Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 07.05.2016, 16:55
Papercraft #13 - Final Fantasy IX
866V

Papercraft #13 - Final Fantasy IX

Witam, w dzisiejszym wydaniu papierowego bloga model Viviego z Final Fantasy IX oraz kompletnie niezwiązany z grami model Phantom Manor z francuskiego Disenylandu.
 

Vivi Ornitier jest jednym z głównych bohaterów 9 części Final Fantasy. Ten zaledwie 9 letni czarny mag nie wie zbyt wiele o swojej przeszłości. Po śmierci dziadka którym się nim opiekował wyrusza w podroż by odkryć prawdę o swoim pochodzeniu. Choć początkowo wydaje się niezdarny i mało pewny siebie wraz z rozwojem historii pokazuje swoją odwagę i potęgę czarnego maga.

Wygląd Viviego odpowiada tradycyjnej wizji czarnego maga z serii Final Fantasy. Posiada on więc niebieskie wdzianko oraz żółty spiczasty kapelusz. Ten ostatni jest jednak dla Viviego trochę za duży więc zamiast stać spiczasto ku górze opada nieco z tyłu jego głowy. Charakterystyczne są także jego wielki złote oczy którymi spogląda spod kapelusza. 

Prezentowany przeze mnie model nie należy do najwyższych i mierze 17 cm w kapeluszu (dosłownie). W lewej ręce dzierży Flame Staff (16 ataku i możliwość nauczenia czaru Fira i Sleep).  Z kolei w prawej trzyma kulę ognia gotową do rzucenia we wroga.  

Drugim zrobionym przeze mnie modelem jest papierowa wersja Phantom Manor. Ta nawiedzona rezydencja jest jedną z atrakcji w Paryskim Disneylandzie. Jej otwarcie dla zwiedzających miało miejsce w 1992 roku. Zwiedzanie budynku łączy w sobie sekcje chodzone jak i przejażdżki specjalnymi pojazdami, a dla turystów przygotowane zostały liczne audio-wizualne, budzące grozę atrakcje. 

 

Co do zrobionego przeze mnie modelu to wykonany on został w skali 1:66. Wysokość wynosi 30 cm, szerokość 27 cm, a długość 33 cm.

Zapraszam do oglądania, komentowania i do zobaczenia następnym razem ;) 

 

Tagi: final fantasy IX papercraft phantom manor vivi

Oceń notkę
+ +45 -

Oceń profil
+ +45 -
Luck77
Ranking: 361 Poziom: 55
PD: 21524
REPUTACJA: 4229