Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 20.05.2019, 12:49
Papercraft #22 – Pokemon – Charizard
466V

Papercraft #22 – Pokemon – Charizard

Witam w kolejnej odsłonie mojego bloga poświęconemu papierowym figurkom. Tym razem wracam do serii poświęconej Pokemonom i przedstawiam Charizarda.
 

           Od mojego poprzedniego wpisu o Pokemonach minęło już niemal 5 lat i już przynajmniej jeden kieszonkowy potwór zdążył wyewoluować ;) Charizard jest ostatnim stadium ewolucji ognistego startera Charmandera (przynajmniej początkowo, bo później dostał też mega-ewolucję).

             W przeciwieństwie do swoich poprzednich form posiada skrzydła i choć z wyglądu przypomina smoka to jedynymi typami Pokemonów do których się zalicza są ogniste i latające.  Podobnie jak w swoich poprzednich wcieleniach posiada długi ogon zakończony niegasnącym płomieniem. Ma niezwykle ostre pazury, długą szyję i dwa rogi wystające z tyłu głowy. Przód jego dwóch skrzydeł jest niebieski, a tył pomarańczowy jak większość jego ciała. Chociaż ledwo widoczna, tęczówka Charizarda ma jasnoniebieski kolor.  Zgodnie z oficjalnymi danymi z Pokedexu mierzy 1,7 metra wysokości i waży 90,5 kg.

            Mój model jest jedna trochę mniejszy ;) Ma ok. 22 cm wysokości, rozpiętość skrzydeł to ok 27cm., a waży tyle co 9 kartek papieru z których został zrobiony.

             Zapraszam do oglądania, komentowania i do zobaczenia następnym razem ;)

Autor projektu: http://www.pokem(...)ard.html
 

A tu porównanie z poprzednim stadium ewolucji (jak widać, skala nie jest zachowana ;))

Tagi: charizard papercraft Pokemon

Oceń notkę
+ +23 -

Oceń profil
+ +45 -
Luck77
Ranking: 361 Poziom: 55
PD: 21524
REPUTACJA: 4229