Blog użytkownika Maciej P

Maciej P Maciej P 30.01.2014, 15:31
Nowy silniejszy Cole McGrath
638V

Nowy silniejszy Cole McGrath

W 2009 roku Sucker Punch odpowiedział mi na pytanie, które zadawałem sobie od lat. Jak by to było posiadać zdolności ukierunkowania błyskawic wystrzeliwanych własnymi rękoma. Odpowiedź padła wraz z ukazaniem się pierwszej części inFamous, gry akcji zlokalizowanej w otwartym świecie. Pomimo wielu słów krytyki inFamous poradził sobie dobrze i okazał się być wspaniałą grą

Historia, która stała się początkiem serii pozostawiła w mej głowie kolejne pytania, jak choćby: czy sequel tak wspaniałej produkcji mógłby by być jeszcze lepszy i czy Cole McGrath mógłby stać się jeszcze potężniejszy? Odpowiedź brzmi: TAK!

 

 

inFamous 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z pierwszej części gry i nie lada gratką dla fanów kuriera rowerowego o imieniu Cole, któremu i tym razem przyjdzie ratować świat przed zagładą. Po pokonaniu Kesslera, cole tym razem musi pokonać zapowiedzianą wcześniej Bestię. Po ucieczce z Empire City trafia do New Marais, które podobnie jak jego pierwowzór Nowy Orlean, zostało dotknięte klęską żywiołową. Jak się szybko okazuje w nowym mieście Cole będzie mieć do czynienia również z nową obsadą wrogów i sojuszników. Stanie też przed wyborem, którą z dwóch dostępnych dróg wybrać, co będzie miało oczywiście wpływ na dalszy przebieg fabuły oraz zestaw umiejętności, które nasz główny bohater będzie rozwijał. Tak pokrótce prezentuje się fabuła gry.

 

 

Jednym z  głównych atutów pierwszej części była frajda ze swobodnego przemieszczanie się po mieście, w sequelu nie mogło więc i tego zabraknąć. Prócz tego, wszystko wygląda teraz jeszcze lepiej, a zdolności Cola w walce z wrogami są wręcz niesamowite i nierzadko przyprawiają o ciarki na plecach.Ich wybór jest również bardzo bogaty i tutaj ukłon z mojej strony dla studia Sucker Punch za bardzo przyjazny interfejs użytkownika, dzięki któremu wybór każdej ze zdolności Cola jest prosty i zrozumiały. System walki, także uległ kilku modyfikacjom. Stał się on bardziej wymagający, a chowanie się czy pozostawanie w ruchu zyskało na znaczeniu by szybko nie stracić życia.

 

 

Pod względem grafiki gra prezentuje się wyśmienicie. Sucker Punch w każdym miejscu zadbał o szczegóły a widowiskowe efekty specjalne często wywołują zachwyt. Same moce Cola prezentują się niesamowicie, a w grze prócz nich zobaczyć możemy jeszcze choćby fruwające w powietrzu auta czy waląca się budynki.

 

 

Producent przyłożył się również w projektowaniu lokacji, które w grze są zróżnicowane, tak więc i tutaj się nie rozczarowałem. Każda z dzielnic różni się od siebie i w pewnym sensie nawiązuje do prawdziwego Nowego Orleanu.

 

 

Reasumując inFamous 2 jest kolejnym tytułem w mojej kolekcji, którego pozbycie się mógłbym nazwać grzechem. To jedna z gier określanych mianem Must Have, czyli takich, które każdy prawdziwy gracz powinien posiadać. Rozrywka, którą zaserwowało nam studio Sucker Punch dając nam ten tytuł to rozrywka na długie godziny grania, rozrywka na wysokim poziomie dająca satysfakcję oraz ciesząca oko.

Cole McGrath is back!

 

Tagi: cole infamous 2 punch sucker

Werdykt
  • + grafika dopracowana w najmniejszych szczegółach
  • + niesamowite efekty specjalne
  • + ciekawe i zróżnicowane lokacje
  • + dobra, wciągająca fabuła
  • + zmieniająca się pora dnia i efekty meteorologiczne
  • - czasem źle wykadrowana kamera podczas walki
10
Maciej P
Maciej P Polecam grę z czystym sumieniem każdemu, komu pierwsza część przypadła do gustu. Sequel jest jeszcze lepszy i jeszcze bardziej widowiskowy.
Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +24 -
Maciej P
Ranking: 4495 Poziom: 29
PD: 3639
REPUTACJA: 253