Blog użytkownika StAtEoFmInD

StAtEoFmInD StAtEoFmInD 15.05.2013, 03:27
DRUM AnD BASS z rodziną :D
1628V

DRUM AnD BASS z rodziną :D

Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki:-)

Witam:) Postaram się tutaj wrzucać w wolnych chwilach kawałki, które przykuły w jakiś sposób moją uwagę. Nie będą to jednak same "drum-y" lecz jak w tytule pokrewne tej muzyce, mniej lub bardziej(mam tu głównie na myśli: Jungle, Atmospheric, Drumfunk, Liquidfunk, Naurofunk ). Jeśli czas pozwoli ciekawych kawałków nie powinno zabraknąć. Jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności z tą właśnie muzyką, być może znajdzie tu coś co go przekona. Jeśli natomiast siedzicie w temacie może coś was zainteresuję.

Od tak na dobry początek polecimy czymś lightowym:) W przypadku tego kawałka warto przytoczyć komentarz jednego z użytkowników:

"Headphones on

all lights off

Focus your mind on nothing but the music

Where did it take you?"

Liquidfunk jest chyba najbardziej melodyjną odmianą dnb. Nie przypadkiem występuje tu częsty wokal gdyż ten konkretnie podgatunek miesza się z innymi stylami muzyki, takimi jak: funk, disco, house, soul.  Nazwa liquidfunk zaczęła oficjalnie funkcjonować od 2000r. Najbardziej rozpoznawalnymi przedstawicielami tej gałęzi muzyki sa: Logistics, Nu:Tone, High Contrast, London Elektricity, Calibre, DJ Marky, Sigma, Netsky.

Ten klip robi naprawdę kawał dobrej roboty:D

Jeśli już mówić o muzyce dnb jako takiej grzechem było by nie wspomnieć o bardzo ciekawym projekcie zrealizowanym przez, duet DJ Phonoheads (Philipp Maiburg & Michael Scheibenreiter) i Orkiestrę symfoniczną z Dusseldorf-u. Co by nie mówić jest to świeże doznanie muzyki drum and bass w bardzo ciekawej aranżacji. Oby więcej takich inicjatyw.

  


Drum and Bass(dnb/D&B itd......) wywodzi się bezpośrednio do muzyki zwanej Jungle, choć jako jego prekursorów można wymieniać także acid house i rave. Za ojców gatunku uznaje się dzisiaj persony takie jak LTJ Bukem czy Goldie, choć do sukcesu muzyki znacząco przyczynili się mi: Roni Size, Andy C, DJ Hype, Grooverider, Aphrodite, Kenny Ken, Fabio. Wspomnieni Panowie wydawali swoją muzykę już od 1992 kształtując gatunek Jungle i DnB. Chcąc najprościej scharakteryzować omawianą muzykę, trzeba powiedzieć, iż jest ona dość szybka(od 160 uderzeń na minutę) i cechuje się głębokim basem. Na naszym rodzimym poletku zdecydowanie zaistniały takie formacje jak CLS&WAX(wydali kilka kawałków w Hospital Records), Sonic Trip, Sonic Saturation, czy producent z Wrocławia: Symptom. Aby zbytnio nie przeciągać wrzucam kilka kawałków do odsłuchu.

P.S. może kojarzycie ten motyw z filmu Human Traffic. Pozamiatało tymi gośćmi w sklepiku pod konie filmiku:

Polecam przesłuchać zwłaszcza rodzimego Sonic Trip:)

W sumie to już bardziej Ragga-Jungle, ale niech będzie. Na to przyjdzie jeszcze pora, teraz mały przedsmak:

Mam nadzieję, że kogoś zainteresowałem choć trochę. Nowe kawałki i ciekawostki powinny się pojawić w najbliższym czasie. Z góry dzięki za poświęcony czas.

Pozdrawiam StAtEoFmInD

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +4 -
StAtEoFmInD
Ranking: 3479 Poziom: 31
PD: 4467
REPUTACJA: 80