Blog użytkownika underluk

underluk underluk 06.10.2017, 12:39
Miesiąc grozy #9 - wrzesień 2017
964V

Miesiąc grozy #9 - wrzesień 2017

Dla uczniów, wrzesień sam w sobie jest horrorem, ale spójrzmy co wydarzyło się we wspomnianym miesiącu w filmie, literaturze, grach itp. Oczywiście skupię się tylko na grozie. 

FILM

 

Naznaczony: ostatni klucz” bo tak będzie nazywała się czwarta odsłona tej serii, doczekał się pierwszego zwiastuna. Znajdziecie go w rozwinięciu.

Film pierwotnie miał ukazać się jeszcze w tym roku, ale wiosną Sony i Universal przesunęły premierę na styczeń 2018. Co ciekawe, obraz nie ma w podtytułu „rozdział 4” jak to było do tej pory, a „ostatni klucz”.

Nie przedłużając jednak, oto zwiastun (całkiem niezły zresztą).


Nie ma to jak rekiny łaknące ludzkiego mięsa. Kosztujący 5,5 mln dolarów „47 Meters Down” zarobił 44 mln. Nic więc dziwnego, że w przygotowaniu jest już sequel - „48 Meters Down”.

Akcja filmu osadzona będzie w nadmorskiej brazylijskiej metropolii Recife, w której to grupa młodych kobiet znudzona typowymi atrakcjami turystycznymi, chce przeżyć przygodę. Wybierają nurkowanie w miejscu, w którym znajdują się podobno ruiny zatopionej miejscowości. Trafią tam jednak na coś jeszcze.

Reżyseruje Johannes Roberts, który napisze wraz z Ernestem Riera napisze także scenariusz.


To” straszy do piątku w naszych kinach i zbiera same pozytywne recenzje. My tymczasem poznaliśmy scenarzystę drugiej części.

Od początku było wiadomo, że film planowany jest na dwie odsłony. Pierwsza opowie historię dzieci i ich konfrontację ze złem, które czai się w Derry w stanie Main. Drugi przeniesie się o 30 lat później, gdzie ci sami bohaterowie staną do ostatecznego starcia z Pennywisem.

Scenarzystą „It: Part 2” został Gary Dauberman. Ten sam, który odpowiada za fabułę jedynki.

Choć film oficjalnie nie zyskał jeszcze zgody na realizację, nikt raczej nie wątpi, że tak się stanie. Za kamerą prawdopodobnie ponownie stanie Andy Muschetti.


Jeśli jesteście fanami serialu o napędzanych krwią autach to niestety, ale stacja SyFy nie ma dobrych wieści jeśli chodzi o przyszłość „Blood Drive”.

Jak donosi serwis Bloody Disgusting, serial po 13 odcinkach został skasowany.

Uczcijmy ten moment minutą ciszy, a potem przypomnijmy sobie zwiastun.


Jamie Lee Curtis jest ikoną serii "Halloween" (oczywiście poza samym Michaelem Myersem) i miło wiedzieć, że dołączyła właśnie do obsady najnowszej odsłony cyklu.

Aktorka wystąpiła w sześciu z dziesięciu części, a najnowszym filmie wcieli się ponownie w postać Laurie Strode. 

Film wyreżyseruje David Gordon Green, a premierę zaplanowano na 19 października 2018 roku. 


Sony ma w planach ekranizację książki "Letnia noc" ("Summer of Night") Dana Simonsa.

Niektórzy twierdzą, że jest to efekt sukcesu ostatniej ekranizacji "To" i obecnie każde z większych studiów filmowych, chce mieć w swojej ofercie coś podobnego. Ale pozostawmy gdybanie na boku. 

"Letnią noc" wyreżyseruje Isaac Ezban, a scenariusz napisze Ben Poole. 

Latem 1960 roku ktoś, albo coś prześladuje dzieci w małym miasteczku. Z niedostrojonych odbiorników przemawiają tajemnicze głosy, w ziemi pojawiają się krwawe szczeliny... Dzieci i ich rodzice odkrywają potworności, o których istnieniu nie wiedzieli... [za filmweb.pl]


Już w październiku Netfilx zaprezentuje nam swoją wizję opowiadania "1922" Stephena Kinga. Ukazał się zwiastun filmu. 

Tekst ukazał się w zbiorze "Czarna bezgwiezdna noc" i opowiada historię mężczyzny, który po zabiciu żony prześladowany jest przez szczury, które bierze za efekt nawiedzenia przez byłą małżonkę. 

 

 

PREMIERY

8 września swoją premierę w naszych kinach miała świeża ekranizacja książki "To" ("It") Stephena Kinga w reżyserii Andresa Muschiettiego. 

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci. [za cinema-city.pl]


Netflix zaprezentował zwiastun nadchodzącej ekranizacji książki "Gra Geralda" pióra Stephena Kinga. 

Fabuła opowiada losy Jassie, która wraz z mężem planuje  spędzić miło czas w domku letniskowym. Niestety po małym wypadku, kobieta kończy przykuta do łóżka bez zbytniej możliwości uwolnienia się. W jej głowie zaczynają rodzić się przerażające myśli, a nad wszystkim mrocznym cieniem kładzie się pewne wydarzenie z jej przeszłości. 

Film wyreżyseruje Mike Flanagan, który tak wypowiada się o projekcie: 

Gra Geralda była moim wymarzonym projektem od przeszło dwudziestu lat. Jako wieloletni wielbiciel Stephena Kinga, to dla mnie prawdziwy zaszczyt, by móc uczestniczyć w tym niesamowitym materiale.

Na ekranie wystąpią m.in.: Carla Gugino i Bruce Greenwood. Premiera planowana jest na 24 września

 

Tagi: film groza gry horror komiks książki literatura planszówki prasa

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +18 -

Oceń profil
+ +19 -
underluk
Ranking: 664 Poziom: 52
PD: 18508
REPUTACJA: 1032