KARCZMA - Legendy branży - Nobuo Uematsu bez tajemnic - część 2

BLOG
8733V
KARCZMA - Legendy branży - Nobuo Uematsu bez tajemnic - część 2
Senix | 24.02.2014, 21:00
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

Witam w drugiej, a zarazem ostatniej części Legend Branży o Nobuo Uematsu. Tym razem postaram się przybliżyć twórczość dwóch zespołów w których grał i komponował Uematsu. Tymi zespołami są The Black Mages i Earthbound Papas. Zapraszam do kolejnej miłej lektury i genialnych utworków.

.

Zapraszam też do poprzednich Legend branży:

http://www.ppe.pl/blog-29640-3153-karczma___legendy_branzy___hironobu_sakaguchi_bez_tajemnic.html

http://www.ppe.pl/blog-29640-3491-karczma___legendy_branzy___nobuo_uematsu_bez_tajemnic___czesc_1.html

 

                The Black Mages był japońskim instrumentalnym zespołem rockowym założony w 2002 roku przez trzech kompozytorów pracujących w Square Enix, a byli to: Nobuo Uematsu, Kenichiro Fukui i Tsuyoshi Sekito. Zespół zajmował się przerabianiem utworów, które napisał Uematsu dla serii Final Fantasy. Nowe aranżacje kompozycji miały od teraz być grane w stylu rockowym/progresywny metal z wykorzystaniem syntezatorów. Po pewnym czasie do zespołu dołączyli Keiji Kawamori, Michio Okamiya i Arata Hanyuda. W dniu 7 sierpnia 2010 r., Nobuo Uematsu ogłosi, że odchodzi z zespołu. W wyniku czego zespół się rozpadł, ale Uematsu nie przestał tworzyć i przerabiać starych dzieł i stał się częścią innego zespołu - Earthbound Papas.

Zespół wydał trzy albumy. Pierwszy album pt. The Black Mages ukazał się w 2003 roku i zawieram przerobione bojowe motywy z walk pochodzących z serii Final Fantasy (Final Fantasy battle themes). Drugi album, The Black Mages II: The Skies Above ukazał się w 2004 roku zawierał tak samo jak pierwszy bojowe motywy oraz dodatkowo na płycie znalazł się pierwszy oryginalny (czyt. nowy) utwór pt. "Blue Blast - Winning the Rainbow", który został specjalnie napisany dla Japanese K-1 fighter Takehiro Murahama. Trzeci album, The Black Mages III: Darkness and Starlight, został wydany w dniu 19 marca 2008 roku. Zespół Czarnych Magów gościnnie występował też na innych soundtrackach do gier np: Dark Chronicle Premium Arrange można znaleźć na ścieżce do Dark Chronicle. Magowie pomagali też w ścieżce do filmu Final Fantasy VII Advent Children (którą polecam jest genialna), można ich też usłyszeć na Final Fantasy III Original Soundtrack, jest to ścieżka specjalnie stworzona na DSową wersje FFIII (jeden z najlepszych remaków starych FFów).

Czarni magowie wykonali klika koncertów dzięki czemu mogli promować swoje albumy. Pierwsze koncerty odbyły się w Shibuya i Kanagawa, Japonia w 2003 r. (na DVD ukazał się materiał z tych koncertów), gdzie były grane utworki z pierwszego albumu. Natomiast w 2005 r. w Kawasaki i Osaka, Japonia odbyły się kolejne koncerty, ale tym razem promowany był drugi album zespołu (tutaj podobno też można zakupić DVD z koncertu). Trzeci album promowany był na koncercie w Yokohamie, Japonia w 2008 roku. DVD z koncertu zostało wydane na rynku w dniu 25 marca 2009 roku. Oczywiście to nie wszystkie koncerty Magów można było ich usłyszeć między innymi na: Final Fantasy concerts, More Friends: Music from Final Fantasy and Voices - Music from Final Fantasy oraz Hyper Game Music Event 2007r.  Ale o tym później, bo teraz pora na trochę historii.

