Blog użytkownika underluk

underluk underluk 03.07.2017, 12:19
Miesiąc grozy #6 - czerwiec 2017
542V

Miesiąc grozy #6 - czerwiec 2017

Pod koniec czerwca trafił mi się urlop i dlatego Miesiąc grozy zalicza delikatne opóźnienie. Ale co się odwlecze to i Jason nad jezioro przywlecze, więc oto podsumowanie wydarzeń w świecie grozy, jakie miały miejsce w miesiącu czerwcu. Zapraszam.

FILM

 

Dwie części „Obecności” sprawiły, że słysząc o pracy nad trójką mamy pewne wyobrażenie tego filmu. Tymczasem twórcy chcą dać nam nieco inny film.

Producent Peter Safran ujął to tak:

Niektóre sprawy (jakimi zajmowali się Warrenowie) nie są aż tak znane, choć spędzili oni dużo czasu nad ich zgłębianiem. Nie możemy przecież zrobić kolejnego filmu o nawiedzonym domu, czyż nie? Nie możemy opowiedzieć o kolejnym opętaniu w domu z zagrożoną rodziną. Prawda? Myślę, że tym razem powinno to być coś innego.

I dobrze. Po co kręcić w kółko to samo? Doskonała jedynka, doczekała się nieco mniej udanego, ale cały czas wartego uwagi sequela. O czym będzie trójka? Tego jeszcze nie wiadomo. Safran stwierdził, żę: Mamy dużo opcji i mnóstwo materiału źródłowego.

Pozostaje czekać.


Tęsknicie za „Rekinado”? Stacja Syfy, dzień po tym jak Donald Trump wycofał się z porozumienia klimatycznego, ujawniła plakat filmu „Sharknado 5: Global Swarming”.

Do prezydenta USA nawiązuje też hasło reklamowe „Make America Bait Again”, które w bezpośredni sposób przywodzi na myśl znene z ostatnich wyborów w Ameryce Północnej „Make America Great Again”.

W "Sharknado 5: Global Swarming" syn Fina i jego bionicznej żony April zostaje porwany przez przemierzające cały glob rekinado. Para rusza jego śladem trafiając do Londynu, Rzymu, Amsterdamu, Tokio i Rio, gdzie szukają pomocy u naukowców, koronowanych głów, reporterów i olimpijskich sportowców i przygotowują się do najbardziej epickiej batalii w historii zmagań z żywiołem i latającymi rekinami. [za filmweb.pl]

Na ekranie poza aktorami znanymi z poprzednich części w epizodycznych rolach będziemy mogli zobaczyć takie nazwiska jak: Clay AikenTom HanksOlivia Newton-JohnBret Mchaels i Margaret Cho. Znalazło się także miejsce dla Fabio (papież), Charo (brytyjska królowa) oraz Chrisa Kattana (premier Wielkiej Brytanii).

Aha. Wspomniana grafika promocyjna zdobi tego newsa. Premiara odbędzie się 6 sierpnia


Plotki na temat „Smakosz 3” nawarstwiają się już od prawie piętnastu lat. Film swoją premierę będzie miał w tym roku, ale fabularnie nie będzie trójką, a dwójką.

Jak się okazuje, nadchodząca produkcja opowie historię dziejącą się między pierwszym i drugim filmem. Jego akcja skupi się na kobiecie, która świadoma cyklu życiowego tytułowego potwora, wraz z grupą śmiałków postara się go powstrzymać.

Czwarta część, której scenariusz podobno jest już gotowy, rozpoczynać ma się w momencie, w którym kończy się trójka.


Choć któraś tam z kolei data premiery filmu „Amityville: Przebudzenie” wyznaczona była na 30 czerwca, to termin ten jest już nieaktualny.

Mowa tu o amerykańskiej premierze, ale Dimension Films wycofało film z dystrybucji i nie podało ani powodu takiej decyzji, ani nowej daty.

Warto zaznaczyć, że film miał zadebiutować już 15 kwietnia 2016 i choć potem dostaliśmy informację, że premiera nastąpi wcześniej, bo 1 kwietnia, tak się jednak nie stało. Potem mówiono o 6 stycznia 2017 roku, aż stanęło na 30 czerwca. Jak widać i ten termin nie zostanie dotrzymany.

Nastoletnia Bella wraz z dwojgiem rodzeństwa i matką wprowadza­ją się do nowego domu. Ta przeprowadzka pozwoli im zaoszczędzić na kosztowne leczenie dla brata Belli, który od lat sparaliżowany, żyje przykuty do łóżka. Choć dom wydaje się przestronny i piękny, dziew­czynę od początku coś w nim niepokoi. Ma poczucie, że nie są w nim sami. Gdzieś za ścianami wyczuwa niepokojącą obecność. Jej strach narasta, gdy w niewyjaśniony sposób zaczyna zmieniać się stan zdro­wia jej brata. To co początkowo wygląda na cud, wkrótce okazuje się koszmarem. Bella nabiera przekonania, że matka coś przed nimi ukrywa. Wkrótce zrozumie, że zamieszkali w domu, w którym doszło do potwornej zbrodni, a dusze umarłych wciąż szukają zemsty. Jednak to nie one uzdrawiają sparaliżowanego chłopca. Prawda, którą odkryje Bella, okaże się znacznie gorsza...  [za filmweb.pl]


Remake "Linii życia" ("Flatliners") doczekał się pierwszego zwiastuna. Film jak i plakat znajdziecie w rozwinięciu. 

Fabuła skupia się na pięcioro studentach, którzy chcąc dowiedzieć się, co kryje się za cięką linią życia, wprowadzają się w stan klinicznej śmierci by po chwili się wybudzić. Coraz bardziej śmiały eksperyment okazuje się mieć ciemną stronę, a przekraczanie granicy życia i śmierci konfrontuje badaczy z ich własnymi grzechami oraz paranormalnymi konsekwencjami. 

Film reżyseruje Niels Arden Oplev, a scenariusz napisał Ben Ripley. Na ekranie wystąpią: Ellen PageJames NortonSteve ByersNina Dobrev i Beau Mirchoff

Premiera odbędzie się pod koniec września


Stacja telewizyjna BBC ma w planach serial oparty o "Draculę" Brama Stokera. Zabierają się za niego twórcy "Sherlocka". 

A mianowicie Mark Gatiss i Steven Moffat. To oni staną na mini-serią z pełnometrażowymi odcinkami. I to właściwie wszystko, co wiemy na ten temat. Ciekawe, czy twórcy pozostaną wierni oryginałowi, czy postanowią np. uwspółcześnić tę historię. 

Wiadomo natomiast, że Gatiss podkreślał w przeszłości swoje uwielbienie do klasycznych horrorów, wśród których wymieniał m.in. "Draculę" z 1958 roku wyprodukowaną w Hammer Film Productions z Christopherem Lee i Peterem Cushingiem w rolach głównych. 

 

Tagi: film groza gry horror komiks książka literatura prasa

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +19 -
underluk
Ranking: 664 Poziom: 52
PD: 18508
REPUTACJA: 1032