Blog użytkownika Brolin

Brolin Brolin 24.07.2020, 00:12
Gdzie ten next-gen?
239V

Gdzie ten next-gen?

Jesteśmy po pokazach obu gigantów szykujących nas na nową generację. W akcji zobaczyliśmy zaledwie parę gier, reszta to trailery, w tym takie czysto CGI. Co tak słabo?

Na obecną chwilę ŻODNA gra jak dla mnie nie pokazuje tego, co teoretycznie powinny pokazywać startowe tytuły nowej generacji, żodna. Ale jak się tak zastanowić to przecież nic szczególnie nowego, nieczęsto było inaczej. PSX miało Ridge Racera (a w Europie dodatkowo Wipeouta) i tak, były to szokery, jedne z nielicznych tak potężnych bo i 3D i prędkość i kolorki, wiadomo. PS2 gorzej bo chyba tylko SSX dawał jako tako radę, szczególnie... blurem (który obecnie mało kto w grach trawi) przy używaniu boosta. Xbox już zdecydowanie lepiej, Halo miażdżyło grafiką, fizyką, artyzmem, wszystkim. Trzystasześćdziesiątka to już pełen wypas bo i Kameo: Elements of Power i Perfect Dark Zero i Project Gotham Racing 3 były konkretnymi pokazami mocy. Nie zawsze równymi ale jednak. Na PS3 znowuż lipa: Resistance: Fall of Man był fajny ale wcale nie zamiatał. Obecna generacja zaczęła się pod względem rycia beretu chyba najlepiej od czasu PSXa. Xbox One to co prawda kiepski ale śliczny Ryse: Son of Rome a PS4 obłędnym graficznie nawet dzisiaj, choć też niespecjalnie dobrym Killzone Shadow Fall. O tak, te światła w Killzonie, praktycznie całą grę przechodziłem z zapartym tchem. 

Hellblade 2, czy to obecnie najbardziej graficznie next-genowa gra?

Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze pełnej i ostatecznej listy launch titles na obie konsole ale chyba pierwszy raz nie nastawiałbym się szczególnie na nic co mogłoby przyprawić o szybsze bicie serca. Będzie po prostu trochę ładniej i tyle. Najbliżej temu co obecnie można by uznać za gry następnej generacji są Hellblade 2 (jeśli będzie wyglądał jak na trailerach), Ratchet & Clank i Horizon 2. Bardzo subiektywnie traktuję też tak The Medium a za ładne choć takie, które pewnie poszłyby i na obecnej generacji Demon's Souls i Crossfire X. Największy zawód to oczywiście Halo Infinite a wielka szkoda bo liczyłem na killera nie z tej planety. Tak czy inaczej pozycje pogrubione to raczej nie tytuły startowe.

No i to tyle. Nie wiem jak Wy ale ja chyba po raz pierwszy w historii poczekam z wyborem (pierwszego) next gena. Ani jedna gra nie grzeje mnie tak aby kupować dla niego nowy sprzęt, system sellerów nie stwierdzono. No chyba, że Demon's Souls okaże się niesamowicie miodny i szybko wyjdzie, wtedy ulegnę.

Prawdopodobnie mój system seller

Pozdro konsolowa brać :) 

Tagi: launch titles playstation 5 xbox series x

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +34 -
Brolin
Ranking: 984 Poziom: 44
PD: 11753
REPUTACJA: 3930