 

BO HISTORIA WAŻNA JEST :

 

                W 2002 r. dwóch pracowników Square Enix Kenichiro Fukui i Tsuyoshi Sekito postanowili stworzyć „eksperymentalną ścięzkę muzyczną” do gry All Star Pro-Wrestling w stylu rockowym. Po sukcesie gry i muzyki postanowili dalej tworzyć muzykę w takim stylu. W 2002 r. Fukui i Sekito za zgodą Uematsu postanowili przerobić utworki z serii Final Fantasy, które wyszły spod ręki mistrza Uematsu. Przy okazji zaproponowali mu założenie wspólnie zespołu, który miałby się zajmować nową aranżacją tych utworków. Ale jak już to wiemy, Uematsu na tamtą chwilę nie zgodził się do dołączenia do zespołu, przez inne projekty nad którymi pracował i oczywiście z braku czasu. Jednak po pewnym czasie Uematsu dołączył do zespołu. W czasie trwania pierwszego koncertu zespołu Uematsu grał na keyboardzie. W czasie trwania koncertu Uematsu stwierdził że: mix of stage fright and excitement, all the crowds cheering, the audience paying full attention”.


 

Uematsu stwierdził kiedyś, że zespół był bardzo „nerwowy” i grali w nim „ludzie w średnim wieku”, ale nie przeszkadzało to, w czasie koncertu, bo rozumieli się idealnie. Sama nazwa jak już wiecie została wymyślona przez pana Matsushite, przy okazji taka ciekawostka. Nazwa zespołu jest pisana w języku angielskim, nawet w japoni z tego względu, że „nie wyróżnia się  w języku japońskim. Dlatego też używa się jej w takiej wersji, tylko w takiej. Square Enix posiada prawa do nazwy The Black Mages, a wiąze się z tym to, że nikt inny niż firma może używać tej nazwy, a zespół przez to był ograniczony do tworzenia i przerabiania utworków pochodzących z serii Final Fantasy.


 

W 2003 r., Uematsu stwierdził, że zespół powinien wydać pierwszy album z przerobionymi utworkami z FFów. Trójka naszych kompozytorów wzięła się do roboty i w dniu 19 lutego 2003 roku został wypuszczony na rynek pierwszy album czarnych magów. Aby świętować sukces wydania pierwszego albumu, Uematsu postanowił zorganizować koncert. W którym Uematsu i Fukui grali na keyboardzie, a Sekito na gitarze. Przy okazji do zespołu zostali zaproszeni inni pracownicy SE , a byli to : Keiji Kawamori (gitara basowa), Michio Okamiya (zwykła gitara) oraz Arata Hanyuda (perkusja). Od tego czasu The Black Mages wydali jeszcze dwa albumy, które były też promowane na koncertach i na stałe zespół składał się z sześciu członków.


 

W dniu 7 sierpnia 2010 r., Uematsu ogłosił, że zespół przestaje istnieć. Bezpośrednio nie podano przyczyny takiej decyzji, ale w najnowszych wywiadach można było uzyskać odpowiedz na to pytanie, podobno jedną z przyczyn był brak czasu na przećwiczenie gry i ogólny brak czasu na spotkanie się zespołu. W kwietniu 2011 Uematsu w jednym z wywiadów podał główną przyczynę końca The Black Mages. The Black Mages została utworzony jako zespół Square Enixa, a w chwili odejścia Uematsu z SE, nie mógł on wykonywać utworków należących do SE i takie tam porąbane w mojej opinii decyzje SE, że utworki są ich , a nie Uematsu i w chwili odejścia z firmy, stracił prawa do nich tzn. do przerobionych utworków przez zespół. Jednak dziwi mnie jedno. Jeżeli nie mógł grać utworków zespołu The Black Mages, to dlaczego może grać inne utworki pochodzące z ścieżek dźwiękowych z FFów? Pewnie nigdy się nie dowiemy dokładnie o jakie umowy i prawa autorskie chodzi w SE i które są ich, a które należą do Uematsu. Ale mniejsza o to, Uematsu nie zawiesił jednak swojej kariery i stworzył nowy zespól - Earthbound Papas, który podobnie jak Czarni Magowie zajmował się przerabianiem i tworzeniem nowych aranżacji utworków z serii FF. Do zespołu dołączyło dwóch jego kolegów z The Black Mages. Pewnie zastanawiacie się, kto? No dobra zdradzę to, byli nimi Michio Okamiya i Arata Hanyuda. Razem z zespołem wystąpili na Distant Worlds II w 2010 r.

