Blog użytkownika Gomlin

Majkelx88

Gomlin Gomlin 25.10.2019, 14:31
Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #119
134V

Kultura na weekend 3.0 [ BEZ GRANIA ] #119

Witam serdecznie i zapraszam na kolejny odc kulturki na weekend!

 

Gomlin

 

 

Witam wszystkich,

Niestety dzisiaj kultura całkowicie wysiadła - a właściwie współpracownicy wysiedli. Więc jestem tylko ja, Darek i Rasmass. Cóż bywa i tak. Dawniej prowadziłem kulturę sam, może i do tego wróci ? Póki co czytamy to co mamy :)

 


  


 

FILM: Obejrzałem reboota Laleczki Chucky. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się zbyt wiele i jestem dzięki temu mile zaskoczony. Na tle wznawianych serii, które często okazują się crapami - ten wydaję się więcej niż znośny. Bawiłem się naprawdę dobrze, chociaż nie nazwałbym tego horrorem. Strachu nie odczułem ani przez chwilę. Zakwalifikowałbym to jako film rozrywkowy bo było wiele momentów w których można się pośmiać a sam patent, że podłączona do chmury laleczka ma dużo więcej możliwości niż ta z pierwowzoru. Oczywiście fabuła jest do bólu sztampowa, ale kto by się nią przejmował w tego typu filmie? Myślę, że można śmiało obejrzeć w wolny wieczór ;) 
P.S:
Czuć tutaj dobre kino średnie klasy B z lat 90', co dla mnie osobiście jest plusem.

 

CZYTADŁO:  Alicja pękła. Pierwsza od dawna książka wychodząca poza kanon typowego fantasy w którym zawsze siedzę. Tytuł daje dużo do myślenia. Uważam, że czytadełko bardzo dobrze spełnia rolę takiej odskoczni od świata smoków, krasnoludów, elfów i magii. A teraz ponownie wrócę do tematu magii, choć też nie w typowej formie. Do rąk trafia kolejny tytuł pana Piekary Necrosis: Przebudzenie.

 

        

              

 

 

 

 

 

 

 

  

Jackoo

 

 

 

 

 

RasMass [ FESTIWALOWO ]

  Witaj Kulturko.
 
Dzisiaj szybko i na temat, bo czasu w tym tygodniu mam tyle co kot napłakał. Wybieramy się do stolicy naszego kraju na:
 
JAZZ JAMBOREE

            Jazz Jamboree jest jednym z najstarszych, wciąż istniejących festiwali w naszym kraju. Od 1959 roku organizowany w Warszawie przyciągał największych i najważniejszych twórców jazzu z całego świata. W tym roku będzie to już 61. edycja!
 
 A kto zagra?
 
            JOHN MCLAUGHLIN & THE 4TH DIMENSION (GB)
           

           
         JEAN – LUC PONTY (FR)
 

 
            GET THE BLESSING (GB)
 

 
            Na imprezie będzie można usłyszeć także Kuba Więcek & Gawęda Quintet feat. Ralph Alessi, Spice of Life Trio: Jamaaladeen Tacuma/Artur Majewski/Vasco Trilla, Silent Witness: Mieko Miyazaki / Loup Barrow / Bond, Marek Napiórkowski „HIPOKAMP” feat.Mino Cinelu i Adam Pierończyk, EABS feat.Tenderlonious, Melissa Aldana Quartet, Mélanie De Biasio, Lucky Peterson & The Organizations feat.Tamara Tramell.
 
Na dzisiaj to wszystko, do przeczytania i posłuchania następnym razem.

 

GearHulk

 

 

  

 

Yangus19

 

 

 

P-chan

 

 


 

Wielbiciel Anime POSZUKIWANY!

 

 

 

Repip

 

 


 

Darek79r19

 

Heja heja!

Jako fan pierwszego sezonu Mindhunter'a oczywiście z wielka chęcią zabrałem się za sezon drugi. Historia opowiedziana w tym serialu jest co najmniej interesująca i zdecydowanie zasługuje na uwagę. Sezon drugi pokazuje nam profilowanie seryjnych morderców w praktyce, jak trudne były to początki i jak wiele przeszkód agenci musieli pokonać, aby pokazać, że ten sposób działania przynosi efekty. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią dobre seriale kryminalne, bazujące na kilku płaszczyznach i poruszające problemy osobiste. Takie seriale piętnujące biurokrację oraz pokazujące problemy wynikające z rasizmu i szufladkowania grup społecznych są dziś tym bardziej interesujące, kiedy pokazują problem z każdej strony. Polecam.

 

 

Coś dla ucha:

 

 

Coś dla oka:

 

 

pozdro

 

 

Gomlin

 

Kulturka dojechała do końca dzisiaj. Muszę obgadać sprawę współpracy bo coraz częściej wiele osób wypada. Nie mam tego za złe, każdy ma swoje obowiązki, także po prostu trzeba się określić czy są siły...i czas na występowanie w kolejnych odcinkach ;) Póki co dzięki Darek i Rasmass a czytającym na komentarze i wsparcie ^^

Pozdr, Gom.

Kulturalne ogłoszenie CrossPlay:

Przy okazji, wszystkich spragnionych tekstów o grach  w ciągu tygodnia
( w weekend tylko kulturka!)  zapraszam na CP

W tym tyg pojawiły się:

Tales of Hearts R  [Recenzja - Yuri]
Gears 5 [Recenzja- Tom]

 


www.crossplay.pl

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Należę do rasy starożytnych smoków
Oceń profil
+ +147 -
Gomlin
Ranking: 26 Poziom: 77
PD: 58363
REPUTACJA: 35175