Blog użytkownika Maciej2801

Maciej2801

Maciej2801 Maciej2801 05.07.2013, 17:04
MORTAL KOMBAT III
346V

MORTAL KOMBAT III

Trzecia część. 

MORTAL KOMBAT III jest ostatnią dwuwymiarową częścią serii. Ukazała się w 1995 roku.

LIU KANG pokonał KHAN-a. Zdenerwowany tym faktem imperator postanawia wprowadzić w życie swój plan awaryjny. BY połączyć Ziemię z OUTWORLD wykorzystuje księstwo SHANG TSHUNGA by wskrzesić matkę KITANY królową SINDEL ( pierwsza postać w serii która wykorzystywał LOT jako technikę walki ) . Pozwala mu to przekroczyć barierę dzielącą światy. Pozwoliło mu to na wymordowanie większości populacji Ziemi i zawładnięciu ich dusz. Niedobitki chronione są przez Raidena, który nie może wziąć udziału w walce gdyż jego moce nie działają w królestwie KHAN-a do którego dołączyła niestety Ziemia. W wyniku ataku ginie Johny Cage a jego miejsce zajmuje KABAL ( oznacza po arabsku fortecę, jedna z najsilniejszych postaci MK 3) postać która o włos nie podzieliła losu Cage utrzymywany przy życiu dzięki respiratorowi chce zemścić się na Khanie. Prócz niego po stronie ziemian znajdziemy KURTISA STRYKERA ( pierwotnie jego imie nosiła postać którą znamy jako JAX,  jedyna postać bez zdolności nadnaturalnych ) policjant, pod wpływem wizji RAIDENA zamierza wesprzeć walkę o Ziemię. Raiden ponadto skontaktował się i poprosił o pomoc NIGHTWOLFA ( jest Jeną z 3 postaci powstałych podczas konkursu – 2 pozostałe to STRYKER i KABAL, jest historykiem dbającym o pamięć swego plemienia ) szaman będący w stanie duchowym ze swoimi zmarłymi przodkami. Po stronie zmienia staje młody SUB ZERO po dowiedzeniu się iż jego klan ma zostać cybernetyzowany musi uciekać przed trzema nasłanymi na siebie zabójcami. Dwóch z nich to CYRAX I SEKTOR ( zanim ich nazwano twórcy nazywali ich ketchup i musztarda ) dawniej członkowie klanu teraz pozbawione duszy roboty. Pozbawieni duszy mogą bez wiedzy imperatora poruszać po jego królestwie.  Imperator po utracie GORO i KINTARO znalazł sobie dwóch nowych współpracowników SHEEVA ( jej imię pochodzi od Śiwy hinduskiego demona, krwawi na zielono ) została osobistych ochroniarzem królowej SINDEL. Druga nową postacią jest MOTARO ( odpowiedzialny za śmierć CAGE, zainspirowany zabawką z dzieciństwa TOBIASA ) jest półbestia z rasy centaurian i głównodowodzącym armii KHANA.

Ta część gry nie zyska al aż tak wielkiego uznania jak II. Zachwalano różnorodność postaci, ładniejsza grafikę, możliwość wyboru trudności poziomu gry.  Narzekano na tryb biegu i system kombosów które pozwoliły pokonywać przeciwników stosujących tylko tryb defensywny. Narzekano również na brak postaci z poprzedniej części ( SCORPION, REPTILE, KITANA, MILENA ) powrócił KANO. Pojawia się   2 ukrytych wojowników NOOB SAIBOT i SMOKE – w drugiej części poznaliśmy go w ludzkiej formie tu gra 3 wojownika LIN KUEI zamienionego w robota i poszukujacaego SUB ZERO. Przed walką pojawiła się możliwość wpisania kodu które pozwalały odblokowywać postaci usunąć licznik czasu odblokować np. grę GALAGĘ. Doszła możliwość przenoszenia się między planszami przez rozbijanie sufitu przeciwnikami.

Twórcy w tej części dodali możliwość AMINALITY czyli zmianę w zwierzę po okazaniu laski przeciwnikowi.

W tym samym roku ukazała się wersja ULTIMATE dodająca bohaterów niedostępnych w pierwowzorze  ( KITANA, JADE, MILENA,itd. ) pojawił się również sławetny ERMAC ( drugi bohater po Milenie stworzony wolą SHAO KHANA, jest fuzją wielu dusz zdobytych przez KHANA ) Twórcy chcąc zażartować z graczy puścili plotkę o postaci RAIN która była aluzją do utworu PURPLE RAIN wykonywanego prze PRINCE.

W tym samym okresie do kin trafił film inspirowany serią.

Mową wersję  kanonu MK przedstawiła nam gra MK TRYLOGY z 1996 roku.

Zamykała ona wątki wszystkich postaci które pojawiły się do tej pory w seii Mortal kombat. Mograliśmy tu zagrać nie grywalnymi postaciami takimi jak KINTARO MOTARO itd.

Twórcy musieli jak zawsze dodać nowego wojownika był nim Cameleon półprzezroczysty wojownik zmieniający kolory i posiadał wszystkie ruchy pozostałych ninja

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Oceń profil
+ +554 -
Maciej2801
Ranking: 4 Poziom: 94
PD: 101036
REPUTACJA: 125372