 

DYSKOGRAFIA:

 

The Black Mages:

 

The Black Mages jest pierwszym albumem stworzonym przez zespół. Soundtrack jest zbiorem różnych utworków bitewnych pochodzących z różnych części serii Final Fantasy, ale w odmiennym stylu. Oryginalne utworki zostały przerobione na dwa style: hybryda power metalu i progresywnego metalu. Kawałki zostały opisane jako „hard-rock” z „blazing synthesizers and guitars”. Pierwszy album został wydany w dniu 19 lutego 2003 r. przez DigiCube, a następnie wydanie w dniu 10 maja 2004 roku przez Square Enix. Obejmuje on dziesięć utworków o koło czasie trwania 51:29 s.

 

Album osiągnął nr 43 na listach przebojów Japonia Oricon. Został dobrze przyjęty przez krytyków, a Andy Byus z RPGFan określił go jako „addicting” i „powerful”. Jednak Andy miał jedno małe ALE, nie podobało mu się nadużywanie syntezatora i to, że niektóre utworki są zbyt bliskie oryginałom,a w szczególności „Dancing Mad”. Naprawdę ja tego nie zauważyłem. Tetra of Square Enix Music Online stwierdził „all of the members are strong musicians, and Sekito and Fukui were equally strong arrangers”.

The Black Mages - Force Your Way (FFVIII)

Link do całego albumu:

 

Lista utworków z pierwszego albumu:

Kolejność utworków Tytuł Czas
1. Battle Scene (z Final Fantasy I - "Battle") 4:19
2. Clash on the Big Bridge (z Final Fantasy V - "Battle on the Big Bridge") 4:16
3. Force Your Way (z Final Fantasy VIII - "Force Your Way") 3:51
4. Battle, Scene II (z Final Fantasy II - "Battle Scene 2") 3:52
5. The Decisive Battle (z Final Fantasy VI - "The Decisive Battle") 4:02
6. Battle Theme (z Final Fantasy VI - "Battle") 3:21
7. J-E-N-O-V-A (z Final Fantasy VII - "JENOVA") 6:08
8. Those Who Fight Further (z Final Fantasy VII - "Fight On!") 4:25
9. Dancing Mad (z Final Fantasy VI - "Dancing Mad") 12:04
10. Fight With Seymour (z Final Fantasy X - "Fight With Seymour") 5:05

 

The Black Mages II: The Skies Above:

 

Podobnie jak pierwszy album, tak i drugi, jest utrzymany w stylistyce hybrydy power metalu i progresywnego metalu. Oczywiście utworki pochodzą z różnych soundtracków gier z serii Final Fantasy. W przeciwieństwie do ich pierwszego albumu, Skies Above zawiera nie tylko motywy utworków bojowych z FFów, ale też utworki, które były wykonywane przez Kazco Hamano, zaliczone jako „KAZCO” i Tomoaki Watanabe, lub „Mr Goo”. Na albumie znajduje się też utworek „Blue Blast - Winning the Rainbow”, który został specjalnie napisany dla Japanese K-1 fighter Takehiro Murahama. The Skies Above oferuje po raz pierwszy zamiast zsynchronizowanej perkusji prawdziwe bębny. Taka ciekawostka, ale nie do końca pewna na 100%. Podobno nazwa „Maybe I'm a Lion” jednego z utworków, który znajduje sie na płycie, została wymyślona przez tłumacza pana Alexander O. Smith, który pracował dla SE i przy okazji był dobrym znajomym Okamiya. Album został wydany 22 grudnia, 2004 przez Universal Music Group. Na płycie znalazło się jedenaście utworków o łącznej długości 50:56 s.

 

Drugi album Czarnym Magów dostał mieszane recenzje. Jesse Jones z RPGFan powiedział, że „simply amazed”, chociaż nie jest pozbawiony wad. Nie podobały mu się części wokalne w takich utworkach jak „Otherworld” i „The Skies Above”, ale i tak stwierdził, że album jest „excellent”. Z kolej Zane z Square Enix Music Online nie był tak przychylny i powiedział, że album jest „passable”, a nowe aranżacje są „mixed results”. Obwiniał też słaby wokal mówiąc „intolerable vocals” oraz złe dobranie instrumentów (że co??).

