Blog użytkownika Graczdari

Graczdari Graczdari 04.10.2020, 00:55
Wytrącić tematy z rąk redaktorów PPE, czyli co jest nie tak z tym portalem?
468V

Wytrącić tematy z rąk redaktorów PPE, czyli co jest nie tak z tym portalem?

Rzadko kiedy krytykuje kierunek w jakim poszło PPE i poziom serwowanych nam treści. Po prostu newsy i tak wchłaniam z innego miejsca, a tu wchodzę sobie dla fajnej społeczności. Poza tym ciągle liczę, że ktoś decyzyjny postanowi przerwać tą karuzele niedorzeczności. Niestety jednak - dzisiaj mi się przelało po zobaczeniu newsa o The Last of Us Part II na PS5 i publicystyce dotyczącej gier Bethesdy. W odpowiedzi postanowiłem trochę pokrzyżować szyki pracownikom portalu...

Tak więc wiadomości ze świata...

"Red Dead Redemption 2 na PS5/XSX w [email protected]? Tak może wyglądać przygoda Arthur na next-genach!"

Wybieramy jakiś gameplay z PC i gotowe:

To jednak jeszcze nie wszystko, bo możliwości jest naprawdę wiele....

"Control na PS5/XSX z Ray Tracingiem i w [email protected]? Tak może wyglądać przygoda Jesse na next-genach!"

Można jeszcze zadać pytanie w treści o to, czy aktualizacja do nowej wersji będzie za free, bo przecież nic tak ostatnio nie buduje burzy jak kwestia cen gier na nową generacje.

"Usprawioniony Wiedźmin 3 na PS5/XSX w [email protected]? Modder pokazuje jak może wyglądać przygoda Geralta na nowej generacji!"

Ale to już chyba były przerabiane....hmmm...nie zrażajmy się jednak. bo oto jest:

"God of War Remastered na PS5 w [email protected]? Tak może wyglądać przygoda Kratosa na next-genie Sony"

No i takim schematem można ogarnąć każdą grę z tej generacji. Spokojnie starczy materiału na jednego-dwa newsy dziennie przez trzy najbliższe lata : ) Jeśli Ty natomiast czytelniku zastanawiasz się jak może wyglądać dana gra na nowej generacji, to po prostu zobacz jej gameplay z PC na Youtube. Prawdopodobnie nie będzie to dalekie od tego co tam zobaczysz.

Publicystyka...

Kolejna kwestia to artykuł o grach Bethesdy, których być może nie znam. Forma tej "publicystyki" jest mi dobrze znana, bo już parę takich tekstów portal zaprezentował, ale liczyłem, że tym razem jednak coś się zmieni jeśli chodzi o bogactwo treści. I wiecie co? Nie zmieniło się nic. Dalej można odnieść wrażenie, że autor nigdy tych gier nie widział na oczy, ale odpalił wikipedie i z jej pomocą postanowił wypisać wszystko to o czym sam nie słyszał, ale ubarwiając to trzema zdaniami wydaje mu się, że jest mentorem dla przeciętnego odbiorcy tego portalu. 

Tutaj już nie chce mi się bawić jak poprzednio, ale generalnie jeśli ciekawią Was inne gry dużych wydawców czy developerów, to najlepiej sobie wpiszcie w google nazwę producena i przeskoczcie do angielskiej wikipedii. Prawdopodobnie dowiecie się więcej o tych grach niż z bieda przedruku serwowanego na PPE (i to wspomagając się translatorem) : )

I po co to właściwie pisze?

Bo lubię społeczność tego portalu i spędzam tu sporo czasu, jednak poziom contentu jest żenująco niski. Tak niski, że mam chociaż nadzieje, iż kreatorzy tych treści nie nazywają siebie "dziennikarzami" bo to obraza dla tego zawodu, który generalnie i tak mocno podupadł. "PPE - portal graczy" to obecnie w przeważającej części maszynka produkująca plotki, szerząca dezinformacje i kreująca wojny w komentarzach, gdzie większość postów powinna być usuwana automatycznie z powodu niezgodności z regulaminem, a jednak - panoszą się swobodnie. I nie ma dla PPE żadnego uzasadnienia, bo można zarabiać także na dobrej i rzetelnej pracy, co potwierdza np. GOL - wystarczy spojrzeć choćby na to: "BioShock, Mass Effect i inne gry z najlepszymi historiami – ranking redakcji" czy też na "Ile prawdy o mafii jest w Mafii? Analizujemy Definitive Edition", by przekonać się, że do tych artykułów ktoś naprawdę usiadł i się napracował. Zrobiono jakiś research i po przeczytaniu można dowiedzieć się czegoś faktycznie nowego. Czemu nie możecie pisać o grach w trochę innym kontekście? Polecam bloga mojej znajomej byście zrozumieli o co mi chodzi: Altergranie

Mam nadzieje, że zapoczątkuje się wreszcie w serwisie jakaś zmiana na lepsze i wspólnie wypiszemy listę problemów tego portalu, bo być może jest tak, że tam nie wiedzą co nie działa. Każdy wypuszcza w świat śmieciowe treści, ale w ostatnim czasie bijecie wszystkich na głowę, a podobno chcecie się mienić poważnym medium o grach. 

Jeśli chodzi o mnie, to kończę pierwszą część bloga o raytracingu. Gwarantuje wysoki poziom : ) Do usłyszenia!

Tagi: Bethesda Softworks dziennikarstwo ppe Red Dead Redemption 2 The Last of Us: Part II

Oceń notkę
+ +29 -

Oceń profil
+ +75 -
Graczdari
Ranking: 123 Poziom: 68
PD: 39873
REPUTACJA: 29487