SKLEP

Blog użytkownika krzychu007

krzychu007 krzychu007 22.12.2016, 00:32
„Dziewczyny" Krzycha – Definitive PRO Edition
1126V

„Dziewczyny" Krzycha – Definitive PRO Edition

Skoro niektóre gry na PlayStation 4 otrzymały stosowną łatkę pod wersję PRO, to czemu jedna z moich charakterystycznych notek nie miałaby otrzymać czegoś podobnego? Zabawy w obecną branżę gier na blogach ciąg dalszy...

Będąc szczerym, nie planowałem publikacji tejże notki, ale jak się tylko dowiedziałem o tym całym PS4 PRO oraz o stosownych łatkach dla niektórych gier na tą platformę, to nie mogłem się oprzeć stworzeniu kolejnej „parodii” naszej obecnej branży gier wideo. Niniejszy wpis zawiera wszystkie opisy (z drobnymi zmianami) bohaterek z wersji BOTY (Blog of the Year Edition) i patch’a o numerku 2.75, plus dziesięć zupełnie nowych. Część obrazków przy znanych charakterystykach została zmieniona, ale nie gwarantuję, że są one w jakości 4K ;P

Zanim przejdziemy do właściwej części notki, to w tym miejscu chciałbym życzyć wszystkim zgRedom i użytkownikom PPE (szczególnie tym, którzy lubią czytać moje blogowe wypociny, rozmawiać ze mną na ShoutBoxie i mieli okazję spotkać się ze mną kilka razy na żywo) dużo zdrowia, spełnienia marzeń, dużej ilości skończonych gier oraz mile spędzonych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym bądź przyjacielskim gronie. Udanego Sylwestra również życzę.

I tym oto miłym akcentem zapraszam do lektury. Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

„Dziewczyny Krzycha” – „NOWOŚCI”

 

BOHATERKI Z GIER

 

Aya Brea (Parasite Eve)

Parasite Eve – mini-seria, która jakimś cudem mnie ominęła w okresie dzieciństwa. Kilka miesięcy temu udało mi się ukończyć po raz pierwszy drugą część tegoż uniwersum, która zafascynowała mnie nie tylko rozgrywką, muzyką czy klimatem, ale też postacią głównej bohaterki, Ayi Brea.

Z tego co wiem na podstawie gry Parasite Eve II („jedynkę” oraz 3rd Birthday muszę koniecznie nadrobić), to Aya jest piękną dziewczyną o blond włosach, która stała się sławna poprzez uratowanie świata przed krwiożerczymi istotami, zwanymi Neo-Mitochondrial Creatures (w skrócie NMC). Pracuje dla amerykańskiej organizacji MIST, której zadaniem jest zwalczanie wspomnianych wcześniej NMC. Jest silną, inteligentą, uczciwą, upartą oraz sarkastyczną osobą. Potrafi też być wrażliwa, miła, uprzejma czy opiekuńcza (w szczególności dla dzieci). Darzy sympatią Kyle’a Madigana – prywatnego detektywa z Teksasu.

Poza bronią palną, Aya wykorzystuje w walce Parasite Energy – magię, która jest wytwarzana przez specyficzne mitochondria, obecne w ciele dziewczyny. Przez tą umiejętność bohaterka czuje się trochę wyobcowana w otaczającym ją społeczeństwie.

 

Cheria Barnes (Tales of Graces f)

Tales of Graces f to trzecia gra z serii jRPG od Namco Bandai, którą mam zaszczyt ogrywać. Ciekawe, że tym faktem zachęciłem Squara do dalszego przechodzenia innej produkcji z tegoż cyklu... Żeby nie odbiegać zbytnio od tematu, to podczas poznawania tej całkiem intrygującej historii natknąłem się na kilka ciekawych postaci. Jedną z nich jest bez wątpienia Cheria Barnes, którą mianowałem liderką mojej drużyny wędrowników.

Ta różowo-włosa bohaterka mieszka w miasteczku Lhant, gdzie wychowywała się wraz z Asbel Lhant’em (główny bohater gry) oraz Hubertem (brat Asbela). Gdy była małą dziewczynką, to cierpiała na chorobę, której symptomy wskazywały na astmę (w grze nigdy nie padła jej nazwa). Siedem lat po incydencie z tajemniczą dziewczyną o imieniu Sophie, stan zdrowotny Cherii się poprawił. Z charakteru jest bardzo radosną oraz opiekuńczą osobą. Posiadając bardzo dobre umiejętności lecznicze, stara się jak najlepiej pomóc osobom chorym bądź też rannym.