The Black Mages - Blue Blast - Winning the Rainbow

Link do całego albumu:

 

Lista utworków z drugiego albumu:

Kolejność utworków Tytuł Czas
1. The Rocking Grounds (z Final Fantasy III - "Battle 1") 3:56
2. Zeromus (z Final Fantasy IV - "Zeromus") 3:56
3. Vamo' Alla Flamenco (z Final Fantasy IX - "Vamo Alla Flamenco") 4:25
4. Hunter's Chance (z Final Fantasy IX - "Hunter's Chance") 4:44
5. Otherworld (z Final Fantasy X - "Otherworld") 3:14
6. Matoya's Cave (z Final Fantasy I - "Matoya's Cave") 4:44
7. The Man with the Machine Gun (z Final Fantasy VIII - "The Man with the Machine Gun") 4:17
8. Maybe I'm a Lion (z Final Fantasy VIII - "Maybe I'm a Lion") 5:34
9. Battle with the Four Fiends (z Final Fantasy IV - "Battle with the Four Fiends") 3:58
10. The Skies Above (z Final Fantasy X - "To Zanarkand") 7:18
11. Blue Blast — Winning the Rainbow (original track) 4:49

 

The Black Mages III: Darkness and Starlight:

 

Ostatni z albumów The Black Mages nie odbiegał stylistycznie od dwóch poprzednich i tak samo utworki pochodziły z serii Final Fantasy. Album został wydany 19 marca, 2008, przez Dog Ear Records firmę założoną przez Uematsu. Obejmował on dziesięć utworków o łącznym czasie trwania 60:40 s. Jednym z wokalnych utworków na płycie jest „Darkness and Starlight”. Album został opisany jako mieszanka „intense symphonic metal pieces and rock opera”. Podobnie jak w poprzednim albumie na płycie znalazł się jeden utworek nie pochodzący z żadnego FFa. Był to utwór pt.„ Life - in memory of KEITEN ”, który został napisany przez Uematsu dla Yoshitaka Tagawa. Tagawa był młodym chłopcem, który poznał Uematsu, ale niestety zmarł na białaczkę i Uematsu chciał w ten sposób uczcić zmarłego chłopca. Tak jak to wiele razy pisałem, Uematsu nie jest tylko wielkim kompozytorem w świecie gier, ale jest wielkim człowiekiem i nic tego nie zmieni.

 

Album został dobrze przyjęty przez różne strony internetowe i krytyków. Strona RPGFan stwierdziła, że trzeci album jest „very much worth the over three year wait”, a same utworki są „enjoyable” oraz „inspiring”. Z kolej nie rozumiem jednego stwierdzenia, że takie utworki jak „Opening - Bombing Mission” i „Assault of the Silver Dragons” są zbyt łagodne,ale warto je posłuchać (no i co z tego). Square Enix Music Online byli jeszcze bardziej zachwyceni trzecim albumem The Blach Mages nazywając go ARCYDZIEŁEM, a sam zespół „The Black Mages' finest effort to date”

The Black Mages III: Darkness and Starlight - Life - In Memory of Keiten

Link do całego albumu:

 

Lista utworków z trzeciego albumu:

Kolejność utworków Tytuł Czas
1. Opening ~ Bombing Mission (z Final Fantasy VII – "Opening ~ Bombing Mission") 4:39
2. Neo EXDEATH (z Final Fantasy V – "The Final Battle") 4:39
3. The Extreme (z Final Fantasy VIII – "The Extreme") 5:51
4. Assault of the Silver Dragons (z Final Fantasy IX – "Assault of the Silver Dragons") 5:01
5. KURAYAMINOKUMO (z Final Fantasy III – "This is The Last Battle") 4:56
6. Distant Worlds (z Final Fantasy XI – "Distant Worlds") 7:32
7. Premonition (z Final Fantasy VIII – "Premonition") 5:23
8. Grand Cross (z Final Fantasy IX – "The Final Battle") 5:34
9. Darkness and Starlight (z Final Fantasy VI – "Opera "Maria and Draco"") 15:32
10. Life ~ in memory of KEITEN ~ (original track) 1:38

