowa grudnia a za niecałe 2 tyg święta. Czas popiernicza i jedyne co możemy to cieszyć się chwilą ;) Jak z kulturką w te zimowe wieczory ?

 


 


 

FILM/SERIAL: Powoli już rozmyślam co będę oglądać na święta i po głowie wciąż krąży tylko wiedźmin. Jeżeli się uda, to będzie to naprawdę udany prezent od Netflixa ;) Póki co jednak mam zamiar obejrzeć film pt "Grzeczni chłopcy" czy jak kto woli Good Boys. Mimo, że film skupia się na dzieciakach z podstawówki - słyszałem o nim dobre opinie, więc sam postanowiłem sprawdzić.

CZYTADŁO: Mój nowy nabytek i być może początek serii to Jakub Wędrowycz, a właściwie to Kroniki Jakuba Wędrowycza. Miałem już styczność z piórem pana Pilipiuka. Chętnie zobaczę z czym to się je :)

        

           

 

 

P-chan

 

Witam !!!

Postać Supermana jest znana każdemu, tak samo jak jego początki. W końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych komiksowych superbohaterów na świecie. Czy jednak zastanawialiście się co by było, gdyby statek z Kryptonu, który rozbija się na naszej planecie, nie trafił do Ameryki tylko powiedzmy do Związku Radzieckiego. Właśnie z takiego  założenia wyszedł sam Mark Millar, który postanowił przedstawić nam alternatywną historię Supermana. Zacznijmy jednak od początku...

Jak już wspominałem nasz przybysz z Kryptonu rozbija się w ZSRR, i przez lata wychowuje się w kołchozie, by w połowie dwudziestego wieku ujawnić się światu jako Superman. Nowa duma Związku Radzieckiego, która z dumą nosi na piersi symbole młota i sierpa, a tym samym reprezentująca wartości proletariackie. Dzięki temu stając się nie tylko idolem tłumu, ale również samego Stalina, który postanawia  namaścić go jako przyszłego spadkobiercę urzędu. Co powoduje dość spore przetasowania na arenie międzynarodowej, zmieniając przy tym całkowicie bieg historii ludzkości.

Superman: Czerwony syn to przemyślana i zręcznie napisana opowieść na zasadzie "co by było gdyby?". Mamy tu do czynienia tak naprawdę z próbą "dekonstrukcji mitu" Człowieka ze Stali. A sam scenarzysta bawi się samą konwencją, nie raz mrugając do czytelnika okiem, zaskakując co róż szalonymi pomysłami, które mogą się podobać. Przy tym ukazując nam inne spojrzenie na postać Supermana, gdzie nadal mamy tu szlachetnego bohatera śpieszącego z pomocą ludziom, który jednak jest również więźniem systemu komunistycznego, dla którego jest w stanie posunąć się do takich czynów, których prawdziwy Człowiek ze Stali nigdy by nie uczynił.

Rysunkami zajęli się Dave Johnson oraz Killian Plunkett, ci dwaj panowie spisali się na medal. Styl jaki obrali ilustrując ten komiks, ewidentnie wzorowany jest na sowieckim socrealizmie, i sprawdza się w tej konwencji idealnie oddając ducha opowiadanej historii, przy tym nie brakuje tu ekspresji, i epickości. 

Czerwonego syna polecam każdemu, szczególnie że jest to ciekawe spojrzenie na postać tego superbohatera, który nie był dotychczas znany nam od tej strony. Przy tym mamy tu po prostu dobry komiks z Supermenem w roli głównej, z zaskakującym zakończeniem. Polecam.

Pozdrawiam.


 

 

Darek79r19

 

Heja heja !

Z powodu remontu (kolejnego) nie miałem za dużo czasu na nadrabianie filmowych zaległości, ale udało mi się skończyć serial The Blue Book (o którym pisałem przedostatnio) i zdecydowanie polecam sympatykom UFO. Natomiast z filmów w tym tygodniu polecam komedię Oszustki. Nawet, jeśli męczy was słabe aktorstwo Rebel Wilson, to Anne Hathaway lśni w tym filmie i zdecydowanie dla niej warto go zobaczyć. Kilka żartów to suchary, niektóre pomysły to zapchajdziury w scenariuszu, ale są też fajne momenty i jest się z czego pośmiać. Polecam, dla niewymagających ;)

 

 

Coś dla ucha:

 

Coś dla oka:

 

pozdro


RasMass

 

Witaj Kulturko.

 

Ostatni miesiąc roku i ostatnia większa warta uwagi impreza. Mimo, że mnie współczesny polski rap raczej nie grzeje (wolę klasykę w postaci Kalibra 44, czy mieszających wiele stylów Fisza czy Emade), to chętni na pewno się znajdą. Wybieramy się do Katowic na:

           

 

ŚLĄSKI RAP FESTIVAL 2019

 

W tym roku Śląski Rap Festival odbywa się już po raz szesnasty. 14 grudnia wszyscy fani polskiego rapu powinni zawitać do katowickiego Spodka, gdzie będzie można usłyszeć najważniejszych nawijaczy w naszym kraju.

 A kto zagra?

 BORIXON

           

TEDE

 

JAN-RAPOWANIE

 

 

A kogo jeszcze będzie można posłuchać?

Zobaczcie:

 

 

Na dzisiaj to wszystko, do przeczytania i posłuchania następnym razem.


 

 

Gomlin

 

I dojeżdżamy do końca odcinka ;) A Wy jak spędzacie weekendy poza graniem ? Znajdujecie czas na kulturkę ? Dzięki za komenty i do przeczytania następnym razem! :)

Pozdr, Gom.

Kulturalne ogłoszenie CrossPlay:

Przy okazji, wszystkich spragnionych tekstów o grach  w ciągu tygodnia
( w weekend tylko kulturka!)  zapraszam na CP

W tym tyg pojawiły się:

Chowanie się w cieniu, czyli klasyczne skradanki [Mini Seria - Tom]
The solitary man who devoted his soul to gaming – SEGAta Sanshiro nadciąga! [Artykuł - Ndl]
Mario & Luigi Superstar Saga [Recenzja - Gomlin]

 


www.crossplay.pl

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +15 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +148 -
Gomlin
Ranking: 29 Poziom: 80
PD: 64347
REPUTACJA: 36941