Dziewczyna od samego początku gry jest zakochana w Asbelu, jednakże siedmioletnia rozłąka związana ze wspomnianym wcześniej wydarzeniem osłabiła nieco to uczucie. W walce poza magią leczniczą oraz pewnymi czarami ofensywnymi, Cheria wykorzystuje rzucane noże, dzięki którym zachowuje bezpieczną odległość od groźniejszych przeciwników. Jest wnuczką wiernego lokaja ojca Asbela i Huberta, Frederica Barnes’a.

 

Xingcai (Dynasty Warriors)

Od pewnego czasu jestem zaintrygowany grami typu Musou (pomimo dość prostego systemu rozgrywki), więc ciężko mi było przejść obojętnie obok prekursora tegoż cyklu, czyli Dynasty Warriors. Jak tylko jest okazja, to z bratem przechodzimy ósmą edycję Chińskich Wojowników, gdzie oczywiście roi się od historycznych faktów czy postaci (na rzecz gry są one troszkę zmienione). Jeśli chodzi o postacie żeńskie (bo o nich jest przecież niniejsza notka), to moją uwagę przykuła ciemno-włosa Xingcai, której losami będę mógł pokierować dopiero za kilka rozdziałów.

Dziewczyna jest fikcyjną interpretacją drugiej żony Cesarza Liu Shan’a (Cesarzowa Zhang), która jest najmłodszą córką Zhang Fei’a. Wraz z jej przyjacielem z dzieciństwa, Guan Ping’iem, walczy po stronie Shu (jedna z chińskich krain w epoce Trzech Królestw). Z charakteru jest spokojną, odpowiedzialną oraz opanowaną osobą, która zrobi wszystko by ocalić swój dom. Podczas bitew wykorzystuje miecz oraz tarczę.

Xingcai pojawia się również w spin-off’ie zwanym Warriors Orochi, gdzie ma specyficzne dialogi z następującymi postaciami: Nuwa, Benkei, Keiji Maeda, Magoichi Saika, Hanzo Hattori, Yoshimoto Imagawa, Ginchiyo Tachibana, Oichi oraz Ina. Trzy ostatnie osoby są akurat moimi faworytkami z serii Samuari Warriors... Doprawdy dość ciekawy zbieg okoliczności...

 

Chun Li (Street Fighter)

Może i Tekken jest moją bijatyką „numero uno”, ale od czasu do czasu zastanawiam się nad głębszym zapoznaniem się z serią Street Fighter. Obejrzało się całkiem fajny serial animowany Street Fighter II V, miało się lekki podgląd na niektóre postacie z uniwersum poprzez fanowską bijatykę M.U.G.E.N. (nie pamiętam już która to była wersja), gra się czasem w jakąś inną bitkę poza Królem Żelaznej Pięści (Soul Calibur, Dead or Alive)... czemu więc nie spróbować? Ciekawe jak by mi szła nauka ciosów pewną Chinką w niebieskiej sukni chińskiej.

Chun Li to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w uniwersum Ulicznego Wojownika, która swój debiut miała w drugiej części serii (przez wielu uważaną za najlepszą). Dziewczyna jest oficerką policji Interpol, walczącą stylem Kung Fu (jej najbardziej charakterystyczny cios to Hyakuretsukyaku – szybkie kopniaki jedną nogą). Jest przyjazną, odważną oraz zdyscyplinowaną osobą, lubiącą jeść słodycze czy spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi (m.in. Ryu, Kenem i Guilem). Nienawidzi wszelakiej maści przestępstw oraz M. Bisona, który zabił jej ojca.

 

Rebecca Chambers (Resident Evil)

Zobaczmy ile bohaterek z Resident Evil pojawiło się w poprzednich edycjach tejże notki… Tylko dwie? No cóż, trzeba dodać jeszcze jedną, żeby ich było przynajmniej trzy. Jak widać, wybór był raczej prosty.