 

ALE TO NIE KONIEC:

 

                Oprócz własnych albumów Czarni Magowie wystąpili też na wielu innych albumach. Pierwszym z nich był „Flame Demon Monster Gaspard” na Dark Chronicle Premium Arrange z ścieżki dźwiękowej z gry Dark Chronicle pierwotnie album skomponował Tomohito Nishiura. Album został wydany w dniu 21 kwietnia, 2004, przez Team Entertainment. Ich kolejnym występem był udział przy ścieżce dźwiękowej do filmu Final Fantasy VII Advent Children. Gdzie grali razem z orkiestrą-prowadzoną przez Koji Haijima „Advent: One-Winged Angel” utwór „One-Winged Angel” pochodzący z gry Final Fantasy VII autorstwa Uematsu zaaranżowany przez Shiro Hamaguchi. Kolejną aranżacją magów był utwór do DSowej wersji Final Fantasy III, który wchodził w skład „Final Fantasy III Original Soundtrack” pt „Last Battle -THE BLACK MAGES Ver.”, który potem zmienił nazwę przy trzecim albumie The Black Mages III: Darkness and Starlight na „KURAYAMINOKUMO”.

The Black Mages III - KURAYAMINOKUMO

 

KONCERTY:

 

The Black Mages w celu promowania swoich albumów wystąpili na kilku koncertach. Były to koncerty, które promowały ich albumy oraz utworki z Final Fantasy.

 

Koncerty promocyjne:

 

Pierwszy koncert był promocją pierwszego albumu The Black Mages odbył się 26 kwietnia 2003 roku w sali koncertowej Shibuya-AX w Shibuya, Tokio, Japonia. W czasie trwania koncertu zostały zaprezentowane wszystkie utworki z pierwszego albumu, a dodatkowo utworek „Matoya's Cave”, który przy okazji był promocją drugiego albumu. Okamiya wykonał też dodatkowo motyw nawiązujący do Chocobosów pt. „Chocobo theme”, a Uematsu intro zespołu Deep Purple's „Smoke on the Water”. Przy okazji można kupić DVD z koncertu nagrane przez fanklub zespołu. Koncert został powtórzony 3 listopada 2003 roku na Uniwersytecie Kanagawa w Kanagawa, Japonia. Był to darmowy koncert, który wchodził w skład Kanagawa Jindai Festa. Tutaj przy okazji kolejna ciekawostka, podobno zespół The Black Mages występował w studenckich mundurach.

The Black Mages 2nd Live Above The Sky - "Matoya's Cave"

 

Na kolejnym koncercie zespół wykonał wszystkie utworki pochodzące z drugiego albumu, a dodatkowo można było usłyszeć takie utworki jak: „The Decisive Battle”, „Those Who Fight Further” i „Clash on the Big Bridge” pochodzące z pierwszego albumu. Przy okazji w czasie trwania koncertu Kenji Ito wykonał na fortepianie interpretacje utworów pochodzących z serii SaGa. Na tym samym koncercie wystąpiła też grupa muZik, która wykonała siedem utworków w aranżacji techno i pop-styl pochodzących z serii Final Fantasy. Koncerty zostały wykonane w Club Citta, Kawasaki, Japonii 22 stycznia i 23 stycznia 2005, a drugi w Namba Hatch, Osace, Japonii w 28 stycznia 2005 roku. Koncert który odbył się w Kawasaki jest dostępny na DVD od 01 lutego 2006 r.

 

Kolejnym koncertem który odbył się na żywo, był koncert, który promował trzeci album, ale i nie tylko, bo w czasie trwania występu zostały też zaprezentowane utworki z pierwszego i drugiego albumu. Koncert odbył się 9 sierpnia 2008 w Yokohama Blitz, Yokohamie, Japonia. Niestety w czasie trwania koncertu nie były grane takie utworki jak: „Life ~ in memory of KEITEN”, „Maybe I'm a Lion” i „Clash on the Big Bridge”, a czemu?? Niestety tego nie udało mi się dowiedzieć. Za to koncert od 2009 roku można dostać na DVD.

