Blog użytkownika Graczdari

Graczdari Graczdari 07.08.2014, 20:54
Gamescom 2014 - Prolog: Delly1992 i Graczdari jadą podbić Kolonię !
483V

Gamescom 2014 - Prolog: Delly1992 i Graczdari jadą podbić Kolonię !

Targi w Kolonii już lada dzień. Po dogadaniu wszystkich formalnych kwestii możemy oficjalnie ogłosić - jedziemy na Gamescom. Dlaczego My? Otóż w podróży towarzyszyć mi będzie mój towarzysz broni - Delly1992, z którym zrelacjonujemy event w możliwie jak największym stopniu. Śledźcie nas i do usłyszenia za 5 dni !

Po pierwsze - EKIPA:

Czas odsłonić karty i wyjaśnić pewną kwestię. Delly1992 (Daniel Klos) i ja, Graczdari (Dariusz Palinowski) to dwóch pasjonatów gier i pracownicy jednego sklepu - Gliwickiej (C.H. Europa Centralna) filii POWERPLAY. W kwestii gier jak i konsol bardzo rzadko mamy wspólne stanowisko, dlatego też często wywiązują się burzliwe, acz merytoryczne dyskusje. W pracy kooperujemy jednak na najwyższym poziomie, więc postanowiliśmy wyruszyć na targi do Kolonii, by zobaczyć gry które w najbliższych miesiącach pojawią się na rynku i podzielić się z Wami opinią w co warto zagrać, a z czego być może zrezygnować - no i oczywiście, by znowu wymienić między sobą kilka płomiennych opinii :]

Po drugie - CO, GDZIE, JAK i ZA ILE:

Na targi wyjeżdżamy 12 Sierpnia ok. północy, by tego samego dnia jeszcze przed konferencją Microsoftu dotrzeć na tego pięknego nadreńskiego miasta. Nasza droga rozpoczyna się w GLIWICACH, skąd wyjedziemy cudem Indyjskiej inżynierii - samochodem TATA Indica Vista - zielony standard emisji spalin :P . Tak też zacznie się nasza długa, bo ok. 11 godzinna podróż przez niemalże całe Niemcy.

Na miejscu będziemy nocować w małym mieście Niederkassel, ok. 25km od Köln, więc logistycznie wszystko jest niemalże idealnie. Oczywiście nocleg w centrum byłby najlepszym rozwiązaniem, ale każdy kto widział ile kosztuje jedna noc w jakimkolwiek z Kolonijnych Hoteli wie, że to zabawa nie tania.

Same targi mamy za free, dzięki przepustką prasowym i zewnętrznym kontaktom (hehe), tak więc o to się nie martwimy. W Kolonii zostajemy do 15 sierpnia - dlaczego nie na całe targi? Bo pierwsze dlatego, że ciężko było wynegocjować więcej urlopu z naszą kochaną szefową, a po drugie Daniel 16 ma do załatwienia swoje sprawy prywatne. Poza tym siedzenie tam do końca imprezy z naszego punktu widzenia nie miałoby sensu.

Od strony technicznej będziemy wyposażeni w noteboka, dwa telefony z dobrymi kamerami (Galaxy S3 i Lumia 920), jakieś pierdoły i oczywiście VITY i 3DS'a by umilić sobie czas spędzony u naszych zachodnich sąsiadów.

Mimo sporej oszczędności w kwestii noclegu, budżet operacji "NIEMCY" i tak zamknie się w okolicach 1500zł, z czego lwią część pochłonie same paliwo. Chociaż wyżej pokazany pojazd pali dość mało, to jednak trasa nie należy do krótkich, a rozstrzał w cenach paliwa (5,25zł w Polsce, a prawie 7zł w Niemczech) daje się mocno we znaki. Zapytacie - dlaczego nie samolot? Głównie dlatego, że na wyjazd decydowaliśmy się tak długo, że zarezerwowanie czegoś w sensownej cenie było niemożliwe, a druga kwestia - chcieliśmy zrobić sobie wycieczkę krajoznawczą :-)

Po trzecie - CO DLA WAS?

Oczywiście wpis ten nie powstał po to by się chwalić, a po to by rozpocząć naszą relacje, która oczywiście w dużej mierze kierowana jest do WAS. Dlatego też zaraz po dotarciu do stolicy europejskiego gameing'u, możliwie jak najszybciej zaczniemy relacje z tego, co się aktualnie dzieje - zarówno na samych halach targowych, jak i w mieście. Możecie liczyć na dużą porcje tekstów, zdjęć jak i filmów (odpalimy kanał na YOUTUBE), które nie będą też tyczyć się w 100% gier, wszak zabawa nie trwa tam cały dzień. Wszystko od GRACZY dla GRACZY ! Jeśli macie jakieś specjalne życzenia, postaramy się je spełnić, wystarczy napisać w komentarzach :-)

PS: Podróż będzie relacjonowana na zmianę, tak więc raz pojawi się coś wyskrobanego przez Daniela, a raz przeze mnie :-)

I to byłoby na tyle. PART I już z Kolonii ! :-)

Tagi:

Oceń notkę
+ +24 -

Oceń profil
+ +39 -
Graczdari
Ranking: 258 Poziom: 55
PD: 22409
REPUTACJA: 12144