W Resident Evil 0 i Resident Evil 1/Remake Rebecca była początkującą członkinią oddziału S.T.A.R.S., natomiast po wydarzeniach w Racoon City stała się doradcą medycznym w organizacji BSAA. Posiada dużą wiedzę w zakresie chemii i medycyny. Pomimo swojego młodego wieku oraz drobnej budowy ciała, dziewczyna stara się jak najlepiej, by wykonać powierzone jej zadanie. Przyjazna oraz opiekuńcza osoba.

 

BOHATERKI Z ANIME/MANGI

 

Videl (Dragon Ball)

Może i żyję w przekonaniu, że historia Dragon Ball powinna się zakończyć na pokonaniu Cella (istota posiadająca komórki najsilniejszych wojowników serii – jak nic idealny materiał na ostatniego bossa), jednakże późniejsze wydarzenia miały tam jakieś swoje zalety. Postać młodej Videl, komiczne sytuacje z Mr. Satan w Sadze Buu czy niektóre wątki w GT (m.in. walki ze smokami) bardzo mi przypadły do gustu. W tym miejscu zapomnijmy o Kontrowersyjnym Mistrzu Sztuk Walk oraz alternatywnej kontynuacji Dragon Ball Z, a skupmy się na brunetce, która przykuła moją uwagę.

Videl jest córką Mr. Satan, która uczęszcza do Wyższej Szkoły Orange Star, gdzie poznaje Son Gohana (syna Son Goku). Po pewnym czasie dziewczyna dowiaduje się, że ów młodzieniec jest słynnym Great Sayamanem, o którym całe Satan City mówi prawie same pozytywne słowa. Obiecała chłopakowi, że nie wyjawi jego sekretu, ale pod pewnymi warunkami – wraz z nią musi wziąć udział w nadchodzącym Tenka-ichi Budoukai oraz musi ją nauczyć latać. Wraz z progresem fabuły obie postacie zakochują się w sobie, czego następstwem jest ślub czy narodziny ich córki, Pan.

Na początku dziewoja jest przedstawiona jako typowa chłopczyca – zadziorna, uparta oraz pewna siebie osóbka. Gdy staje się żoną Gohana oraz matką Videl, jej charakter diametralnie się zmienia – jest opiekuńcza i uprzejma dla wszystkich (w szczególności dla swojej rodziny i przyjaciół). Trochę szkoda, bo liczyłem na więcej walk z udziałem Videl... No nic, pozostaje zapoznanie się z jakąś bijatyką w uniwersum Dragon Ball.

 

Alice Nakiri (Shokugeki no Souma)

Przez pewien czas szukałem serii, która nie będzie kolejnym typowym shounenem jak One Piece czy romansidłem dziejącym się w zwyczajnej szkole wyższej. Podczas buszowania w internecie natknąłem się na Shokugeki no Souma – mangę, której tematem przewodnim jest gotowanie. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału nie byłem zbytnio przekonany do tegoż dzieła (niezbyt typowe reakcje na przygotowane przez głównego bohatera potrawy), ale postanowiłem dać mu szansę, i... się wciągnąłem. Zapewne jest to spowodowane obecnością dość ciekawych postaci, w tym srebrno-włosej Alice Nakiri.

Dziewczyna jest uczennicą Akademii Kulinarnej Tootsuki oraz członkinią bogatej rodziny Nakiri. Gdy była w wieku ok. 8 lat, Erina (jej młodsza kuzynka i jedna z ważniejszych postaci w serii) wyśmiała jej umiejętności gotowania. To wydarzenie wystarczyło, aby celem Alice stało się bycie jedną z najlepszych szefowych kuchni na świecie. Jej metoda przygotowania wszelakiej maści dań polega na wykorzystaniu Gastronomii Molekularnej, czyli otrzymywaniu czystych smaków nietypowymi sposobami. Podczas swojego pobytu w Danii poznała swojego pomocnika, Ryou Kurokibę.

Alice jest wymagającą, rozmowną, przyjazną i zdeterminowaną osobą, która nie potrafi znieść porażki. Lubi się też droczyć z innymi osobami oraz rzuca fochy, gdy coś nie idzie po jej myśli. Obie te cechy świetnie obrazuje jej specyficzna mimika twarzy.

 

Rio Rollins Tachibana (Rio: Rainbow Gate!)