 

Inne koncerty:

 

Oprócz własnych koncertów Czarni Magowie występowali na oficjalnych koncertach pod banderolą Final Fantasy. Pierwszym z nich był More Friends: Music from Final Fantasy, który odbył się w Gibson Amphitheatre w Los Angeles, Kalifornia 16 maja 2005 r. Był to pierwszy koncert, który odbył się w Ameryce Północnej na którym zagrali magowie. Zespół zagrał na nim „The Rocking Grounds” i „Maybe I'm a Lion” oraz dodatkowo razem z orkiestrą „Advent: One-Winged Angel”. Podobno został nagrany album z koncertu i wydany przez Square Enix.

 

Drugi koncertem Final Fantasy na którym wystąpili magowie, był koncert Voices - Music from Final Fantasy. Odbył się on w Yokohamie, w Japonii 18 lutego 2006 roku. Na koncercie zostały zaprezentowane różne dzieła zespołu między innymi „Advent: One-Winged Angel”, który został powtórzony na bis z Prima Vista Philharmonic Orchestra. DVD z koncertu zostało wydane 21 czerwca 2006 r. dodatkowo zawiera wywiad z Uematsu.

 

7 lipca 2007 roku The Black Mages wystąpili na Extra: Hyper Game Music Event w Shinkiba Studio Coast w Tokio. Na koncercie zagrali takie utwory jak: „Last Battle”, „Those Who Fight Further”, „Maybe I'm a Lion” i „Clash on the Big Bridge”.

The Black Mages II : The Skies Above - Maybe I'm A Lion (Final Fantasy VIII)

 

 

SKŁAD ZESPOŁU:

 


 

Nobuo Uematsu – keyboard (2002–2010)

Kenichiro Fukui – keyboard (2002–2010)

Tsuyoshi Sekito – gitara (2002–2010)

Keiji Kawamori – basowa gitara (2003–2010)

Arata Hanyuda – perkusja (2003–2010)

Michio Okamiya – gitara (2003–2010)

 

 

SMILE PLEASE i DOG EAR RECORDS:


Smile Please Co., Ltd. (有限会社 Smile Please Yūgen gaisha Smile Please) została założona w październiku 2004 roku przez byłego pracownika Square Enix – Nobuo Uematsu. Pierwszym klientem firmy była była firma Uematsu, czyli Square Enix, które poprosiło Uematsu o to aby kontynuował koncerty w Ameryce Północnej oraz żeby pomógł przy ścieżce muzycznej do Final Fantasy VII Advent Children. Tutaj nasuwa mi się tylko jedno zdanie „kiedy trwoga, to do Uematsu”. Obecnie firma Uematsu ściśle współpracuje z Mistwalker Studios firmą Sakaguchiego. Współpraca przebiega bardzo dobrze i dzięki temu powstały dwa bardzo dobre soundtracki do Blue Dragon i Lost Odyssey, które skomponował Uematsu. Firma Uematsu dostarczyła w czerwcu 2009 r soundtrack do gry Final Fantasy XIV drugiego MMORPGa od Square Enix z serii Final Fantasy.

 

Dog Ear Records (ドックイヤーレコーズ) jest firmą produkcyjną założoną przez Nobuo Uematsu w listopadzie 2006 roku. Spółka publikuje ścieżek dźwiękowych do gier, anime, itp. na płytach i w dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem iTunes. Strona firmy zawiera funkcji społecznościowych, w tym dwujęzyczny blog, kanał na YouTube, programy radiowe i informacji dotyczących życia oraz spektakle odbywające się w Tokio.

 

ZARYS:

 

Firma ma siedzibę w obszarze Meguro miasta Tokio, Japonia. W lutym 2007 r. został uruchomiony blog pod nazwą "DERBLOG" na blogu można dowiedzieć się różnych rzeczy np. informacje o pzyszłych koncertach lub daty wydania płyt itp. Sam blog jest dwu jeżyczny (angielski i japoński). W październiku tego samego roku zostało uruchomiony program radiowy "Inu Mimi Radio", gdzie głównym prowadzącym jest Uematsu, który zaprasza do rozmów na antenie różne gwiazdy związane z koncertami Final Fantasy, tak między innymi można było usłyszeć wywiady z członkami The Black Mages, i wieloma innymi osobami. Natomiast pierwsza prezentacja na żywo Dog Ear Records odbyła się 24 listopada 2008, gdzie promowany był album "KALAYCILAR"- Keita Egusa, wydany przez wytwórnie.

