SKLEP

Blog użytkownika jana84

jana84
jana84 jana84 06.01.2015, 13:50
Twardziele Kina Akcji W Grach Video - Arnold Schwarzenegger
1686V

Twardziele Kina Akcji W Grach Video - Arnold Schwarzenegger

Nie będę ukrywał że Arnold to mój ulubiony aktor i zarazem bohater z dzieciństwa, widziałem wszystkie jego filmy i ogólnie bardzo go szanuje za to co osiągnął w życiu. Największy twardziel doczekał się sporej ilości gier na licencji filmów, w których występował. Większość z nich to raczej marne produkcje, ale jest tez kilka godnych tytułów.

CONAN: HALL OF VOLTA (1984)

PLATFORMY : Atari 8-bit Family , Apple 2 , Commodore 64

Mamy tu do czynienia z przygodówką, gdzie naszym zadaniem jest dotarcie z punktu A  do punktu B i to chyba tyle. W dzisiejszych czasach raczej nie grywalna ale w '84 roku mogła robić wrażenie. Poszczególne wersje nie różnią się szczególnie od siebie. 

 

PREDATOR (1987)

PLATFORMY : Nintendo, Amiga, Amstrad, Commodore 64 

W tym przypadku dostaliśmy dwie różne gry. O ile wersja na  Amige, Amstrad i C 64 to ta sama gra, z tym że Amigowa wersja wygląda wyraźnie lepiej, tak Nes otrzymał swoją unikalną wersję. W obu przypadkach mamy do czynienia ze strzelankami z tym, że wersja nesowa formułą przypomina Metroida. 

NINTENDO

AMIGA

 

THE RUNNING MAN (1989)

PLATFORMY : Amiga, Amstrad, Commodore 64 

Uciekinier to gra przygodowa, gdzie nasz Arnoldzik biegnie w prawo i pokonuje napotkanych na drodze przeciwników i przeszkody. Przeważnie musimy walczyć wręcz, ale czasem zdarzy nam się przyłożyć pałką lub użyć jakiejś giwery. Do tego zdarzają się proste łamigłówki. Gra na wszystkich trzech platformach nie różni się za bardzo. Jeśli chodzi o oprawę, to wersja na Amigę jest sporo lepsza. Gra nawet dziś nie wygląda najgorzej. 

 

TOTAL RECALL (1990)

PLATFORMY : Nintendo, Commodore 64, Amstrad, Amiga 

W tym przypadku jest jeszcze ciekawiej, bo tutaj dostaliśmy praktycznie 4 różne gry. Choć w każdej założenia są dość podobne: idziemy w prawo bijąc po mordach, trochę skaczemy, trochę strzelamy. W niektórych wersjach są nawet sekcje jeżdżone. Trzeba przyznać, że choć wersje się różnią, to jednak każda z nich dość mocno trzyma się scenariusza filmu. Praktycznie bierzemy udział w każdej scenie akcji z kinowego hitu.

NINTENDO

COMMODORE 64

AMSTRAD

AMIGA

 

TERMINATOR 2: JUDGMENT DAY (1991) 

PLATFORMY : Nintendo, Super Nintendo ('93), Game-Boy, Sega Mega Drive, Sega Master System, Game Gear, Commodore 64, Amstrad, Amiga 

Terminator 2 to był prawdziwy hicior. Nic więc dziwnego, że gra na licencji ukazała się na wszystkie możliwe platformy. Zrobiłem mały przegląd i podzieliłem je na 4 wersje.

Game - Boy  - Tutaj przez dużą część gry gramy jako Sara Konnor, ale nie zabraknie też naszego Arnolda. Gra jest typową strzelanką w prawo. Jak na możliwości GB  nie jest źle.

Nintendo, Sega Master System, Game Gear - Wszystkie 3 wersje są prawie identyczne, jednak różnią się szczegółami. Tutaj również mamy do czynienia z strzelanką, z tym że w porównaniu do wersji na GB jest dużo bardziej rozbudowana, a levele są bardziej rozległe.

Sega Mega Drive, Super Nintendo -  Tutaj wersje są bardzo podobne do opisanych wyżej, z tym że grafika dostała porządnego kopa i nawet dziś wygląda to znośnie. Wersja na Snesa wyszła 2 lata później i wygląda troszkę lepiej niż na maszynce Segi, ale nie obyło się bez cenzury. Na początku na Smd  Arnold biega na golasa, tak na Snesa jesteśmy ubrani od samego początku. W grze oprócz strzelania mamy też pościgi i choć występują one we wszystkich wersjach, to nigdzie nie wyglądają tak dobrze.

Commodore 64, Amstrad, Amiga - Terminator na te platformy to zlepek kilku mini gierek: bijatyka, strzelanka, ucieczka motorem i pościg samochodem  oraz sekcje gdzie naprawiamy zniszczonego Arniego. Wszystkie wersje zasadniczo nie różnią się za bardzo jednak wersja na Amige wygląda zdecydowanie najlepiej.

GAME- BOY

NINTENDO, GAME GEAR, SEGA MASTER SYSTEM

SUPER NINTENDO, SEGA MEGA DRIVE

COMMODORE 64

AMSTRAD

AMIGA

 

THE TERMINATOR (1992)

PLATFORMY : Nintendo, Sega Mega Drive, Super Nintendo, DOS ('90)

Tutaj mamy zabawną sytuację, bo jeśli chodzi o konsolę, to gra wyszła rok po Terminator 2. W przypadku konsol dostaliśmy strzelankę, gdzie wcielamy się w Kyle Reese i  biegniemy naprzód walcząc z policją, wojskiem i terminatorem, który uprzykrza nam życie. Początkowa faza gry rozgrywa się przyszłości, gdzie stajemy po stronie ruchu oporu i walczymy z skynetem.  Wersja na DOS różni się całkowicie od tych konsolowych i dostaliśmy tu przygodówkę point&click .