Pięć lat temu niedaleko mojego osiedla była wywieszona reklama Sklepu z Grami Gekon, na której była obecna kobieca postać o dość eleganckim stroju oraz o różowych włosach. Przez pewien czas człowiek zastanawiał się z jakiej to gry pochodzi ta ów osoba, ale potem dało się z tym jednak spokój. Kilka lat później temat powrócił, bo przeglądając sobie z nudów recenzje na Tanuki-Anime zobaczyło się screen z tą właśnie bohaterką...

Rio Rollins Tachibana jest postacią, która swój debiut miała w serii automatów pachinko (bodajże to słowo tabu na głównej PPE) Rio oraz w grze Dead or Alive Paradise. W 2011 roku powstało czternasto-odcinkowe anime, które obraca się wokół tejże dziewczyny. Pracuje ona w kasynie znajdującym się na Resorcie Howard jako krupierka, która swoją obecnością przynosi szczęście niejednemu graczowi (z tego właśnie powodu nosi przydomek „Bogini Zwycięstwa”). Z charakteru jest uprzejmą, radosną, pracowitą oraz naiwną osobą. Często towarzyszy jej fretka o imieniu Chip, mała dziewczynka Mint Clark oraz przyjaciółka z dzieciństwa, Rina Goltschmidt.

 

Azusa Fuyutsuki (Great Teacher Onizuka)

Wstyd mi się do tego przyznawać, ale jakimś cudem nie obejrzałem wszystkich odcinków anime oraz nie przeczytałem ani jednego tomu mangi Great Teacher Onizuka (jak będzie tylko okazja, to będę musiał to nadrobić). Poza świetnym humorem, epickim głównym bohaterem oraz dwiema wyśmienitymi piosenkami (Driver’s High i Shizuku), do serii zachęcił mnie jeszcze jeden „czynnik”. Mam tu na myśli postać pewnej nauczycielki, która się zwie Azusa Fuyutsuki.

Jak wspomniałem w poprzednim zdaniu, Azusa jest nauczycielką języka japońskiego w Szkole Seirin, gdzie pracuje wraz z energicznym Eikichim Onizuką (główny bohater tejże historii). W odróżnieniu od swojego kolegi (który był szefem gangu motocyklowego), dziewczyna ukończyła studia literackie na jednej z najlepszych uczelni w Tokyo, Waseda. Z czasem w nim się zakochuje, przez co zaczyna się o niego coraz bardziej martwić, gdy wpada w jakieś poważne kłopoty.

Z charakteru jest odpowiedzialną oraz nieśmiałą osobą. Czasem jednak potrafi ukazać swoją odważniejszą stronę, gdy musi chronić czegoś lub kogoś ważnego. Ma młodszą siostrę Makoto, która diametralnie się od niej różni.

 

Misaki Oga (Beelzebub)

Bez dwóch zdań moją „numero uno” w serii Beelzebub jest Aoi Kunieda, jednakże ciężko mi olać tak intrygującą osobę, jaką jest starsza siostra głównego bohatera, Misaki.

Dziewczyna jest założycielką oraz pierwszą liderką gangu Czerwone Ogony, do którego należą same dziewczyny (z czasem dochodzi do niego Aoi). Mimo że zakończyła swoją karierę chuliganki gdzieś w okresie licealnym, Misaki wciąż potrafi być osobą wzbudzającą strach wśród niektórych osób (m.in. u jej młodszego brata Tatsumi’ego czy jego przyjaciela, Furuichi’ego). Podobnie jak jej rodzice, bez żadnych problemów zaakceptowała Hilde oraz małego Beelzebuba, którzy pochodzą z Krainy Demonów. Jest fanką fikcyjnego serialu telewizyjnego Femme Delinquent Cop i lubi jeść lody na patyku.

 

Tak jak wspomniałem we wstępie, kolejne strony są poświęcone bohaterkom z poprzednich edycji tejże notki. Jeśli ktoś nie miał okazji się z nimi zapoznać bądź chce zobaczyć te drobne zmiany w niektórych opisach, to zapraszam do dalszej lektury. Pozostałe osoby (jeśli chcą oczywiście) mogą ją zakończyć w tym miejscu. W galerii zamieściłem kilka artów (z krótkimi podpisami), które niekoniecznie przedstawiają opisywane tutaj postacie. Dziękuję wszystkim za uwagę, i raz jeszcze życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Tagi:

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +24 -

Oceń profil
+ +110 -
krzychu007
Ranking: 22 Poziom: 71
PD: 45062
REPUTACJA: 28399
Miesięcznik PSX Extreme