Blog użytkownika Michaelluss

Michaelluss

Michaelluss Michaelluss 21.08.2013, 16:11
Czemu na konsolach nie ma symulatorów do stu piorunów??
4773V

Czemu na konsolach nie ma symulatorów do stu piorunów??

Witam!! Jako, że jestem ogromnym fanem lotnictwa i symulatorów. Zawsze ubolewałem nad tym, że prawdziwy symulator może być tylko na komputerze……

Konsole są do szybkiej i niezobowiązującej rozgrywki!! Myślisz, że gracz konsolowy wytrzymałby chociaż 10 minut grając w symulator?? Na konsolach wymagają akcji non - stop i ciągłej zadymy!! - mniej więcej takie (głupkowate:) treści znalazłem w internecie szukając informacji czemu nie mogę sobie na Ps3, lub Xboxie 360 pograć w Euro Truck Simulator 2, Flight Simulator X, czy genialne ostatnio X-Plane 10!!

 

Najlepsze jest to, że to nie kwestia pada i niemożności przeniesienia sterowania na konsole jest tego powodem!! Najlepszy przykład to Trainz Simulator 2013, który obsługuje z powodzeniem pada do Xboxa 360. Rozumiecie zaimplementowali w grze na PC możliwość obsługi pada z konsoli a nie wydadzą tej gry na konsole, strasznie mnie to wkurzyło i rozśmieszyło jednocześnie!!  Zwłaszcza, że dla wygody latania można sobie podłączyć joystick do konsoli (są takie w sprzedaży:), do kierowania ciężarówką to pad, lub kierata jest potrzebna i ewentualnie tam parę przycisków. Problem pojawia się z złożonymi symulatorami lotu, ale zawsze można by to jakoś rozwiązać np. skróty klawiszowe (mimo wszystko można dużo kombinacji rozkminić na padzie:). Zawsze można zrobić kursorek, którym się będzie najeżdżało na poszczególne wskaźniki. Pewnie pojawią się głosy, że jeśli chcesz grać w symulatory to kup sobie komputer a nie konsolę, kiedy konsola mi bardziej odpowiada i już, komputer mam ale raczej nie pociągnie najnowszych gierek:)!!

 

W Japoni wyszedł na Ps3 swego czasu ciekawy symulator pociągu: Railfan - ale jest to bardziej interaktywny film niż gra, choć wygląda toto dość ciekawie i da się, da:). A zapomniałem na koniec o najważniejszym ma wyjść jakoś w najbliższym czasie Farming - Simulator 2013, ale jeden skowronek wiosny nie czyni i nie jest to też mój obszar zainteresowań:) Niedługo premiera next - genów, liczyłem, że będzie choć jedna zapowiedź jakiegoś symulatorka, jakaś mglista nadzieja, że pracujemy nad tym ale jeszcze nie podajemy szczegółów. Napiszcie w komentarzach czy też interesujecie się tym obszarem grania, czy dla Was jest to zbędny rodzaj gier na konsole.

Tagi: czemu na konsole nie ma symulatorów symulator symulator na konsle symulatory symulatory na konsole

Oceń notkę
+ +1 -

What is the live without game?
Oceń profil
+ +17 -
Michaelluss
Ranking: 191 Poziom: 64
PD: 33642
REPUTACJA: 1322