Grytyka konstruktywna

Vince Brooks Vince Brooks 15.02.2014, 16:36
The Last of Us - moje opowiadanie na konkurs
613V

The Last of Us - moje opowiadanie na konkurs

Moje opowiadanie niestety nie  wygrało konkursu ppe.pl, ale skoro już napisałem, to postanowiłem się nim podzielić :) Miłego czytania! Opinie i sugestie bardzo mile widziane. Trochę się wkopałem z formą, bo chciałem zrobić opowiadanie szkatułkowe (BTW. taką formę też przyjęło Naughty Dog w Left Behind, co mnie ucieszyło :) ). Niestety było mało czasu i części opowiadania są za krótkie wg mnie, przez co można mieć wrażenie, że w całości jest zbyt wiele dziur.

czytaj dalej »
Vince Brooks Vince Brooks 15.12.2013, 23:49
Final Fantasy XIII - krzywdźcie twórców gry, nie muzyki!
669V

Final Fantasy XIII - krzywdźcie twórców gry, nie muzyki!

Ach, to FINAL FANTASY. Ubóstwiane przez wielu, a znienawidzone przez jeszcze więcej osób, w dużej mierze starych fanów, którzy swą „grową” inicjację zaczynali od przygód Clouda i Aeris, Squalla i Rinoi, Zidane’a oraz Garnett lub jeszcze później, za czasów pierwszych obdarzonych ludzkim głosem bohaterów FF – Tidusa i Yuny...

czytaj dalej »
Vince Brooks Vince Brooks 23.04.2013, 09:45
Wirtualna rzeczywistość? No, prawie...
436V

Wirtualna rzeczywistość? No, prawie...

Realizm w grach nosi brzemię stereotypowego postrzegania realistycznego nurtu w elektronicznej rozrywce tylko i wyłącznie poprzez pryzmat obrazowej prezentacji wirtualnej rzeczywistości. Dyskusje toczone na temat politycznej poprawności tego rodzaju prezentacji zazwyczaj sprowadzają się do tzw. teorii masakry w Columbine, upatrującej przyczynę ludzkiej agresji w zamiłowaniu do brutalnych gier, coraz wiarygodniej wizualizujących przemoc. Jednak realizm w grach to pojęcie kompletnie niejednolite.

czytaj dalej »
Oceń profil
+ +5 -
Vince Brooks
Ranking: 3214 Poziom: 28
PD: 3341
REPUTACJA: 964