SKLEP

Wiec Myśli

Perez Perez 16.12.2017, 20:25
Blogi - jak wybierać te najlepsze?
528V

Blogi - jak wybierać te najlepsze?

Blogi od kilku dobrych lat są nieodłącznym elementem PPE. Przez ten czas pojawiło się mnóstwo świetnych wpisów, które cieszyły się dużą popularnością, angażując setki czytelników do dyskusji. W związku z tym pojawił się pomysł, aby zacząć nagradzać te najlepsze wpisy. Pytanie tylko, jak je wybrać...

Drodzy Czytelnicy, jak zawsze przy takich projektach zgłaszam się z prośbą o Waszą opinię, bo akurat ten temat dotyczy Was jak mało kogo. Od nowego roku chcielibyśmy wprowadzić nagrody dla autorów najlepszych notek, ale pytanie kluczowe - jak wybierać te wpisy? 

Mamy co prawda system medali i plusów/minusów, ale nie wydają się one do końca reprezentatywne. Medale wpadają m.in. za liczbę odsłon czy liczbę komentów, a to wcale nie musi odzwierciedlać jakości wpisu. Obu systemów nie ma oczywiście co "winić", bo są po prostu pewnymi algorytmami i nie "patrzą" na temat czy jakość notki, a po prostu na pewien zestaw liczb. Wraca jednak pytanie - jaki system zastosować? 

Naturalne wydaje się głosowanie na stronie głównej na wpisy z danego okresu (tydzień? miesiąc?). Np. w niedzielę o godz. 12.00 pojawia się ankieta z listą blogów z poprzedniego okresu i każdy zarejestrowany czytelnik może zagłosować na swojego faworyta. A może po prostu decydujący głos powinna mieć redakcja? 

Wszelkie propozycje mile widziane - czy to w zakresie sposobu wyboru, czy odnośnie częstotliwości takich nagród? Bo to też temat do dyskusji - czy lepsza nagroda tygodniowa, ale mniejszego kalibru, czy np. miesięczna, ale większego. 

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

Oceń profil
+ +116 -
Perez
Ranking: 54 Poziom: 67
PD: 38477
REPUTACJA: 10181
Miesięcznik PSX Extreme