 

WYDARZENIA:

 

Pierwszym międzynarodowym wydarzeniem dla wytwórni był udział 20 października 2007 w Sztokholmie, Szwecja na Distant Worlds: Music from Final Fantasy, gdzie utworki z FFów napisane przez Uematsu wykonała Royal Stockholm Philharmonic Orchestra. 19 listopada 2007 r. firma zorganizowała imprezę na żywo pod tytułem "Microsoft Presents 'Orchestral Pieces from LOST ODYSSEY & BLUE DRAGON '", która odbyła się Bunkamura Orchard Hall w Tokio. W marcu 2008, Dog Ear Records wydała trzeci album czarnych magów pt. THE BLACK MAGES III Darkness and Starlight oraz zorganizowali koncert promujący nowy album, który odbył się w sierpniu w Yokohama Blitz. W tym samym miesiącu, firma zaczęła wydawać w dystrybucji cyfrowej różne albumy za pośrednictwem iTunes Store.

 

DYSKOGRAFIA:

 

Rok Album do …
2006 Blue Dragon
2007 Anata wo Yurusanai
Lost Odyssey
2008 The Black Mages III - Darkness and Starlight
KALAYCILAR
saru monkey breaks
2009 Lord of Vermilion
Sakura Note: Ima ni Tsunagaru Mirai
2011 The Last Story
Earthbound Papas - Octave Theory
2013 Earthbound Papas - Dancing Dad

 


 

Tutaj wstępem wyjaśnienia. Muszę napisać, a dokładniej Was przeprosić za zbyt mało informacji o zespole. Powodem tego jest zniknięcie stronki, gdzie znajdowały się informacje o zespole w języku angielskim i przez to, nie mogłem zebrać potrzebnych informacji sad. Ale liczę na to, że uda mi się coś sensownego napisać smiley z tego co już wiem.


The Earthbound Papas (ザアースバウンドパパス) jest rockowym zespołem założonym przez Uematsu oraz jego dwóch kolegów z The Black Mages panów Michio Okamiya i Arata Hanyuda. Do zespołu dołączyła też dwójka nowych panów Tsutomu Narita i Yoshitaka Hirota. Ich pierwszy album “Octave Theory” jest bardzo podobny do tych które stworzył poprzedni zespół Uematsu. Sam album można określić jako mieszankę różnych gatunków od progresywnego metalu, heavy metalu i elementów symfonicznych. Trudnością jest napisanie dokładnego stylu tego albumu. Większość utworków jest odnowionymi wersjami już znanych dzieł Uematsu w nowej aranżacji, ale częśto kojarzą się i to bardzo z dziełami The Blach Mages, ale nic dziwnego w tym nie ma.

 

WYDARZENIA:

 

Zespół wystąpił na Distant Worlds II: More Music from Final Fantasy prezentując następujące utwory: „Dancing Mad” pochodzący z Final Fantasy VI, „Liberi Fatali” z Final Fantasy VIII oraz „One-Winged Angel” z Final Fantasy VII: Advent Children. Jeżeli jesteście zainteresowani muzyką z tego koncertu, to jest dostępna na CD. Earthbound Papas wystąpi również z Motoi Sakuraba, słynnego kompozytorem na FANTASY ROCK FES 2011. Niestety to już koniec informacji o koncertach zespołu, z powodu zniknięcia stronki, ale jeżeli zostanie ona wznowiona, to postaram się wypuścić aktualizację lub coś w tym stylu (jeżeli Roger pozwoli smiley).

Earthbound Papas - Liberi Fatali (With Final Fantasy VIII Intro)

Earthbound Papas - Thread of Fate

Tutaj niestety nie udało mi się znaleźć całego albumu na youtubie, ale można go kupić na iTunes'e.


