Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 29.11.2019, 15:47
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #122
106V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #122

Zapraszam do nowego odc kulturki!

 

Gomlin

 

 

Witam wszystkich,

Zapraszam do kolejnego odcina kulturki na weekend ! Mam już pierwsze ggrafiki do nowej kulturki. Jak wszystko pójdzie to za tydzień/dwa blog będzie zminimalizowany ;) 

 


  


 

FILM: tego weekendu zapoznam się z najnowszą produkcją Tarantino. Widziałem pierwsze 15 minut tak na zachętę i czuć klimat jego filmów w każdej minucie. Czuję, że będzie to dobre kino.

CZYTADŁO: Książki mi się pokończyły ale za to nowy numer PE dotarł punktualnie a jest tam kilka materiałów, które chętnie łyknę! No i fajny kalendarz chociaż mało cieszących tam oko dziewoj (Gdzie jest Tifa?!!?!??!)

        

           

 

 

P-chan

 

Witam,

Do przedstawienia tego komiksu o którym poczytacie nie co więcej poniżej, przymierzałem się od dłuższego czasu. A to za sprawą nietypowego bohatera, którego fenomen dla wielu osób do dziś jest nie do końca zrozumiały. Szczególnie, jak weżnie się pod uwagę, że nie każdemu przypadnie do gustu specyficzny humor towarzyszący jego przygodom. Sam początkowo miałem z tym problem, ale wraz z kolejnymi absurdalnymi pomysłami scenarzystów przekonywałem się do postaci Pyskatego Najemnika. Do tego stopnia, że obecnie lubię poczytać kolejne komiksy z jego udziałem, mimo tego że nie wszystkie są tak udane, jak ten gdzie na swojej drodze spotyka miłość swojego życia.

Władca wampirów chcąc zakończyć trwającą wiele lat wojnę między wampirami i demonami, postanawia poślubić Shiklę. Do jej odnalezienia i sprowadzenia na ceremonię wynajmuje Deadpoola, który planuje wykonań zadanie na swój własny zwariowany sposób. Jak to jednak bywa w życiu, nie każdemu podoba się taki obrót spraw, i na drodze naszego Wygadanego Najemnika stają liczni wrogowie z misją powstrzymania tego związku, na czele z samym Blade'm - łowcą wampirów, który ma z Draculą pewne rachunki do wyrównania. Jakby tego było mało Wade zaczyna odkrywać, że tak naprawdę narzeczona Draculi nie jest mu obojętna.

Tak w telegraficznym skrócie, można nakreślić fabułę zawartą w komiksie Deadpool: Wyzwanie Draculi, by nie odbierać przyjemności z obcowania z tym tytułem, który przynosi nam kawał dobrej rozrywki. Musicie bowiem wiedzieć, że głównym motorem napędowym tej historii jest sam humor, który potrafi naprawdę udanie bawić. A obserwowanie relacji między Wade'm i Shiklą, i ich pewną nieporadnością związaną z nową dla nich sytuacją jaka zaistniała wywołuje u czytelnika  uśmiech pod nosem. Pokazując ich bardziej ludzkie oblicze, co sprawia że od razu pałamy do tej zwariowanej dwójki sympatią, i zaczynamy kibicować temu związkowi. Co jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem, bo nie tego spodziewałem się po tym bohaterze.

Sama warstwa wizualna tego komiksu też jak najbardziej robi pozytywne wrażenie, i należą się prawdziwe brawa dla panów Koblisha, Randolpha i Browna, gdzie wykonanie choćby samych występujących w tej opowieści postaci i przywiązanie do szczegółów takich jak choćby rysy twarzy, sylwetka mogą się podobać. Do tego stopnia, że komiks mimo swojej objętości można przeczytać w jeden wieczór, a później do niego wracać by choćby ponownie zobaczyć te naprawdę udane rysunki.

Deadpool: Wyzwanie Drakuli, to takie połączenie opowieści sensacyjnej z komedią romantyczną, ukazujące nam całkowicie inne spojrzenie na Pyskatego Najemnika, gdzie dostaniemy naprawdę dobrą porcję humoru podszytego świetnie napisanymi dialogami. Jest to zarazem jedna z tych pozycji od której można śmiało zacząć poznawać tego marvelowskiego superbohatera, szczególnie że żeby bawić się dobrze z tym tytułem nie jest potrzebna znajomość wcześniejszych komiksów. A i samą historię w niej zawartą można potraktować jako zamkniętą całość, mimo tego że wydarzenia zawarte w tym komiksie, mają swój dalszy ciąg w kolejnych zeszytach tej serii. Jak zwykle polecam.

Pozdrawiam. 


 

 

Darek79r19

 

Heja heja!

Jestem po 6 odcinkach serialu Project Blue Book, i nawet mi się podoba. Jeśli lubicie seriale na podstawie prawdziwych wydarzeń , a do tego z kosmitami w tle, to Wam też pewnie się ten serial spodoba. Oczywiście nikt oficjalnie nie potwierdził kontaktów z obcą cywilizacją, jednak masa ludzi skończywszy kariery na wysokich szczeblach czy to w wojsku czy administracji państwowej, wciąż ujawnia nowe rewelacje. Czy ten serial można traktować, jako dowód na spisek rządów, wojskowych oficjeli, tuszowanie prawdy ? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Jednak jeśli jesteście entuzjastami UFO i wierzycie w życie we wszechświecie oraz w to, że oni są gdzieś tam... to nie przejdziecie obok tego serialu obojętnie. Polecam.

 

 

Coś dla ucha:

 

 

Coś dla oka:

 

 

[Krótka informacja, otóż z powodu fatalnego działania serwerów ppe przerzucam się na hosting zewnętrzny. Z jednej strony zdjęcia będą widoczne tylko 3 miesiące, ale z drugiej będą lepszej jakości. Chyba, że macie lepsze serwery do zaproponowania, niż "zalukaj", jestem otwarty na sugestie.]

 

Pozdro.

 

 

Gomlin

 

Kulturka uboga i prawdopodobnie zmniejszy się do 1-2 osób. Takie czas, że coraz mniej w naszym życiu miejsca na hobbystyczne pisanie. Póki co to na tyle - reszta należy do Waszych komentarzy ;) 

Pozdr, Gom.

Kulturalne ogłoszenie CrossPlay:

Przy okazji, wszystkich spragnionych tekstów o grach  w ciągu tygodnia
( w weekend tylko kulturka!)  zapraszam na CP

W tym tyg pojawiły się:

Pokemon Sword & Shield  [Recenzja - Gomlin]
Call of Duty: Modern Warfare [Recenzja - Tom]
Sled Storm [Recenzja - Gomlin]
W poszukiwaniu celu [Wolna Redaktorka - Iron]

 


www.crossplay.pl

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 25 Poziom: 78
PD: 58875
REPUTACJA: 35423