Blog użytkownika Brolin

Brolin Brolin 01.04.2021, 12:33
Nowe AI będzie tworzyć remaki gier
129V

Nowe AI będzie tworzyć remaki gier

Microsoft właśnie podpisał umowę z Baidu, chińskim potentatem sztucznej inteligencji. Na jej podstawie już niedługo udostępniona zostanie wszystkim posiadaczom Xboxów platforma do generowania nowych wersji gier, jakiej świat jeszcze nie widział.

Wyobraź sobie swoją ulubioną grę, dowolną, nieważne ilu letnią. A teraz pomyśl, że Sztuczna Inteligencja może stworzyć jej remake dostosowany specjalnie dla ciebie. Tak właśnie działa Xbox Remake Center, platforma umożliwiająca tworzenie nowych wersji dowolnej istniejącej gry w czasie rzeczywistym i dla preferencji wybranych przez ciebie. Co to oznacza? Raz, że ponownie będziesz mógł zagrać w każdy ze swoich ulubionych tytułów w zupełnie nowej, udoskonalonej oprawie, dwa, będzie to twoja całkowicie osobista wersja. Co ciekawe, preferencji tych nie trzeba będzie nawet ustawiać własnoręcznie. AI samo zbada twoje ulubione produkcje, na co poświęciłeś w nich najwięcej czasu, jaki miałeś styl grania, jaki poziom ukończenia. Sprawdzi komentarze i uwagi zostawiane przez ciebie w Internecie na tematy okołogrowe. Już od wielu lat praktycznie każda gra zbiera tony informacji na temat tego, jak się nią posługujesz. Każdy serwis społecznościowy robi to samo z twoimi wypowiedziami. Teraz wiedza ta nareszcie zostanie wykorzystana.

AI wreszcie w służbie tworzenia gier

Gears of War 3, ale w konwencji strategii, gry rolniczej albo symulatora randkowego? Jako kopia wygenerowana tylko i wyłącznie dla ciebie, tak. W ten sposób zamiast jednego rimejku dla wszystkich, każdy będzie mieć swój własny, ba, każdy będzie mógł mieć ich wiele. To jest drodzy państwo, koledzy i koleżanki, jak dla mnie rewolucja. Jest to też broń, jaką włodarze MS zamierzają wygrać obecną generację konsol, a patrząc na ich technologię bez wątpienia to zrobią. Na pierwszy ogień pójdzie zaś nie kto inny, jak sam Master Chief. Kolejna odsłona przygód Spartanina, której pokaz spotkał się z tak negatywnym odzewem ze względu na bardzo słabą grafikę, z niemałą nutką ironii właśnie staje się w studiach MS i Baidu pokazówką mocy Xbox Remake Center. Innymi słowy Halo Infinite będzie pierwszą grą korzystającą z zalet sztucznej inteligencji i ukaże się ona od razu jako rimejk, dzięki czemu o słabej oprawie, jaką dotychczas osiągnęli twórcy z 343 Industries już można zapomnieć. To wspaniała wiadomość, gdyż, jak wieść gminna niesie, gra miała zaliczyć kolejne opóźnienie. Ze względu na brak postępów w spełnieniu nowych, podwyższonych wymogów jakościowych, mówiono nawet o powrocie do deski kreślarskiej i zaczynaniu od zera.

Halo Infinite od razu zostanie wydane jako rimejk, dzięki czemu będzie prezentować oczekiwaną jakość

Ogrywanie przez sztuczną inteligencję wszystkich istniejących produkcji, konieczne aby nauczyć ją jak tworzyć nowe, najlepsze warianty gier, jest już w toku. AI codziennie przechodzi ich setki i w ciągu paru miesięcy będzie gotowa pracować na pełnych obrotach. Uruchomienie platformy planowane jest na końcówkę bieżącego roku, a jej prezentacja odbędzie się podczas E3 w czerwcu. Usługa wystartuje z tysiącami nowych wersji wszystkich flagowych serii MS, w tym Halo, Forzy, Gears of War i wielu innych. Na przyszły rok planowane jest włączenie możliwości udostępniania wariantów tworzonych przez graczy znajomym i społecznościom, a w latach kolejnych produkcja sequeli i zupełnie nowych ip napędzanych przez AI.

Nie wiem jak wy, ale ja się jaram !!1!!!111111

Źródło: baidu

Tagi:

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +38 -
Brolin
Ranking: 903 Poziom: 47
PD: 14058
REPUTACJA: 4656