Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 11.10.2020, 15:02
Papercraft #29 – Sześcienne dioramy 2
625V

Papercraft #29 – Sześcienne dioramy 2

Witam w kolejnej odsłonie wpisu dotyczącego dioram prezentujących klasyczne gry w plastikowych sześcianach. 
 

Tym razem już wszystkie projekty zostały zaprojektowana i zrobione od początku przeze mnie.  Przy wyborze gier częściowo sugerowałem się komentarzami pod poprzednim wpisem, więc teraz także zapraszam do zostawiania swoich propozycji. Chociaż nie ukrywam, że robię dioramy tylko z tych gier które sam kiedyś grałem, bo dzięki temu mogę lepiej zaplanować który fragment najlepiej pasowałby do zrobienia scenki. No i raczej najlepiej prezentują się tak przedstawione gry z epoki 8 i 16 bitowej, które dzięki dioramom mogą nabrać głębi i trójwymiarowości.

Na dzisiejszy wpis ma przygotowanych pięć dioram przestawiających gry z różnych platform.

Pierwszą z nich jest Advance Wars z Gameboya Advance. Świetna turowa strategia z uroczo kolorową grafiką. Gra była zadziwiająco dużo jak na małą kieszonsolkę i oferowało dziesiątki godzin rozgrywki podzieloną na główną kampanię oraz misje dodatkowe.

 

 

Kolejną grą jest Double Dragon z NESa. Klasyczny beat ’em w którym chodzisz w prawo i bijesz  wszystkich na swojej drodze ;).  Gra oczywiście jak przystało na standardy gier z tamtych lat nie była prosta. Z pewnością ułatwić rozgrywkę mogła pomóc drugiego gracza który mógł do nas dołączyć do okładania oponentów.

Następna jest najmłodsza z prezentowanych gier. Crash Bandicoot 3: Warped z konsoli PlayStation. Jedyny przedstawiciel gry z epoki 3D.  Diorama przedstawia Warp Room gdzie można było wybrać poszczególny level lub pójść zapisać stan gry, co było dość istotne w czasach gdy gry nie posiadały auto-save ; )

 

Następny jest Chrono Trigger. Jak dla mnie jedna z najlepszym gier ze SNESa (chociaż waham się jeszcze pomiędzy Final Fantasy VI). Za komentarzem użytkownika Vasco do dioramy wybrałem scenę podczas której bohaterowie odpoczywając przy ognisku w lesie. To jest też jedna z tych gier których fajnie by było zobaczyć remake, ale z drugiej strony ich pikselowa grafika ma jednak swój urok który mógłby gdzieś zniknąć w czasie przejść w świat 3D. Ale mogę się mylić ; ) Jak dla mnie najlepszą wersją jest ta z DSa gdzie grafika została taka sama, a jedyne co poprawiono to menusy które stałe się bardziej czytelne niż w oryginalnej wersji.

Ostatnia z dzisiejszych dioram ilustruję grę Chip & Dale z konsoli NES. Ta platformówka dla odmiany nie miała niebotycznie wysokiego poziomu trudności i dało się ukończyć. Mogło być jeszcze łatwiej jeśli udało nam się znaleźć drugiego gracza, który mógł dołączyć do rozgrywki i pomagać nam sterując drugą z wiewiórek.

To wszystko w dzisiejszym wpisie, do zobaczenia następnym razem : )  

 

Tagi: advance wars chip & dale chrono trigger crash bandicoot 3: warped diorama double dragon papercraft

Oceń notkę
+ +31 -

Oceń profil
+ +63 -
Luck77
Ranking: 340 Poziom: 58
PD: 25472
REPUTACJA: 4983