Blog użytkownika Enkidou

Enkidou

Enkidou Enkidou 28.10.2012, 19:16
Baten Kaitos: Smuga Cienia i Nowy Początek cz.2
1543V

Baten Kaitos: Smuga Cienia i Nowy Początek cz.2

Zgodnie z obietnicą - nastąpiła aktualizacja działu po miesiącu. Oczywiście w tym odcinku kończymy z dylogią Baten Kaitos, prezentując moje wrażenia z gry w część drugą tej serii, która w Europie nie doczekała się nigdy swojej premiery. Jaki będzie ich wydźwięk, mogliście się pewnie domyślić we wrześniu, dlatego odpuszczę Wam dłuższe wprowadzenia. Miłego czytania! [Enkidou]

Enkidou Enkidou 29.09.2012, 20:19
Baten Kaitos: Ocean Przeciętności i Gra Generacji cz. 1
1505V

Baten Kaitos: Ocean Przeciętności i Gra Generacji cz. 1

Chyba poprzednie dwa wpisy zaczynałem w tym stylu i podobnie zacznę też trzeci - wielkie przeprosiny, że kącik leży i kwiczy. Aktualizacja byłaby wcześniej, ale pewne problemy techniczne skutecznie mi to uniemożliwiły.

 

Tematem nowego wpisu jest pierwsza część Baten Kaitos, ale drugą pt. Baten Kaitos Origins, choć nie wyszła w Europie, też opiszemy. Dlaczego akurat BK? Chyba bez specjalnych powodów. No, może był taki, że seria ta to dwa kawałki solidnego jRPG-a, a niewykluczone, że powstaje także trzecia odsłona. Nienajgorszym pomysłem byłoby więc poznać poprzedniczki.

 

Mam też nadzieję, że zaintrygował Was choć trochę tytuł wpisu, bo ze swojej strony mogę powiedzieć, że nie jest on dla nabicia tych -- bądźmy szczerzy -- kilku, kilkunastu klików więcej. Reszty dowiecie się jednak przy następnej okazji. Kiedy? Na pewno nie za trzy-cztery miesiące! Obecnie plan jest taki, żeby aktualizować kacik przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli jeszcze się ostaliście, możecie trzymać mnie za słowo. ; ) [Enkidou]

Enkidou Enkidou 29.05.2012, 20:28
Mother 3 - binarność aktywizuje
1598V

Mother 3 - binarność aktywizuje

Ostatnim razem przepraszałem za miesiąc bez nowego wpisu w Kąciku, więc teraz -- po pół roku przerwy -- mogę zrobić to ponownie i po prostu przejść do rzeczy, bo wymyślne usprawiedliwienia nie mają większego sensu.

Enkidou Enkidou 03.12.2011, 12:51
Final Fantasy Type-0 - wrażenia
1675V

Final Fantasy Type-0 - wrażenia

Zanim przejdę do meritum - wielkie przeprosiny. Zapowiadałem, że kącik postaram się aktualizować co dwa tygodnie tymczasem schnie on od przeszło miesiąca. Nie, nie będę wykręcał się sprawami osobistymi. Posucha spowodowana była refleksją nad obmyśloną wcześniej formą tego miejsca. Doszedłem bowiem do wniosku, że wrzucanie opisów gier tak od czapy jest kompletnie bezsensowne. Opisy? Czemu nie, ale niech to będzie według jakiegoś klucza. Wydaje mi się, że jakieś rozwiązanie chyba znalazłem, lecz o tym opowiem przy następnej okazji (nie obiecuję że za dwa tygodnie). Dziś mamy inną okazję - wydane niedawno w Japonii Final Fantasy Type-0.

Enkidou Enkidou 09.10.2011, 19:55
Pierwsze kroki z Super Robot Taisen
1531V

Pierwsze kroki z Super Robot Taisen

Minęły dwa tygodnie, więc zgodnie ze złożoną 'reaktywacyjną' obietnicą przedstawiam Wam nowy wpis w kąciku. Napisałem wtedy, że chciałbym na tych łamach opisywać również mniej znane tytuły i w dzisiejszym wydaniu przeczytacie wrażenia z takiej właśnie gry. Autorem tekstu nie jestem ja, tylko Suavek, którego może kojarzycie z forum PE. Prowadzi też blog na ja.gram.pl, na który przy tej okazji Was zapraszam. Gra, jaką dziś się zajmiemy, to przedstawiciel serii Super Robot Taisen, która w Japonii jest całkiem popularna, ale na Zachodzie przechodzi bez większego echa (Endless Frontier to zresztą chyba jedyna część jaka się w naszym kręgu cywilizacyjnym ukazała).

Enkidou Enkidou 25.09.2011, 14:26
Retrospekcja Final Fantasy VII i reaktywacja kącika
1501V

Retrospekcja Final Fantasy VII i reaktywacja kącika

Witam wszystkich, Enkidou z tej strony. Niektórzy z Was być może kojarzą mnie z tutejszego forum, niektórzy natomiast może z jakichś stron na których miałem okazję pisać. Niezależnie jednak od tego przyjdzie mi prowadzić w miarę możliwości ten o to kącik RPG.

Oceń profil
+ +16 -
Enkidou
Ranking: 1125 Poziom: 46
PD: 13250
REPUTACJA: 403