SKLEP

Blog użytkownika Jana84

jana84
Jana84 Jana84 18.06.2015, 17:13
Twardziele Kina Akcji W Grach Video - Jackie Chan
925V

Twardziele Kina Akcji W Grach Video - Jackie Chan

Jackie Chan to znakomity aktor, który przez lata wystąpił w naprawdę wielu filmach, tak jak w pozostałych przypadkach rynek gier nie mógł tego nie wykorzystać i tak na przestrzeni lat  dostaliśmy całkiem sporo gier w tym kilka całkiem udanych. 

KUNG- FU MASTER (1984) 

Developer- Irem

Wydawca- Irem

Platformy: Arcade, Nes, MSX , C64, Amstrad, ZX Spectrum

 

Fabuła gry jest prosta, nasza ukochana została została porwana, a my musimy ja uratować. Żeby to zrobić nasz podopieczny musiał przejść pięć pięter likwidując po drodze setki przeciwników , a na końcu każdego piętra czekał inny boss. Choć w samej grze nie ma jako tako Jackiego Chana to jednak w wielu zestawieniach gier z tym aktorem widnieje właśnie ta gra. Wersja Arcade oczywiście góruje nad tą Nesową, ale trzon gry został ten sam. Tytuł wielokrotnie ograny przeze mnie w młodości.

 

JACKIE CHAN ACTION ADVENTURE (1990-1992)

Developer- Hudson Soft

Wydawca- Hudson Soft

Platformy: Nes, TurboGrafx 16

 

Wspaniała gra z gatunku action platformer, którą miałem przyjemnością ogrywać za dzieciaka na Nesie. W tej grze również naszym zadaniem było odbicie naszej ukochanej z rąk złych ludzi. Gra może pochwalić się bardzo ładną oprawą audiowizualną, graficzka jest piękna, postacie duże, a muzyka to czołówka Nesa w moim prywatnym rankingu. Levele, które zwiedzimy są naprawdę bardzo zróżnicowane, są to poziomy zimowe,piekielne,wodne czy świat olbrzymów. Na końcu każdego levelu obowiązkowo czeka na nas boss, czasem naprawdę sporych rozmiarów. Wersja na TurboGrafx wyszła dwa lata później i może pochwalić się dużo lepszym wykonaniem.

5

 

THE KUNG- FU MASTER JACKIE CHAN (1995)

Developer- Kaneko

Wydawca- Kaneko

Platformy: Arcade

 

Bijatyka na automaty w której do stworzenia postaci posłużyły zdigitalizowane zdjęcia aktorów w tym Jackie Chan, który odgrywa tutaj kilku zawodników. Nigdy w to nie grałem, ale po filmikach widzę że do Mortal Kombat było daleko, co ciekawe gra również  była brutalna i miała krwawe wykończenia, co mnie zdziwiło bo z tego co wiem Jackie Chan unika takich klimatów.

 

JACKIE CHAN STUNTMASTER (2000)

Developer- Redical Enterntaiment

Wydawca- Midway Games

Platformy: PSX

 

Ten tytuł za pewnie zna wielu z was, chodzona bijatyka z Jackiem Chanem w roli głównej z specyficznym humorem znanym z filmów Jackiego. Aktor był zaangażowany w sam proces powstawania gry i brał udział w sesji motion capture, dla swojej postaci. Stuntmastera na psxa wspominam bardzo miło, podobały mi się elementy platformowe i to że podczas walki mogliśmy używać wiele przedmiotów jako broni, zupełnie jak w filmach.

 

 

JACKIE CHAN ADVENTURES: LEGEND OF THE DARK HAND (2001)

Developer- Atomic Planet

Wydawca- Hip Games

Platformy: GBA

 

Jest to przedstawiciel gatunku beat em up,  przypominający mechaniką klasyczne gry arcade. Sama rozgrywka to nic odkrywczego, tłuczemy wszystkich jak popadnie używając często lezących przedmiotów, a na końcu każdego levelu standardowo czeka boss, któremu trzeba poświęcić   trochę więcej uwagi. Gra bazuje na animowanym serialu o tym samym tytule i jak na możliwości GBA prezentuje się bardzo ładnie.

 

JACKIE CHAN ADVENTURES (2004)

Developer- Atomic Planet

Wydawca- Hip Games

Platformy: X360, PS2, PSP

 

Kolejna gra bazująca na serialu animowanym, tym razem wydana na duże konsole. Tym razem dostaliśmy coś więcej niż chodzoną bijatykę bo większy nacisk położono na elementy platformowe i rozwiązywanie prostych puzzli. Oprawa została wykonana w technice cell shading co oddaje klimat animowanego serialu, wersja na X360 prezentuje się najlepiej, ale to nie powinno nikogo dziwić.

 

AROUND THE WORLD (2004)

Developer- Saffire

Wydawca- Hip Games

Platformy: GBA

 

Kolejna gra z Jackiem Chanem wydana na GBA , tym razem oparta na kinowym filmie o tym samym tytule. Jest to typowa przygodówka jakich wiele, gdzie brniemy przed siebie unikając napotkane przeszkody. Gra zawiera wiele elementów platformowych, ale nie brakuje też bicia po mordach, w końcu to Jackie Chan.

 

Głupio nie wspomnieć tutaj o postaci z pewnej serii, która wyraźnie była inspirowana Jackie Chanem, chodzi o Leia z Tekkena, a szczególnie o jego wygląd w drugiej części gry, który nie pozostawia złudzeń, zresztą już dawno gracze o krzyknęli go Jackie Chanem

 

 

Pozostałe blogi z tego cyklu:

Arnold Schwarzenegger

http://www.ppe.p(...)ger.html

Sylvester Stallone

http://www.ppe.p(...)one.html

Bruce Lee

http://www.ppe.p(...)lee.html

Tagi: jackie chan jackie chan gry kung-fu master

Oceń notkę
+ +29 -

Oceń profil
+ +87 -
Jana84
Ranking: 39 Poziom: 67
PD: 39055
REPUTACJA: 16330
Miesięcznik PSX Extreme