NINTENDO

SEGA MEGA DRIVE, SUPER NINTENDO

DOS

 

LAST ACTION HERO (1993)

PLATFORMY: Nintendo, Super Nintendo, Game-Boy, Game Gear, Sega Mega Drive, Amiga

Bohater ostatniej akcji to film zrobiony z jajem, który pokazuje jaki Arnold ma dystans do siebie. Film oczywiście okazał hitem, więc musiała powstać gra. Co dostaliśmy tym razem? Standardowo, jak to Arni, lecimy w prawo i tłuczemy po mordach jak leci. Do tego występują też sekcje gdzie pojeździmy trochę furą. Poszczególne wersje jak zwykle się  różnią ale już nie  w takim stopniu jak Terminator 2. Jedynie wersja na Amige jest całkiem inna od reszty i w jej przypadku dostaliśmy klasyczna chodzoną bijatykę podobną do Franko. Wersje na Sega Mega Drive i Snesa są identyczne. 

GAME- BOY

GAME GEAR

NINTENDO

SEGA MEGA DRIVE, SUPER NINTENDO 

AMIGA

 

TRUE LIES (1994)

PLATFORMY: Game-Boy, Super Nintendo, Game gear, Sega Mega Drive

W tym przypadku dostaliśmy strzelankę widzianą z góry. Poszczególne wersje nie różnią się za bardzo, jedynie wersja na gb najmocniej odstaje. Jest to spowodowane mocą konsolki. Wersję na smd i snesa są praktycznie identyczne z tym, że na konsoli nintendo można natknąć się cenzurę. Za młodego posiadałem wersje na smd i szczerze ją polecam, bo to dobry szpil, nawet dzisiaj. 

GAME- BOY

GAME GEAR

SUPER NINTENDO, SEGA MEGA DRIVE

 

TERMINATOR 3: R ISE OF THE MACHINES( 2003)

PLATFORMY: Playstation 2, X-Box, PC  Game-Boy Advance 

Po długiej przerwie Arnold Schwarzenegger wraca do gry. Niestety jest to powrót nie udany, bo ta gra to prawdziwy szajs, który zebrał bardzo niskie noty. Mamy tu do czynienia z grą FPP, biegamy, przełączamy różne dźwignie, rozwiązujemy proste zagadki. Kiedy jednak czas na walkę, kamera zmienia się na TPP. Pomysł może i fajny, ale wykonanie tragiczne. Jedynie scenki wycięte z filmu są tu coś warte. Wersja na gba, z racji możliwości konsoli, jest całkiem inna grą i wypada lepiej od swoich dużych odpowiedników. Autorzy zafundowali nam strzelankę w rzucie izometrycznym gdzie pokonujemy kolejne zastępy wrogów. 

GAME- BOY ADVANCE

PLAYSTATION 2, X- BOX

 

TERMINATOR 3: REDEMPTION (2003)

PLATFORMY: Playstation 2, X-Box, Nintendo Gamecube, PC

Po ostatniej, tragicznej część, mogło być tylko lepiej. Na szczęście było, bo dostaliśmy całkiem porządną strzelankę widzianą zza pleców. Oprócz biegania i strzelania otrzymaliśmy misje, gdzie pojeździmy motorem. Zasiądziemy także za działkami zamontowanymi przy samochodzie. Mało tego, pojeździmy i postrzelamy sobie czołgiem, a na deser postrzelamy sobie z helikoptera niczym w klasycznych strzelankach na szynach.

 

THE EXPENDABLES 2 VIDEO GAME(2012)

PLATFORMY: Playstation 3, X-box 360, PC

Gra wyszła w dystrybucji cyfrowej i jest totalnym gniotem. Tak mogę określić ten tytuł. Jest to standardowo strzelanka widziana zazwyczaj z góry (ruchoma kamera) na max 4 graczy. Pomysł fajny, wykonanie tragiczne.

 

BONUS:

TERMINATOR 2: JUDGMENT PINBALL (1991) powstała też gra na pc na bazie tego flippera

 

TERMINATOR 2: JUDGMENT DAY ARCADE (1991). Celowniczek, gdzie czasem można ujrzeć mordę Arnolda, zarówno w grze jak i wstawkach między misjami. Pojawiły się też konwersje na game gear, sega mega drive i super nintendo, jednak nie dorastały do piet wersji arcade.

 

ALIEN VS PREDATOR (ARCADE '94). Jedna z dostępnych postaci ma na imię Dutch, czyli tak jak główny bohater filmowego Predatora. 

 

ROBOCOP VS TERMINATOR - Jest to strzelanka, która ukazała się na Game Gear ('93), Sega Master System ('91), Game-Boy ('94), Super Nintendo ('93), Sega Mega Drive ('94). Główne skrzypce gra tutaj Robocop, ale kilka razy możemy spotkać  na naszej drodze T-800 czyli Arnoldzika. Najlepszą wersją pochwalić może się smd, którą wszystkim polecam.                                                                  

 

Na upartego można doszukiwać się Arniego jak i Sylwka w pierwszej części Contry. 

To tyle jeśli chodzi o gry z Arnoldem Schwarzeneggerem. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. 

Tagi:

Oceń notkę
+ +80 -

Oceń profil
+ +82 -
jana84
Ranking: 39 Poziom: 67
PD: 38405
REPUTACJA: 15967
Miesięcznik PSX Extreme