Blog użytkownika wojab

wojab wojab 26.04.2021, 21:04
Days Gone. Czy to dni stracone?
1664V

Days Gone. Czy to dni stracone?

Days Gone - gra, która jeszcze przed premierą mocno podzieliła opinie graczy. Jak to zwykle u mnie bywa, ten tekst nie jest recenzją, ale garścią przemyśleń w temacie i motywowany jest chęcią przybliżenia tej gry niezaznajomionym lub niezdecydowanym na jej sprawdzenie. Tekst bez spojlerów. Miłej lektury.

wojab wojab 21.02.2021, 23:49
Terminator. Czy Mroczne Przeznaczenie się wypełniło?
1902V

Terminator. Czy Mroczne Przeznaczenie się wypełniło?

"Mroczne Przeznaczenie" na dzień dzisiejszy zamyka serię filmów "Terminator". Dobre recenzje nie poszły w parze z wynikiem finansowym, co ponownie postawiło losy serii pod znakiem zapytania. Tekst nie jest recenzją, ale solidną garścią przemyśleń na temat "Mrocznego Przeznaczenia" i pozostałych części serii. Jak wypada na tle reszty? Mam nadzieję przybliżyć temat niezaznajomionym, a niezdecydowanych zachęcić do obejrzenia. 

wojab wojab 04.11.2020, 16:51
Tomb Raider. Kiedyś i dziś
1595V

Tomb Raider. Kiedyś i dziś

Nowożytna trylogia Tomb Raider została domknięta, a legendarne IP schowane do szuflady wydawcy na czas bliżej nieokreślony. To, że kiedyś powróci jest niemal pewne, ale odczucia graczy, co do tego jaka powinna być kolejna odsłona są różne.

wojab wojab 12.10.2020, 19:49
Death Stranding, czyli jak przeżyłem Wdarcie Śmierci
2257V

Death Stranding, czyli jak przeżyłem Wdarcie Śmierci

Od premiery Death Stranding na PS4 minął prawie rok. Dyskusyjny kurz na forach, pod recenzjami, czy w sekcjach komentarzy pod artykułami zdążył już opaść. Było trochę czasu by ochłonąć i zebrać myśli. I o tych przemyśleniach jest ten tekst. Nie jest to recenzja. Ci co nie grali mogą czytać śmiało - nie zdradzam nic ponad to, co można było wydedukować z recenzji, lub z ujawnionych przed premierą materiałów. Chcę przybliżyć ten tytuł niezdecydowanym.

wojab wojab 10.04.2020, 01:36
Hideo Kojima. Szalony Geniusz.
578V

Hideo Kojima. Szalony Geniusz.

Gdy w 1986 roku Hideo Kojima zaczynał pracę w Konami, nie mógł przypuszczać, że niemal 30 lat później znajdzie się ponownie w "punkcie zero" swojej kariery. Jak sam to ujął na profilu portalu społecznościowego Twitter: został sam w małym pokoju, tylko z ołówkiem, notatnikiem, komputerem i logo Kojima Productions. Ale miał coś jeszcze. Coś, o czym zapewne w 1986 roku nawet nie marzył: rozpoznawalność, uznanie i znajomości, nie tylko w branży gier.

wojab wojab 02.10.2019, 18:26
Słyszałeś o Deadmans3?
367V

Słyszałeś o Deadmans3?

Istnieje pewna seria gier gangsterskich,  zatytułowana "Deadmans". Jakiś czas temu ukazała się jej trzecia część i z miejsca podzieliła krytyków. Podzieliła nawet graczy, wprowadzając w zakłopotanie rozrzutem ocen z recenzji. Tekst poniżej - mimo pewnych zbieżności - nie będzie recenzją, a zbiorem przemyśleń, które może zachęcą do sprawdzenia owej części trzeciej. Ja się skusiłem.

wojab wojab 22.09.2019, 01:51
Co raz bliżej Death Stranding.
457V

Co raz bliżej Death Stranding.

Death Stranding. Gra tajemnica, której rozwiązanie poznamy zapewne dopiero po napisach końcowych(a może nawet i później), daje do myślenia od pierwszych zaprezentowanych materiałów. Spróbujmy zbliżyć się nieco do jej rozwiązania. 
OSTRZEGAM: tekst zbiera w jednym miejscu większość z najistotniejszych informacji o grze. Bez upiększaczy, obrazków, wiedza zebrana tekstem do kupy. Chcesz, by gra pozostała dla Ciebie zupełną tajemnicą? Nie czytaj.

Oceń profil
+ +74 -
wojab
Ranking: 148 Poziom: 67
PD: 37828
REPUTACJA: 12783