Blog użytkownika SMGT

SMGT

SMGT SMGT 01.12.2013, 04:15
Co myślę o XONE i PS4
296V

Co myślę o XONE i PS4

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jeżeli kogoś nie obchodzi co ja myślę o tych konsolach to bardzo dobrze może to wyrazić po prostu nie czytając tego tekstu.

Trochę wstrzymywałem się z wyrażaniem jednoznacznych opinii na temat nowych konsol. Mój entuzjazm w stosunku do nich się zmniejszał z kolejnymi miesiącami a ostatnio całkowicie zniknął - to jest prawdą tylko jeżeli o PS4 chodzi... co do Xone to od pierwszych zapowiedzi mógł tylko rosnąć, ale nie urósł wystarczająco mocno.

 

Nie chciałem dzielić się negatywnymi emocjami z innymi, psuć oczekiwania i radości z kupowania nowych konsol. Nie jestem dziennikarzem i to nie moja rola, każdy ma swój rozum i każdy wie czego chce i co kupuje. To co ja myślę jest prawdziwe tylko dla mnie, inni mogą całkowicie, częściowo albo wcale podzielać te opinie.

 

Wybór między tymi platformami jest ciężki. Obie konsole mają swoje plusy i minusy. Ja te systemy traktuję jako coś na czym pogram w multiplatformy a jednocześnie mają mi zapewnić porcję eksów. Wybierając tylko jedną platformę trzeba też pamiętać, że teoretycznie wybiera się nie tylko to co jest, ale co może być w przyszłości. Po grach ekskluzywnych mniej więcej wiadomo czego można się spodziewać od obu producentów, będą też zapewne eksperymentować obaj z nowymi IP żeby budować swoją "stajnię". Tu trochę lepiej na starcie wypada Xbox One, w przyszłości Sony bibliotekę tak czy siak uzupełni o swoje hity. 

 

Multiplatformy... tu sprawa się komplikuje. Nie wiadomo który system się sprzeda dobrze, który będzie mieć wsparcie, wiemy na którym powinny teoretycznie lepiej działać. Ale to tylko pobożne życzenia a wojna konsol to nie zabawa. 

 

Teoretycznie odpychający Xbox - nie robi dobrego wrażenia, ale jakoś mam sympatię do tej konsoli. Jeżeli chodzi o kupienie na start to jest to lepsza decyzja od PS4. Ja miałbym w co na nim grać w tej chwili. Tylko, że co będzie dalej z Xone? Czy się sprzeda? A do tego dochodzi to całe traktowanie Europy. Na niego chyba lepiej faktycznie poczekać do oficjalnej premiery w naszym kraju, trochę mądrzejsi będziemy o sytuację rynkową. No dobrze, ale w kwestiach technicznych nic się nie zmieni, wciąż będzie słabszy i pewnie wciąż droższy od PS4. To nieciekawa kombinacja cech. Ok, gry mogą gorzej wyglądać, można się z tym pogodzić, ale dlaczego za to więcej płacić? To ma być rekompensowane przez wszystkie dodatkowe usługi oraz kinecta. Tego ostatniego osobiście uważam za sterowanie ruchowe gorsze od tego co oferuje konkurencja (chyba że o tańce czy inne wygibasy chodzi, ale ja chcę stosować ruch też w typowych grach). Za to w pełni usługi wykorzystamy tylko mieszkając w USA (pozdro dla Tango, sorry za trollowanie). W Polsce nabycie tej konsoli, mając do wyboru PS4 trochę mija się z celem... chyba że naprawdę, naprawdę chcemy zagrać w exy od MS. To jedyne co może nadać sensu tej konsoli w moich oczach, dlatego jej nie skreślam. Ale teraz mówię NIE.

 

Więc dlaczego nie PS4 głupcze - bo tutaj też nie jestem pewien wielu rzeczy. Po pierwsze, nie podchodzę tak hurra optymistycznie, że to pewniak i nie powinie się Sony noga jeżeli o sprzedaż chodzi - pewnie wielu się właśnie popukało w głowę... tak tak... różnie na wojnach konsolowych bywało, były różne starty i różne finisze i różne przewagi "mocy". Po drugie, jeżeli o zakupie mowa w tej chwili to ja bym ją kupił, ale bez żadnej gry, nie ma nic w co chciałbym zagrać, np. taki Killzone, nie o oceny chodzi, toż to kolejny FPS, kręcę nosem - jeżeli ktoś się śmieje, że nie kupiłbym bo nie ma konsol, to niech wie, że kolejna partia 6 grudnia będzie rzucona na rynek. Po trzecie, trochę zaniepokojony jestem małym chłodzeniem. Grzeje się i działa, bo są zabezpieczenia w x86 przed przegrzaniem - przepalić się nic nie przepali. Ja to się martwię o luty, które po jakimś czasie cyklicznego grzania i schładzania mogą pękać. Najlepiej kiedy chłodzenie jest na tyle wydajne, że nie tworzy się zbyt duża różnica temperatur między otoczeniem a elektroniką i to mnie niepokoi. Więc w oczekiwaniu na gry, które chciałbym ograć, będę się przyglądał temu jak konsolka sobie radzi. Ale teraz też mówię NIE.

Tagi:

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ +36 -
SMGT
Ranking: 75 Poziom: 68
PD: 39988
REPUTACJA: 16845