 

Lista utworów z Octave Theory:

NR Tytuł Czas
1. Introduction ~Octopus Theory 06:35
2. Liberi Fatali (from FINAL FANTASY VIII) 04:49
3. Advent- One-Winged Angel (from FINAL FANTASY VII Advent Children) 06:13
4. Thread of Fate (from GUINSAGA) 05:46
5. Metal Hypnotized 05:12
6. Eternity (from BLUE DRAGON) 04:47
7. The Forest of a Thousand Years 06:03
8. Bo-Kon-Ho-Ko (from LOST ODYSSEY) 05:56
9. Homecoming 03:35

 

Kolejnym albumem zespołu jest Dancing Dad, który jest mieszanką różnych dzieł Uematsu w nowej aranżacji. Znajdziemy na nim utworki z FFów i np. z Blue Dragon,ale też dzieła mniej znane, jak: LORD of VERMILION i Delight of the victors z Ultra Dimension Neptune V. Co mnie bardzo dziwi,to brak jakiegoś przerobionego utworu z The Last Story. Czyżby Nintendo podpisało jakieś stosowne papierki, podobne do tych co SE, tego niestety nie wiem.

EARTHBOUND PAPAS 2ndAlbum『DANCING DAD』Special Preview

Dancing Mad Live - Earthbound Papas

 

Lista utworów z Dancing Dad:

 

1. Homecoming Again Opening Fanfare (dla Symphonic Odysseys / シンフォニックオデッセイズ)

2. Doppelganger

3. Fight With Seymour  (z FINAL FANTASY X / ファイナルファンタジーXより)

4. La petite malice du Kijimunaa

5. Toneless (z Anata wo yurusanai / アナタヲユルサナイより)

6. Interlude Anthony's Dream

7. Delight of the victors (z Ultra Dimension Neptune V / 神次元ゲイム ネプテューヌVより)

8. LORD of VERMILION (z LORD of VERMILION / ロード・オブ・ヴァーミリオンより)

9. Dancing Mad (z FINAL FANTASY VI / ファイナルファンタジーVIより)

10. Watashi No Mizu To Sora (z BLUE DRAGON / ブルードラゴンより)


 

Niestety tak jak w przypadku pierwszego albumu Earthbound Papas nie znalazłem na youtubie jego całości, ale pojedyńcze utworki są i polecam żeby się z nimi zapoznać.

 

SKŁAD ZESPOŁU:

Uematsu Nobuo - keyboard

Okamiya Michio – gitara

Narita Tsutomu – gitara i keyboard

Hirota Yoshitaka – gitara basowa

Arata Hanyuda – perkusja


Żródła:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Mages
http://en.wikipedia.org/wiki/Smile_Please
http://www.generasia.com/wiki/Earthbound_Papas
http://en.wikipedia.org/wiki/Dog_Ear_Records
http://www.dogearrecords.com/Earthbound_Papas/
http://www.prog-sphere.com/reviews/earthbound-papas-octave-theory/
http://finalfantasy.wikia.com/wiki/The_Earthbound_Papas
i inne.

INFO:

Postaram się wkrótce uzupełnić wiadomości o zespole Earthbound Papas, ale też nie chce nic obiecywać na 100%, jeżeli stronka powróci, to napewno powstanie aktualizacja. Przy okazji zapraszam też do innych blogów związanych z KARCZMĄ. Wkrótce też wróci główna KARCZMA gdzię będziecie mogli się zapoznać z innymi tekstami i nie tylko moimi. W szczególności polecam teksty Vasco, SroQ i kALWa888 nawiązujące do jRPGów. Zapraszam też do pierwszego cosplayowego wywiadu, który na dniach się pojawi na ppe.pl.

 

DZIĘKUJE też przy okazji Rikiemu za małą pomoc przy tłumaczeniu.

Oceń bloga:
13

Który album jest według Was najlepszy??

The Black Mages
43%
The Black Mages II: The Skies Above
43%
The Black Mages III: Darkness and Starlight
43%
Earthbound Papas - Octave Theory
43%
Earthbound Papas - Dancing Dad
43%
Pokaż wyniki Głosów: 43

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper