MO's STORIES

MOX1079

MOX1079 MOX1079 20.05.2013, 08:59
Kontuzje gracza
859V

Kontuzje gracza

Czy padliście kiedyś ofiarą kontuzji eliminującej możliwość grania na konsoli?

Mnie coś takiego zdarzyło się tuż przed zeszłorocznym Halloween. W tym czasie miałem na warsztacie strzelaninę "Borderlands". Dawali ten tytuł w PS+ gdzieś na jesieni. W październikowy weekend zacząłem rozpracowywać DLC "The Secret Armory of General Knoxx". Wieczorem zaczęliśmy z żoną wycinać dynie na Halloween. Chwila nieuwagi, nóż mi się omsknął i przejechałem się ostrzem po kciuku lewej dłoni. Rzecz w tym, że posługiwałem cholernie ostrym, ząbkowanym nożem do chleba - FISKARS (dokładnie taki jak na zdjęciu poniżej).

 

Skończyło się na trzech, szytych na żywca, szwach i wyeliminowania mnie jako konsolowego gracza na czas sześciu tygodni. Nie sposób jest przecież  grać na analogu bez obu sprawnych kciuków. W przypływie głodu i desperacji po odstawieniu pada, odkurzyłem starego Warcrafta 3 na PC. Na otarcie łez dostałem 500 PLN z ubezpieczenia. Do Borderlandsowego DLC "Secret Armory..." na razie nie wróciłem.

 

Epilog

parę tygodni po wypadku poszedłem na kontrolę do specjalisty chirurga, ten obejrzał bliznę i zalecił mi proste ćwiczenie w celu odzyskania sprawności i czucia w tym palcu:

- niech pan uciska kciuk i dotyka nim twardych powierzchni, systematycznie, w kilku seriach przynajmniej po kilkanaście minut dziennie

- czy zamiast tego mogę zwyczajnie grać wibrującym padem od Playstation? - spytałem

- idealnie! - odpowiedział doktor

Tak, niepierwszy pewnie raz w historii medycyny, konsola stała się urządzeniem do prowadzenia wydajnej rekonwalescencji :-)

 

Tagi: borderlands kontuzja wypdek

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +6 -
MOX1079
Ranking: 924 Poziom: 48
PD: 15109
REPUTACJA: 794